Konečné tajemství

Konečné tajemství

Před dvěma miliony let: dochází k prudkému vývoji mozku našich humanoidních předchůdců. Před padesáti let: vznikají první programy umělé inteligence. Před pěti lety: stroje začínají myslet samy. Před týdnem: jeden lidský mozek s pomocí počítače proniká až ke Konečnému tajemství…
Přeložil Josef Orel.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26746/konecne-tajemstvi-26746.jpg 422

L´Ultime Secret (2001)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Knižní klub

Jack Bauer
15.12.2014

Román mě z počátku velmi zaujal, ale od setkání s epikurejci mě to na chvíli přestalo bavit stejně jako hašašíni u Tanatonautů, ale tentokrát jsem to dočetl až do konce. Ze závěru knihy si odnáším jedno moudro , které tvrdím sám už x let: Všichni jsme blázni, ale naší jedinou výhodou je, že my to přinejmenším víme, zatímco ostatní si myslí, že jsou normální.

učtese
14.09.2014

Tohle se podle mě nepovedlo.Kniha zcela prohrává jak na úrovni románové-vypravěčské tak na úrovni vědecké. Působí to na mě jakoby autor vzal článek o mozku z nějakého časopisu a naplácal okolo román. Aby mohl uplatnit načerpané znalosti o fungování mozku, musí nechat hrdiny zabředat do bizarních událostí. Nedostatek nápaditosti při tvorbě děje se pak snaží zamaskovat dvěma časovými rovinami vyprávění což celou situaci ještě zhoršuje.Celé to na mě působilo lacině, odfláknutě.

bai.Cerna
21.07.2013

Knihu jsem chytla do ruky v očekávání něčeho zajímavého ("miluji" Mravence). A dá se říci, že Werber nezklamal.

Evelin
18.02.2012

Na tuhle knihu jsem byla zvědavá, a mile mě překvapila. Zajímavý příběh k zamyšlení...který se čte od začátku až do konce jedním dechem.