Konečně se rozhodni

Konečně se rozhodni https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217242/mid_konecne-se-rozhodni-EX1-217242.jpg 4 109 35

Natália je rozvedená matka dospívající dcery, zaměstnaná v půjčovně svatebních šatů. Se svými zákaznicemi prožívá jejich radost i nejistotu a dokáže jim poradit, ale sama si neví rady. V osobním životě až dosud příliš štěstí nezažila, manželství s Lacem, který ji stále jen ponižoval, pro ni bylo utrpením a ani vztah se ženatým mužem neskončil tak, jak si představovala. Teď se zdá, že konečně našla toho pravého. Jenže když už si myslí, že je pevně rozhodnutá, najde v poště e-mail, který všechno změní. A Natálie znovu stojí před dilematem, kterého z mužů, jimž patřilo její srdce, má zvolit.... celý text

Romány , Pro ženy , Literatura slovenská

Vydáno: , Motto

Konečne sa rozhodni , 2011

Knihochod
Knihochod
07.01.2023

Natália nemá práve jednoduchý život - vydá sa za muža, ktorý ju v manželstve nedokáže v ničom pochváliť a ani sa nevenuje ich malej dcérke. Rodina jej manžela je taktiež príšerná. Napriek tomu to ale spolu vydržia vskutku dlho, ale nakoniec sa Natália dočká aj vytúženého rozvodu. Tento šťastný okamih je dopĺňaný aj smutnými životnými udalosťami. Ale hlavná hrdinka sa stále snaží, žije svoj život ďalej, pracuje a snaží sa najmä nájsť lásku u iného muža.

Na úvod len chcem poznamenať, že mám v poslednej dobe šťastie na knihy, ktoré riešia vracanie sa do minulosti v spomienkach.

Málokedy siaham po knihách slovenských autorov a keď tak spravím, očakávam, že ma to niečím zaujme. Asi som naivná, ale už dávno som nič také pri rýdzo slovenskej knihe nezažila. Každá, ktorú som zatiaľ čítala, obsahovala klasickú zápletku "nič moc muž + nespokojná žena = nový chlap na obzore a šťastný koniec". No a nebudem Vám klamať, táto kniha jednoducho nie je výnimka. Netvrdím, že je to niečo hrozné. Myslím si, že pokiaľ už naozaj nemáte a neviete čo čítať, táto kniha Vás na chvíľku určite zabaví (myslené, že ju asi dočítate, pokiaľ nie ste nejako extrémne nároční čitatelia).

Čo sa deja týka, je to tá úplne klasická romanca, ktorá jednoducho musí skončiť šťastným koncom. Aj keď teda hlavná hrdinka mala akosi viac chlapov vo svojom živote, než na koľkých som vo väčšine kníh zvyknutá. Asi mala viacej šťastia alebo čo. Síce si z toho robím srandu, ale miestami mi to už aj vadilo, pretože som sa už sem-tam aj stratila a nevedela som, ktorý je ktorý a ktorý jej čo spravil, resp. nespravil. A to mi vadilo. A vadil mi aj slovosled v mnohých vetách. A na slovosled, na to ja som pedant!

Bebe2004
Bebe2004
01.08.2021 4 z 5

Knížky od autorky se čtou jako samy. Postavy jsou sympatické, líbí se mi, že mají reálné problémy. Tato knížka byla sice trochu slabší než ostatní, ale přesto se četla krásně.

Ála1968
Ála1968
06.02.2021 3 z 5

Mám tuto autorku moc ráda a i když tato kniha patří k těm slabším,nebyla špatná.Přečetla jsem ji na jeden zátah i když bylo jasné,jak to dopadne.

medlovice
medlovice
04.09.2020 4 z 5

Každý se k vám chová, tak jak mu dovolíte.
Tohle asi Natalia nezná, protože, to co si k ní dovoloval její manžel a jeho dokonalá rodina bylo už moc. Knižku mi doporučila jedna ze čtenářek, já ji podle obálky a názvu zařadila do těch romantických harlekýnek pro ženy, co nečtu. Přečetla jsem ji s chutí, ale byla moc protahovaná , dost jsem se trápila to dočíst , ale jestli najdu jinou knihu od autorky, tak po ní sáhnu.

