Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem

Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42483/bmid_konejsive-signaly-na-jedne-vlne-s-v-PBT-42483.jpg 5 178 36

Turid Rugaas, norská cvičitelka psů, popsala jev, který nazvala konejšivými signály. Jedná se o řeč těla, s jejíž pomocí psi komunikují a předcházejí konfliktům a agresivním reakcím. Turid Rugaas se začala tímto jevem zabývat podrobněji a zmapovala jeho možné využití při výchově psa a cvičitelské praxi. Výsledky její práce, prezentované na četných přednáškách a kurzech, se dočkaly značného ohlasu a vzbudily zájem kynologů na celém světě. Kniha shrnuje veškeré její poznatky o konejšivých signálech a naučí čtenáře, jak lépe porozumět psům a jak tyto signály používat při komunikaci s nimi.... celý text

Literatura naučná , Příroda, zvířata

Vydáno: , Plot

Pa talefot med hunden: De dempende signalene , 1997

jaruva
12.09.2019 5 z 5

Útlá knížka, srozumitelně napsaná. Dívám se teď na naše pejsky trošku jinak...

porcelainswan
09.02.2019 5 z 5

Velmi čtivá a poučná knížka, která by neměla minout žádného pejskaře. Opravu pomůže pochopit spoustou projevů, které na svých psech ignorujeme.

Godvind
29.11.2018 4 z 5

Útlá knížečka, velmi přehledně psaná. Jako doplnění vzdělání ji každému chovateli psů rozhodně doporučuji.

petule3389
02.04.2018 5 z 5

Úžasná kniha, velice jednoduše napsaná, takže se dá vše perfektně pochopit. Vřele doporučuju všem, kteří touží zlepšit komunikaci se svým pejskem :)

Luckynicitel
22.01.2018 5 z 5

Tato kniha by měla být povinnou četbou pro každého, kdo uvažuje o pořízení psího parťáka. Nepříliš složitá slova odkrývají psí komunikaci, tzv. řeč těla, díky které se můžeme se psem nejen lépe dorozumívat, ale také mu můžeme pomoci překonat strachy, stresové situace, a vůbec nezměrně zlepšit kvalitu společného soužití.
Zprvu se může zdát, že autorka nevymyslela nic světoborného, že přece píše o naprosto samozřejmých věcech. Ale ruku na srdce - tyto tzv. samozřejmé věci prostě v životě nesledujeme, vypouštíme, nebereme v potaz.
Ten, kdo si přečte tuto knihu, má záruku zkvalitnění společného života s psím kamarádem, stejně jako záruku šťastnějšího psa.
Doporučuji přečíst.

Falquar
23.09.2017 5 z 5

Protože pod svícnem bývá největší tma, buďme rádi za alternativní zdroje světla, knížky, jako jsou právě Konejšivé signály. Někdo tu správně poznamenal, že autorka vlastně nepřináší nic nového a celý obsah knihy je "logický a samozřejmý" - ale to jsou matematické problémy také, a ty přece průměrný člověk zvládne řešit až po kantorově popostrčení... Kdyby byly Signály knihou zbytečnou, pochybuji, že by dnes po světě běhalo tolik nešťastných psů.
Lidé, a pejskaři zejména, čtěte tuhle knihu.

Ajinka126
30.07.2017 5 z 5

Jednoduché poselství, jak rozumět svému psovi. Není to obsáhlý text, není ani nijak náročný. Je ale hodně důležitý. Jsou věci, kterým nyní rozumím lépe a dávno nedělám tu chybu, že připodobňuji chování psa k chování člověka.

Blekking
01.03.2017 5 z 5

Výborná kniha pro všechny,kdo vlastní hafana,nebo uvažují o pořízení.Autorka má bohaté zkušenosti s komunikací mezi psem a člověkem.A také mezi psy samotnými.I když je knížka tenounká,je nabitá informacemi jak se vyvarovat chyb v komunikaci se svým psem,předejít jeho strachům a pomoct mu navázat kontakt s dalšími psy.Zjistíme jaké existují psí signály a co jimi signalizují.Výborný pomocník pro výcvik i nápravu hafanů :)

colchicine
03.09.2016 5 z 5

Povinná četba každého majitele psa :).

nikous
28.01.2016 5 z 5

Knížka se čte úplně sama! Po přečtení budete svého psa sledovat a zkoumat kdy a jak používá konejšivý signál. :). Je v ní mnoho poznatků, které jsem nebyla schopna vstřebat za jedno čtení, určitě si jí musím přečíst znovu.

cherry_kiss
22.10.2015 5 z 5

Jako člověk, co se začná více zajímat o psí chování, můžu tuto knihu jen doporučit :) Mě samotné byla doporučena uznávanými psími instruktory :) Přečtete ji za jedno odpoledne, jako já...

Janie1989
08.08.2015

knihu jsem přečetla za jedno odpoledne. opravdu krásně napsaná kniha a popsané základní signály psa, které by měl znát každý majitel :) mohu jen doporučit...

Malanika
22.05.2015 5 z 5

Geniální

Anette Abeja
13.07.2014 5 z 5

Každý, kdo má psa nebo se o nich chce třeba jen dozvědět co nejvíc informací jak jim porozumět, by si měl přečíst tuto knihu. Psi se s námi snaží komunikovat, ale pokud člověk jejich signály nevnímá, nebo jednoduše neví, co tyto signály znamenají, dochází k velkým omylům - psi jsou týráni kvůli tomu, že využívají svou "řeč", protože si člověk v danou chvíli například myslí, že ho pes neposlouchá či ignoruje. Přitom pes například raději nejdříve použije "konejšivý" signál k tomu, aby předešel rvačce s jiným psem než aby ihned bezhlavě běžel za páníčkem. O knize by se dala psát spousta věcí, ale i tak by to nenahradilo její četbu. Vřele doporučuji! :)

Liana
10.04.2014 4 z 5

Celkom dobrá kniha, užitočné rady, začínam si viac všímať správanie sa môjho psa a viac chápem, čo sa mi chudák snaží povedať.

Azizi
11.01.2012 4 z 5

Tak neviem, zatiaľ som tú knižku len prelistovala, ale mám pocit, že nič nové som sa nedozvedela. Väčšinou mi tie veci prídu logické a samozrejmé. A pritom som doteraz nikdy nemala žiadnu knihu o správaní psov. Ale tak nevedela som, že tie veci môžem tiež praktizovať, napríklad to zívanie, nakláňanie hlavy (asi najväčšie plus celej knihy), aj keď zas napríklad ten pohľad som sa dovtípila aj sama, že by nemal byť priamy... A ešte som aj čakala, že bude tá knižka väčšia, príde mi skôr ako taká brožúrka.

psi kynologie psi - chování, etologie

Turid Rugaas
norská, 1938