Na ostřích čepelí

Na ostřích čepelí https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14677/bmid_na-ostrich-cepeli-zH4-14677.jpg 5 574 76

Koniáš série

Kniha ze série Koniáš. Byznys a politika je třeskavá kombinace. V okamžiku, kdy hromada zlata na misce pomyslných vah přesáhne kritické množství, cena lidského života se vytrácí. Pro některé ze zúčastněných se tím celý podnik mění v osobní záležitost a to změní i pravidla hry. Právník v tandemu s nevypočitatelným zabijákem proti všem ostatním – mocnému impériu, politikům i bezohledným obchodním magnátům. A v pozadí netrpělivě vyčkávají diskriminovaní čarodějové, stojící před rozhodnutím, na čí stranu se přiklonit. Soupeřící strany neuznávají žádná pravidla a za chyby se platí krví.... celý text

jiri5906
19.01.2020 5 z 5

Uaaaaa, víííííc Koniášovek! A vlastně nejen jich, ale příběhů z Žambochovýho světa. Vše ostatní už řekli ostatní. :]

Renushka
03.01.2020 5 z 5

Koniáš byl pro mě kdysi objev roku a jen doufám, že se dočkáme další knihy s ním.

PetrCepek
11.12.2019 5 z 5

Za mne je to ten nejlepší román MŽ. Každému doporučuji.

Spetum
05.11.2019 5 z 5

Jedna z prvních knih, kterou jsem od M. Žambocha četl - a vlastně nečetl jsem ji jen jednou. Pro mě srdcová záležitost. Skvělý příběh, parádně vykreslené postavy a vlastně vůbec všechno co od kvalitní knížky tohoto typu čekám. A rozhodně největší borec v knížce je Led Kowalski. Smekám před autorem a děkuji za tak skvělou knihu!

jaroiva
07.10.2019 5 z 5

Mnohem lepší než povídky. Užila jsem si každé slovo. Doporučuji poslouchat jako výbornou audioknihu.

špulo
11.09.2019 5 z 5

Pre mňa určite jedna z najlepších žánrových kníh v rámci českej tvorby, a nie len nej. Premyslene vystavaný príbeh, ktorý ani po rokoch "nevyčpěl". 100%...

RyonMathrin
25.06.2019 5 z 5

Parádně vyvážená kombinace: intriky, dobrodružství, napětí, akce, padouši dostanou, co zaslouží. Velice zhruba se dá v tomto pořadí takto shrnout i děj, jen je to porůznu prošpikováno další akcí a napětím. Děj se netočí jen kolem Koniáše, který vypráví z první osoby, ale i z pohledu několika dalších postav, což vůbec nebylo špatné. Koniáš je ten typ hrdiny, který je sice téměř nezmar, ale přes své umění s mečem i vrhacími noži také dostane často nakládačku a musí se z toho vylízat - tudíž je to docela vyvážené. Na první pohled přímočarý příběh, kdy žoldáci musí chránit konvoj kolonistů na dlouhé cestě rozvinulo množství drobných epizod, logických (očekávatelných překážek), ale přesto velmi nápaditých.
Četlo se to perfektně. Ale jednu věc autorovi neodpustím - to jak to dopadlo s Kristýnou. To mě vážně zabolelo, mohl to vymyslet jinak. Vlákna osudu ostatních postav se však zauzlila i rozuzlila na můj vkus dobře. A na závěr si ještě neodpustím soukromé ohodnocení: Koniáš je sice borec, o tom žádná, ale Led Kowalski byl pro mě největší hrdina.
"Postavíme most..." :-)
PS: No tak dobře, dávám i pátou hvězdu, je to vážně pecka. Ale ne za tu Kristýnu, autore - ty, ty ty!

