Návrat vyhnance

Návrat vyhnance https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30394/bmid_konklave-stinu-navrat-vyhnance-AGF-30394.jpg 4 117 7

Konkláve stínů série

< 3. díl

Třetí kniha trilogie Konkláve stínů. Vévoda Kašpar mířil velmi vysoko – o to hlubší byl jeho pád. Nyní byl z rozhodnutí Konkláve odvržen do vzdálené země, kde jeho moc, postavení, styky či bohatství nic neznamenají. Nemá nic než holé ruce, nezná jazyk místních obyvatel, zůstal osamocen uprostřed pustin, na samotném okraji pouště, obývané drsnými nomády. Není ale z těch, kteří se vzdávají. A má nový cíl, mnohem skromnější, než byly jeho dosavadní plány: přežít. A pokud se mu to podaří, také se posléze pomstít Spearu Sokolovi... (citace: Feist, R. E. Návrat vyhnance. První vydání. Praha: Wales, 2006.)... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Wales

Exile's Return , 2004

denniys
denniys
26.09.2022 5 z 5

Mně se tento díl z celé trilogie líbil překvapivě nejvíc... vévoda Kašpar prošel ohromnou proměnou a já mu uvěřila, že byl hodně ovlivněn zlým čarodějem.. krásné počtení

jopp
jopp
19.03.2021 4 z 5

Nic není černobílé, nikdo není jen "hodný" nebo "zlý". Bylo mi trochu smutno po Spárovi, ale postupně jsem si oblíbila i toho Kašpara ;-)

VJP77
VJP77
04.10.2019 4 z 5

Vynikajúci dejový zvrat

p3tris
p3tris
22.02.2018 4 z 5

"Ti zlí většinou nevědí, že páchají zlo". Tato kniha potvrzuje, že Feistovi figury nejsou v žádném případě černobílé. Záporná postava prvních dvou knih se stává hlavním hrdinou té třetí. A i když víte, že má na rukou hodně nevinné krve, prostě mu fandíte. Příběh nás vrací na Novindus, který se od dob Calisových dobrodružství změnil. Bývalý vévoda Kašpar se připojuje ke společnosti obchodníků z Království a jejich putování mi chvílema nejvíce připomnělo původního Drákulu od Stokera. Konec ale nabere nečekaný a (jak je u autora zvykem) trochu uspěchaný směr, který se nejspíše více rozvine v trilogii Válka Temných.

Peti
Peti
15.03.2015

Poslední kniha série vypráví o Kašparovi a jeho cestě z vyhnanství. Pro mě velice čtivý příběh, který zdá se, nemá s budoucností Midkemie nic společného. Ovšem situace se změní, když Kašpar potká společnost s prapodivným artefaktem. Povedená kniha stejně jako celá série.

Richie1
Richie1
18.01.2015 4 z 5

Tento závěrečný díl trilogie mě zpočátku moc nechytnul. Vyhnanství vévody Kašpara v Novindu bylo průměrné až nezáživné čtení a já si říkal, proč to Feist vůbec psal. Zhruba od poloviny knihy ale události začaly dostávat spád a závěr knihy byl naopak výborný a velmi napínavý. Příběh se posunul novým směrem a události náhle nabyly takového významu, že se to dotýká všech mocných nejen v Midkemii, ale i v ostatních světech.
Konec je překvapivý a opět trochu otevřený pro další rozvíjení příběhu - pravděpodobně v dalších sériích.

McGrinder
McGrinder
22.01.2012 5 z 5

Parádní závěr celé trilogie! Velmi jsem si oblíbil Vévodu Kašpara, původně zápornou postavu. Pan R.E.Feist opět napsal úžasný příběh. Hodnocení 100%

Raymond E. Feist
americká, 1945