Konfliktní společenství

Konfliktní společenství https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172921/konfliktni-spolecenstvi-172921.jpg 4 8 4

milan3144
13.05.2021 4 z 5

No, nebylo to zrovna nejlehčí čtení. K tomu, abych zde mohl napsat, že mě kniha nějakým způsobem obohatila, osvětlila část historického období a rozšířila povědomí a snad i obzor, jsem se jejím textem musel doslova prosoustředit a místy i dost násilím. Jelikož ale mám v tomto směru sebekázně značné mezery, jsem si vědom toho, že potenciál informací a souvislostí, předkládaných v této knize, se mi podařilo vytěžit se značnou nedokonalostí. Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi a nakonec se přiklonil k vyššímu hodnocení. Čtyři hvězdy.

meloun97
15.05.2019 5 z 5

Je pravda, že některé věty jsou napsány velmi složitě, a je tak potřeba si je přečíst hned několikrát. Tohoto nedostatku si je ovšem autor vědom a sám se za něj omlouvá. S trochou soustředění navíc není problém autorovy úvahy chápat, protože je předkládá v logickém pořadí. Veliké plus této knihy je snaha vysvětlit všechny momenty této problematiky a přístupy jednotlivých stran k nim pomocí dobových okolností. Nemohu, než vřele doporučit všem zájemcům o 19. století.

Henriette
03.12.2014 3 z 5

Čtení, jež vyžaduje notnou dávku soustředění, jinak nemá smysl. Asi si nepřečte ten, kdo se o danou problematiku nebude zajímat hlouběji. Těm, které toto téma zajímá, doporučuji.

IlMagnifico
06.09.2013 4 z 5

Velice přínosná a hlavně dobře stravitelná kniha obsahující řadu užitečných informací. Každému, kdo se zajímá o národnostní problematiku nebo české, německé a rakouské dějiny, vřele doporučuji.

Jan Křen
česká, 1930 - 2020
2005  83%Dvě století střední Evropy
1990  60%Bílá místa v našich dějinách?
1990  85%Konfliktní společenství
1969  0%Do emigrace