Muž na stezce

Muž na stezce https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14675/bmid_muz-na-stezce-DEJ-14675.jpg 5 481 45

Koniáš série

Žádná stezka není neschůdná, žádná ulička příliš temná a žádné tajemství není zakopáno dostatečně hluboko, aby nestálo za to po něm pátrat. Mladý šlechtic na útěku se pod tlakem okolností mění z pronásledovaného štvance v silného muže spoléhajícího jen na sebe samotného – na svůj úsudek, oko, postřeh a zbraně. Projde kolem vás, aniž si ho všimnete, postavte se mu do cesty a bude to poslední chyba vašeho života. S přibývajícími zkušenostmi a zahojenými jizvami je stále osamělejší a obezřetnější; čím věrnějším společníkem je mu smrt, tím víc miluje a obdivuje život. Následujte ho do uliček špinavých měst, mezi chátru a spodinu lidské společnosti, projděte se po kroky tlumících kobercích luxusních rezidencí mocných jeho světa, vyšplhejte se do dech beroucích výšek velehor, zalykejte se vedrem v deštných pralesích nekonečných džunglí a bojujte o poslední doušek vody ve vyprahlých pouštích. Cesta je cíl.... celý text

OldaB
07.02.2019 5 z 5

Soubor prakticky všech Koniášovských povídek. U některých se autor trochu opakuje, ale vše vynahrazuje svým zaujetím pro detail. Tento hrdina bude u mě vždy ve velké oblibě.

SBH
25.12.2018 odpad!

Tohle byla chyba. Děj nahrazený nekončící linkou bezúčelného násilí, přičemž pro mě osobně není žádné násilí možno posvětit účelem. Autorovi se povedl charismatický hrdina, ovšem na úkor vedlejších postav, které jsou ploché a černobílé. Ženské hrdinky popsal vesměs jako chamtivé a vypočítavé děvky, výjimku tvoří Anemari, která se v průběhu jedné stránky z bojovné lvice stane zhroucenou chudinkou, takže další ženský ideál - manipulativní hysterka? Samotný Koniáš mě dostal hláškou - jsem stvořen k zabíjení, a proto miluju život - hm, takže "mlátím tě proto, jelikož tě miluju"? Děkuji, nemám zájem. U pointy Cherchez la femme jsem si říkala, kdo je větší blbec - Koniáš, autor nebo já, že jsem tu knihu vůbec otevřela. Koniáš je schopen holýma rukama přeprat obří gorilu, ale troška smyslu pro humor by ho zabila. A vysvětlete někdo, prosím, panu Žambochovi, že muž se sice zamiluje očima, ale žena ušima a věčné opakování, že Koniáš je ošklivý (vysoký, šlachovitý, byť zjizvený), proto nemůže získat partnerku - no, kdyby se usmál, byl vtipný a zábavný, tak by holky jeho jizvy zas tak neřešily.
Za mě rozhodně ne.

tonysojka
20.11.2018 5 z 5

Western dle Sergia Leoneho,Žamboch klame tělem,nic víc v tom není ,ale já tohleto miluji!

Davidsonová
09.09.2018 5 z 5

Koniáš. Snad jedna s nejvýraznějších postav Žambochovi tvorby. Muž z oceli, plný brutality, ale i lásky. Jeho cesta je nevyzpytatelná a nikdy vlastně netušíte, jak to dopadne. Tomuto muži je celkem jedno do čeho se pustí a jak to dopadne.

otula
12.07.2018 3 z 5

Nejnesmrtelnější z nesmrtelných. Když jsem knihu začal číst, vlastně jsem vůbec nevěděl, co to bude a o čem to bude. A při první kapitole jsem si říkal bezva, to vypadá jako "český Kaladin" (Sanderson, Bouřná záře). Jenže pak přišla další kapitola, tedy vlastně ne kapitola, ale povídka. A z českého Kaladina se vyklubal český Old Shatterhand upgradovaný na největšího bojovníka všech dob.
Ale ano, na cestách ve vlaku se to čte dobře i přes chyby, které tam jsou. Jednotlivě to nenudí, jako celek už ano. Byl jsem na vážkách, jak knihu hodnotit, dávám průměr...

