Muž na stezce

Žádná stezka není neschůdná, žádná ulička příliš temná a žádné tajemství není zakopáno dostatečně hluboko, aby nestálo za to po něm pátrat. Mladý šlechtic na útěku se pod tlakem okolností mění z pronásledovaného štvance v silného muže spoléhajícího jen na sebe samotného – na svůj úsudek, oko, postřeh a zbraně. Projde kolem vás, aniž si ho všimnete, postavte se mu do cesty a bude to poslední chyba vašeho života. S přibývajícími zkušenostmi a zahojenými jizvami je stále osamělejší a obezřetnější; čím věrnějším společníkem je mu smrt, tím víc miluje a obdivuje život. Následujte ho do uliček špinavých měst, mezi chátru a spodinu lidské společnosti, projděte se po kroky tlumících kobercích luxusních rezidencí mocných jeho světa, vyšplhejte se do dech beroucích výšek velehor, zalykejte se vedrem v deštných pralesích nekonečných džunglí a bojujte o poslední doušek vody ve vyprahlých pouštích. Cesta je cíl.

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14675/muz-na-stezce-EYy-14675.jpg 4.6296

Koniáš (1.)

Vazba knihy:měkká / brožovaná
ISBN:978-80-7387-134-5

Kniha Muž na stezce

NemmamSlov

Čítam, čítam a na koniec prvej poviedky zistím, že tento príbeh som už čítal. Príbeh je rovnaký ako v knižke Ostří oceli.

hanzmb

Povídkám se většinou vyhýbám, mám raději delší texty, kde se dá vše rozvinout a propracovat. Delší Koniáše jsem četl vždy hned po vydání, ale až nyní jsem dostal odvahu na povídky. Myslel jsem, že kniha rozsahem vydá za 2 romány a bude to v pohodě. Nebylo. Jenom se 12x opakovalo to, proč se povídkám většinou vyhýbám (uspěchanost, jednoduchost děje, plochost postav atd.). Navíc povídka Drsná hra se až nepřijatelně shlédla ve filmu Poslední zůstává s B.Willisem.

OldaB

Soubor prakticky všech Koniášovských povídek. U některých se autor trochu opakuje, ale vše vynahrazuje svým zaujetím pro detail. Tento hrdina bude u mě vždy ve velké oblibě.

SBH
25.12.2018odpad!

Tohle byla chyba. Děj nahrazený nekončící linkou bezúčelného násilí, přičemž pro mě osobně není žádné násilí možno posvětit účelem. Autorovi se povedl charismatický hrdina, ovšem na úkor vedlejších postav, které jsou ploché a černobílé. Ženské hrdinky popsal vesměs jako chamtivé a vypočítavé děvky, výjimku tvoří Anemari, která se v průběhu jedné stránky z bojovné lvice stane zhroucenou chudinkou, takže další ženský ideál - manipulativní hysterka? Samotný Koniáš mě dostal hláškou - jsem stvořen k zabíjení, a proto miluju život - hm, takže "mlátím tě proto, jelikož tě miluju"? Děkuji, nemám zájem. U pointy Cherchez la femme jsem si říkala, kdo je větší blbec - Koniáš, autor nebo já, že jsem tu knihu vůbec otevřela. Koniáš je schopen holýma rukama přeprat obří gorilu, ale troška smyslu pro humor by ho zabila. A vysvětlete někdo, prosím, panu Žambochovi, že muž se sice zamiluje očima, ale žena ušima a věčné opakování, že Koniáš je ošklivý (vysoký, šlachovitý, byť zjizvený), proto nemůže získat partnerku - no, kdyby se usmál, byl vtipný a zábavný, tak by holky jeho jizvy zas tak neřešily.
Za mě rozhodně ne.

tonysojka
20.11.2018

Western dle Sergia Leoneho,Žamboch klame tělem,nic víc v tom není ,ale já tohleto miluji!

Davidsonová
09.09.2018

Koniáš. Snad jedna s nejvýraznějších postav Žambochovi tvorby. Muž z oceli, plný brutality, ale i lásky. Jeho cesta je nevyzpytatelná a nikdy vlastně netušíte, jak to dopadne. Tomuto muži je celkem jedno do čeho se pustí a jak to dopadne.

otula
12.07.2018

Nejnesmrtelnější z nesmrtelných. Když jsem knihu začal číst, vlastně jsem vůbec nevěděl, co to bude a o čem to bude. A při první kapitole jsem si říkal bezva, to vypadá jako "český Kaladin" (Sanderson, Bouřná záře). Jenže pak přišla další kapitola, tedy vlastně ne kapitola, ale povídka. A z českého Kaladina se vyklubal český Old Shatterhand upgradovaný na největšího bojovníka všech dob.
Ale ano, na cestách ve vlaku se to čte dobře i přes chyby, které tam jsou. Jednotlivě to nenudí, jako celek už ano. Byl jsem na vážkách, jak knihu hodnotit, dávám průměr...

Popculture
31.05.2018

Co asi tak očekávat od mistra v oboru? Koniáš opět nezklamal a pan Žamboch zase zabodoval. Krutý, drsný, vtipný, prostě dobrodružství takové, jaké má být.