Hzjena
25.04.2019 4 z 5

Román pokračující (jako Zaklínač) z knihy povídek. Mě osobně to trochu připomnělo zaklínačova mladá léta, kdy musel zabíjet lidi, aby zůstal naživu :D
Později jsem pochopil ,,bohužel,, že Žamboch (trochu i Kotleta a Kulhánek) směřuje své hrdiny podobným směrem a smýšlením (JFK 1,2,3, Zakuti v oceli, Koniáš, Seržant atd...)
Každopádně výborně čtivé, Muž na stezce a Konec vlka samotáře perfektně doplnil děj, který je spletitý (!Spoiler Bakly a dokonce i Ve službách klanu, jsou propojené. !Konec spoileru) a nutí člověka pokračovat a poznávat žambochův svět.
Pozdější knihy si drží stejné ,, ke konci,, překotné tempo, ale to k jeho hrdinům patří. Doporučuji

trudoš
24.03.2019 5 z 5

Koniáš. Žoldák, který se nechává najímat jen na ty nejnáročnější úkoly, jako je svrhnutí tyranské vlády nebo podkopání obchodního monopolu. Jeho nová zakázka patří do ranku těch obzvláště zajímavých - ochrana víc jak patnácti set kolonistů mířících do země nových možností. Co se však od počátku zdálo jako náročný úkol, se rychle mění v nemožný. Záškodníci z různých stran trhají osadníky jak hyeny stádo gazel a překážek je najednou víc, než je únosné. Ovšem kde je vůle zabíjet, tam se cítí Koniáš jako doma…
Na ostřích čepelí Miroslava Žambocha vyšlo poprvé v roce 2001, v době, kdy česká produkce začala pomalu ale jistě překonávat tu zahraniční. Plným právem, protože právě tahle kombinace hrdinské fantasy, spaghetti westernu a gangsterského thrilleru dokazuje, jak moc dobrá může tuzemská tvorba být. Je v tom všechno, prohnilí padouši, nezdolní hrdinové, dívky v nesnázích, nebezpečné překážky, smrtící intriky i morální zadostiučinění. A s postupujícím časem to nic neztratilo na své síle.

avalonek
01.02.2019 5 z 5

Wow,tak tohle bylo,v podstatě ani nevím co říct..Začatek trošku pomalejší rozjezd,ale pak to mělo opravdu grády a ten konec...Fíha,já čumim,hubu mám až na podlaze a dál nevím co k tomu povědět..Další díl si nenechám ujít..

OldaB
01.01.2019 5 z 5

Výborné, jedno z prvních setkání s Mírou Žambochem a byla to láska na celý život. Promyšlené dějové linky, výborná hlavní postava, skvělé nápady. Navíc vzpomínka na časy, kdy jsem byl mladší a všechno mě tak nějak více bavilo.

Sitth
16.12.2018 4 z 5

Klasická kniha o Koniášovi, kdy skoro nezničitelný hrdina (ten musí mít jizev a boulí, že se podle mě nepozná v zrcadle), víte, že by tohle prostě nikdo nezvládnul, ale je vám to jedno, protože je to čtivé a hrdinovi držíte palce...

tonysojka
20.11.2018 5 z 5

Western v zamaskovaný v obleku fantasy,příběhy s Koniášem jsou podle mne krapet kvalitnější než příběhy o Baklym

Davidsonová
09.09.2018 4 z 5

Tenhle příběh z řady Koniáš byl o něco slabčí, než první dobrodružství. Byla tam i pasíž, které mě nebavila. Nebudu psát, aby nevyzradila děj, ale je to někdy za druhou půlkou knihy. Postava Koniáše je obrovská a tento hrdina má někdy i velký hlad. Rozesmála me situace, kdy navštívil hospodu a dal si dvě jídla. Asi takto to dopadlo:
Jednu porci jsem snědl hned a druhou jsem si se sebezapřením dal zabalit. Tak snad vám nebude vadit lehčí prozrazení děje.

NemmamSlov
21.07.2018 5 z 5

Konias a Bakly to su dve postavy, ktore M. Zambochovi jednoznacne vysli. Konias sa tento krat rozhodol pomoct karavane osidlit nove uzemia. Skvele rozpracovanie aj ostatnych postav, pribeh nema ziadne hluche miesto a neskutocne vela zvratov, ktore nechavaju citatela na pochybach, ako sa pribech bude vyvijat dalej.

Hellrampage
08.06.2018 4 z 5

"Pro mně to už dávno přestal být obyčejný obchod. Ve hře bylo mnohem víc než peníze. Kowalski, Umwald, malá Rezka s Natašou, Kristýna s dětmi... Vědel jsem, že udělám všechno pro to, abych je dovedl tam, kam chtějí, že se kvůli tomu budu po kolena, po pás brodit v krvi. Nebyla to pravda. Klidně se kvůli nim v krvi utopím."