Popculture
31.05.2018 5 z 5

Co asi tak očekávat od mistra v oboru? Koniáš opět nezklamal a pan Žamboch zase zabodoval. Krutý, drsný, vtipný, prostě dobrodružství takové, jaké má být.

Sváťa3
17.04.2018 5 z 5

Moje první knížka přečtená od pana Žambocha. Moc se mi to líbilo, hned jsem se vžil do dobrodružství hlavního hrdiny. Takto psané knížky mě velice baví. Okamžitě jsem si koupil a přečetl další 2 díly.

slawa.cap
13.03.2018 5 z 5

Nemůžu se ubránit přímému srovnání s Baklym. Koniáš je chytřejší, diplomatičtější, lidštější, ale pořád je stvořil stejný autor a oba naráží na jeho meze. Ne že bych měl něco proti p. Žambochovi, ale prostě to tak je. Je to prostě úplně stejné až na pár charakterových odlišnosti. Na druhou stranu i když mi je Bakly sympatičtější a jeho příběhy mě chytly možná o trochu víc, Koniáš se mi víc líbí. Možná je to tou lidskostí.

jaroiva
07.03.2018 3 z 5

u prvních 3-4 povídek mě to ještě bavilo, ale po přečtení celé knížky povídek typu "přišel, vymlátil 3/4 osady, zašil si rány a odjel" už mi to začalo připadat trochu nuda. Jo, a nezapomeňte, že prodejným holkám musí platit 2-3x tolik, co ostatní muži i proto, že má 2-3x přeražený nos :)

perko
03.01.2018 5 z 5

Jak tady zmiňuje uživatelka Erezka, je to takové "jednoduché" čtení, které se hodí jako prokládání náročnějších románů, v mém případě putovních fantasy. Děj pěkně "odsejpá", nikde se zásadně nezasekává a výborně se čte. Nemůžu souhlasit s některými názory, že povídky jsou podobné/stejné. V každé jsme v jiném čase, lokaci a šlamastyce. Ano, jedná se o hrdinské fantasy, takže by měl hrdina přežít/zvítězit, ale nemyslím si, že každé jeho vítězství můžeme považovat za happy end..

Svářeč
02.01.2018 4 z 5

Povedená sbírka povídek, jen je většina prací trochu otravně schématická. Koniáš přijde, dostane na prdel, zmátoří se a dá na prdel těm, od kterých dostal na prdel. Budiž, od oddechového akčního čtiva nečekám nějaké zvratové veletoče nebo hluboké myšlenky, ale když člověk čte třetí povídku v řase, která má téměř totožnou zápletku jako předchozí, tak to trochu bije do očí.

Hellrampage
05.10.2017 5 z 5

Koniáš nerád zabíja ľudí ale je pre to stvorený. Vyzerá drsne ako zabiják najhrubšieho zrna, no v srdci má miesto pre spravodlivosť alebo romantiku. Keď vstúpi do knižnice, predajca si myslí, že ide vybrať výpalné miestnemu kmotrovi. Dočerte, aj tie prostitútky žiadajú od neho trojnásobnú taxu. Chudák Koniáš si nemôže v žiadnej krčme oddýchnuť, normálne sa najesť a vychutnať si dobré víno. Všade na neho čakajú problémy alebo ich sám vyhľadáva. Jeho zvedavosť ho raz dostane do hrobu.

Pre mňa osobne bola táto kniha strašná oddychovka. Až na pár slabších poviedok sa čítali jedným dychom. Užil som si hlavne Chechez la Femme, Pouštní škorpión, Špatná investice alebo Drsná hra. Parádny bol crossover Fanoušek, kde Koniáš stretne aj ďalšiu postavu z universa - Barklyho. Aj keď je to fantasy, moc mágie alebo iné rasy nečakajte - až na jednu poviedku. Teším sa na ďalšie dve knihy Koniáša, pretože tento (anti)hrdina si zaslúži samostatný príbeh.

