Spár stříbrného sokola

Spár stříbrného sokola https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30391/bmid_konklave-stinu-spar-stribrneho-soko-EhQ-30391.jpg 4 131 9

Konkláve stínů série

První kniha trilogie Konkláve stínů. Jeho rodnou ves vyvraždili - je poslední z Orosiniů, mírumilovných lovců a farmářů. Osud z něj udělá nebezpečnou zbraň v boji mocných sil, o jejichž existenci nic netuší. Vi jen, že konklávi stínů dluží svůj život. A že vrahům svého lidu dluží krev. Spoustu krve... Je mladý a odhodlaný. Dluží. A Orosiniové své dluhy splácí... (citace: Feist, R. E. Spár stříbrného sokola. První vydání. Praha: Wales, 2004.)... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Wales

Talon of a Silver Hawk , 2002

denniys
12.09.2022 5 z 5

Skvělý návrat do světa Midkemie.. bohužel to nečtu chronologicky a po mnoha letech, takže širší souvislosti mi již unikají.. budu hodnotit jako samostatnou sérii a první díl je prostě skvělý.. Feist je jednoduše borec a na poli fantasy patří k těm nejlepším! Píše svižně, poměrně stručně bez zbytečného popisování a děj plyne rychle kupředu. Jeho hrdinové jsou skvěle vykresleni a konkrétně hlavní hrdina této série je prostě sympaťák. Spárovi fandím od prvních stran a moc se těším na pokračování, protože je jisté, že to bude další skvělé počtení..

jopp
19.03.2021 4 z 5

Od sci-fi nebo fantasy literatury čekám, že to bude oddechovka, ale ne bezduchá, což je tady určitě splněno. Je to čtivé, zábavné a nikoli bez myšlenky. Prostě zábava :-)

p3tris
06.12.2017 4 z 5

Feist znovu ve formě. Tentokrát si pro inspiraci nevybral východní kultury, ale severoamerické indiány. Nejen, že Orosiniové by mohli být klidně sousedy Apačů, ale i příběh je jako vystřižený z nějakého westernu. Jen kolty a pušky nahradily meče a kopí. Kielianapuna, alias Spár stříbrného sokola, alias Spear Sokol je sympatická nová hlavní postava, do jejíž dobrodružství není složité se vžít. Vyhovovalo mi i to, že mocné figury Konkláve, jako je Pug, Miranda, nebo jejich synové nechává autor zatím v pozadí. Rozhodně se těším na další cestu Speara za pomstou.

stumpy
22.11.2017 5 z 5

Jsem fanda tohoto autora a i této série. Není to trhlina, ale je to zcela nový příběh z časů hrdinů a zabijáku beze cti a malých kluků co ztratí svoje dětství mávnutím kouzelného proutku. Za mne palec nahoru. Nebylo to nudné, bylo to čtivé a bylo to opravdu dobrodružné.

hankapimi
14.02.2017 3 z 5

Celá trilogie Konkláve stínů byla čtivá a napínavá, jen poslední díl měl pomalý rozjezd a já jsem mírně bojovala s touhou přeskakovat stránky, ale pak se děj rozvinul, zrychlil a byl napínavý až do konce. Otevřený konec zůstal zřejmě pro další pokračování či sérii - tak zase někdy, pane Feist...

Peti
13.03.2015

Po přečtení Hadí ságy jsem velice váhala, zda-li se pustím do další série. Musím říct, že první kniha Konkláve stínů mě nadchla, zaujala a vcucla tak, že jsem knihu přečetla jedním dechem. Příběh vypráví o Spárovi, klukovi, který patří do kmene Orosiniů - na začátku má daný svůj život - jakmile mu vidina dá mužské jméno, bude mu přidělena manželka, ze stanů žen a dětí se přesune do stanu mužů a bude žít s kmenem do své smrti. Ovšem osud chce jinak, kmen je pobit a Spár je zachráněn před jistou smrtí, jsou mu ošetřeny smrtelné rány a dostane se do společnosti lidí, kde vykonává různé práce. A jeho nový život začíná.. Rozhodně doporučuji.

Richie1
18.01.2015 4 z 5

Po několikaleté přestávce jsem sáhnul po další Feistově sérii jeho úžasného fantasy světa. První díl mě nezklamal - opět to bylo příjemné čtení, které mě dokázalo udržet v pozornosti až do konce, nenudilo. Těším se na další díly.

Smolda
15.08.2012 5 z 5

Po pár letech jsem zase sáhl po Feistovi a zatím to vypadá, že půjde o geniální 3 dílnou ságu. :) 5z5

McGrinder

1997  93%Dcera Impéria
1996  91%Mág – Mistr
2003  85%Čestný nepřítel
1996  89%Stříbrný trn

Kniha Spár stříbrného sokola je v