Celá kniha sa číta jedným dychom a nemá hluché, či nudné pasáže, len kým sa karavana vydá na pochod, trochu dlhšie to trvá. Pre mňa osobne zatiaľ ostávajú TOP poviedky "Muž na stezce", ktoré ma bavili viac než samostatný román. Aj tak je Na ostřích čepelí od pána Žambocha nadpriemerné fantasy, ktoré vás chytí a nepustí.

Autor sa nevenuje len Koniášovi, príbeh rozvíja aj z pohľadu iných postáv - Kowalski je sympaťák, s ktorým som sa asi najviac stotožnil. Svet tak pôsobí uveriteľnejšie, keďže sú postavy prepracované. Už teraz sa teším na poslednú knihu zo sveta Koniáša, ktorú mám v knižnici - Vlk samotář.

baacinka
10.03.2018 3 z 5

No, četlo se to hezky, ale dlouho. Na 4 hvězdičky tomu něco chybí, nevím přesně co. Po řemeslné stránce perfektní - vyprávění, popisy, postavy. Právě kvůli postavám jsem se ke knize vracela. Ne kvůli ději, ten se po čase dost opakovat. Nástrahy, které navzdory vší pravděpodobnosti, ale zcela ve shodě s čtenářovým očekáváním hrdinové překonají. Bohužel, v dalších dílech asi autor mé oblíbené postavy opustí a zbude jen Koniáš. A ten mi nějak k srdci nepřirostl. Není to ani Geralt z Rivie ani Roland z Gileadu, nemá jejich hloubku. Tvrdí o sobě, jak je nelítostný a drsný a přitom ho člověk vidí jen jako hrdinu bez bázně a hany. Nevím, třeba budou další díly lepší, ale zatím se na ně nechystám.

michal3736
09.01.2018 4 z 5

Podle hodnocení knihy jsem čekal,že to bude pořádný boom jako jiné autorovo knihy, což jsem se nedočkal. Neříkám, že kniha je špatná, jen jiná než ostatní. Přesto knihu jsem dočetl a užil si ji jak jen to šlo. Určitě zkusím další díly s Koniášem ať uvidím jak to s nim pokračuje.

KAREL6725
16.11.2017 3 z 5

Tak nevím ,jestli vidím správně, ale asi ano. Jen namátkou četl jsem Baklyho, Predátory, Seržanta, Spasitele, Sprint a tak dále. Ale takové hodnocení u téhle knihy jsem nečekal. Tak co pane Koniáši zapřáhneme koně a pojedeme . Co když nás po cestě přepadnou loupežníci. A tak dále. Geroj Koniáš ve svém nejnudnějším dobrodružství. Tohle dočíst do konce bylo utrpení. Autorovy knihy znám ale tohle nedám.

Janadvorackova
14.10.2017 5 z 5

Můj první Koniáš a k tomu v audio podobě. Poslouchal se velmi dobře. Četl ho Zdeněk Velen, jemuž podobné příběhy, myslím, docela sedí :).

Doposlechla jsem před chvílí. Ráno v šest mě vzbudila taková stařena, co bydlí nade mnou. Zřejmě se jí vymkly kontrole nějaké magické rituály, protože už jsem nedokázala usnout. Zůstala jsem pod houněmi, rozumějte v posteli, k tomu zakousla krajíc starého chleba a nějakou tu flákotu, na ohni si připravila šálek (termosku) čaje a s karavanou jsem putovala krajinou. No a vylezla jsem zhruba v půl třetí - doposlechnuto :).

Příběh mě nenudil a ani mi nedělaly problém různé věci, o kterých se zmiňují někteří čtenáři níže. Hlavní hrdina nejde tak lehce zabít, což je prima, a i když je v komatu, je s ním sranda :).
Pokud narazím na další díly, určitě je zařadím do seznamu k přečtení.

Údajně prý tuzemští autoři neumějí psát. Jsem klidná, protože to mohou tvrdit jen lidé, kteří buď neumějí číst, nebo mají tak mizernou míru imaginace, že je dokáže vzrušit a vyděsit jen cena másla. A takoví si můžou trhnout nohou.

česká fantasy

Miroslav Žamboch
česká, 1972
2007  82%Drsný spasitel
2009  92%Na ostřích čepelí
2003  88%Bez slitování
2004  88%Ostří oceli
2010  90%Čas žít, čas zabíjet

Kniha Na ostřích čepelí je v