"Na světě je málo krásnych věcí a člověk má rozvíjet svúj smysl pro estetično." - Koniáš (Špatná investice)

Tvářil se klidně a nezúčastněne, jako by hrál pokr. A v banku měl hodně, svúj život. Nelíbil se mi. Já sám nejsem moc dobrý člověk, provedl jsem v živote hodně špinavostí a zasloužím si shnít v pekle, ale tenhle parchant byl i pro peklo příliš špatný. (Pouštní škorpión)

kyklop123
31.08.2017 5 z 5

Takový příběhy, hodně čtivý, fajn oddechovka :).

Noita
07.08.2017 5 z 5

Übermensch Koniáš - ochránce chudých vdov a sirotků. Přestože se kolem něj dějí různé zhůvěřilosti, tak se v jeho mysli nikdy necítím trapně - tím se pro mne stávají jeho příběhy prudce čitelnými bez zádrhelů, nemusím se přes nic přenášet. To se mi u hrdinů modernější literatury nestává často. Proto je pro mne velmi příjemné dívat se na svět, jakkoliv je zvrácený, uvažováním stejně prostým a přímočarým jako vlastním.
Ano, má to stín brakové literatury a Žamboch si dokáže udržovat půvabný nádech amatérismu. A přesně takovouto útěchu krásně vykresleného světa potřebuji. Olda Šetrný pro dospělá léta.

avalonek
06.07.2017 4 z 5

Jednou už jsem Koniáše zkoušela číst,ale nějak jsem asi neměla chuť a odložila ho.Ale po nějaké době jsem mu zase dala šanci.Ze začátku jsem nějak moc nadšená nebyla,ale čím víc jsem četla,tím víc mi to sedlo.Hezké povídky,které jsou dobře promyšlené,mají spád,pěkný děj a i vtip.Takže jsem moc ráda,že jsem tomu ošklivákovi nakonec ještě dala šanci..

Alma-Nacida
03.04.2017 5 z 5

Když už jsem se obávala, že budu muset číst stále dokola své oblíbené, avšak skz naskrz známé fantasy, objevila jsem Koniáše. :-) Sláva Žambochovi! :-D Dál už budou následovat samé superlativy, tak to eventuelně nikdo nečtěte. ;-) Vtipné, čtivé, realistickými souboji hýřící, napínavé a zábavné čtení. :-) Jdu do dalších dílů.

pafčaodřeky
02.11.2016 5 z 5

Příběhy, které mají nadhled, jsou vtipné a plné ironie. A hlavně, je to řežba, která celou dobu rozhodně nenudí :) p.s. fakt nevím, proč si Žambocha čte někdo, kdo nemá rád hrdinskou fantasy....

Erezka
10.10.2016 4 z 5

Takový český Barbar Conan. Jednoduché a napínavé povídky. To mám ráda. Pěkné se tím prokládá četba náročných románu. Těším se na další.

tanuki
28.09.2016 3 z 5

Dvanáct povídek, které jsou si velmi podobné. Téměř v každé se na začátku Koniáš snaží sám sebe popsat a představit. Po několikerém čtení už tyto pasáže můžu se skřípěním zubů citovat téměř zpaměti. Aspoň že jsou konzistentní. :o) Napětí je budováno pořád stejným způsobem a poměrně nevynalézavě. Koniáš se nechtěně připlete do nějaké šlamastyky, stojí proti přesile, kterou vždy nějakým způsobem dokáže vymydlit. Je sice potlučený, zjizvený, raněný, ale na rozdíl od desítek jiných nešťastníků živý. Příběhy nemají téměř žádný nadhled, chybí humor, chybí ironie. Je to jen řežba, která postupem času nudí a unavuje.

ruzer
05.01.2016 4 z 5

neuchvatila ma ako podobna kniha o ,,susednom,, hrdinovi ( Cas zit, cas zabijet) ale stale to je Konias a ten nikdy nebude zly