tittanie
tittanie
17.07.2020

Tuhle autorku mám ráda. Dobře se mi čte a málokdy mě její knížka zklame. Tato kniha se mi líbila. Dobře vykreslené postavy, zajímavý děj. Ještě nečetla knihu z prostředí půjčovny svatebních šatů.

lucie9998
lucie9998
23.03.2020 4 z 5

Kniha se mi nad očekávání líbila, byl to zajímavý příběh - autorka umí popsat psychické utlaky v manželství, i když na první pohled nejsou vidět. Doporučuji.

mirunda
mirunda
07.12.2019 5 z 5

Na doporučení kamarádky jsem si ji přečetla. Trvalo mi to ani ne den. Byla to pro mě příjemná oddechovka po všech těch vraždách. Příběhy normálních lidí. Za mě mohu doporučit

Agida
Agida
18.10.2019 5 z 5

Knížku jsem četla na doporučení a musím říct, že se mi velmi líbila, hezký příběh, čtivý a autorka píše hezky ze života, takové příběhy mám ráda. Člověk u toho nemusí moc přemýšlet a zároveň prožívá život jiné rodiny...Ráda si přečtu další knížky od této autorky.....

Kalima206
Kalima206
25.08.2019 4 z 5

Mě osobně se kniha hodně líbila. Ze začátku trošku drama, to mi až lezlo na nervy, ale jinak se mi kniha četla jedním dechem :)
Za mě moc fajn román pro ženy

perpe2a
perpe2a
31.03.2019 3 z 5

Ženský, společenský román. Celkově je příběh trochu nudný, závěr to mírně vylepšil, takže celkově průměr.

Danago
Danago
11.02.2019 4 z 5

Moc příjemné odpočinkové čtení. Kniha mě nezklamala. Moc dobře se četla.

LeSk
LeSk
27.10.2018

Výborna spisovatelka, vyborne čtení ... doporučuji.

knihovnička007
knihovnička007
25.09.2018 3 z 5

Paní Katarína opět nezklamala. Hezký příběh, místy hodně smutný, ale takový už je život. Opravdu má někdo takové šílené manželství? Opravdu se někdo takhle mstí prostřednictvím dítěte? Zpočátku mne Natália štvala, jak si pořád stěžovala, až později jsem během čtení pochopila, jaký je její život. Na mne tam bylo hodně negativního čtení, až jsem měla občas chuť číst něco jiného.
Ale nakonec hezké, odpočinkové čtení. Za dva dny přečteno. :)

Tebby
Tebby
24.08.2018 1 z 5

Kniha by se klidně mohla jmenovat jedna nuda za druhou. Celá kniha je strašně depresivní a navíc nepřichází se žádným neotřelým tématem. Nebýt výzvy, ani ji nedočtu.

Ivuska.09
Ivuska.09
29.05.2018

Gillerovou mám jako autorku moc ráda. Ani tentokrát nezklamala: ačkoli si hlavní hrdinka prožila své, nakonec se na ní osud dokázal i usmát. Vše je uvěřitelné, zkrátka jako ze života. Bylo zde i hodně pasáží, které mě "zvedly ze židle". Pěkné čtení pro ženy, Konečně se rozhodni mohu doporučit.

Sofie75
Sofie75
24.04.2018 5 z 5

Je to již druhá kniha od této autorky a moc se mi opět líbila. Její čtení mě opět hnalo dopředu. Byla tam i smutná pasáž, která bohužel k životu taky patří. Za mě určitě doporučuji a už se těším na její další knihu.

josska
josska
28.01.2018 4 z 5

Knížka se mě moc líbila,místy smutná a hlavně ze života,určitě si přečtu i další knížky autorky,které jsem ještě nečetla

Januli
Januli
29.09.2017 3 z 5

První kniha od autorky a rozhodně ne poslední. Čtivé, místy zábavné i smutné.

barbora0275
barbora0275
20.09.2017 3 z 5

Neni to spatna kniha, je velice ctiva, takova oddechovka. Pribeh dnesni ctyricatnice - padesatnice, ktera si v zivote musela leccim projit - zametani manzelem, jeho rodinou, posleze milencem. Dnesni zeny si to ani neumi predstavit, ale tehdy to byla 90.leta a vnimani zen takoveto proste bylo. Vsechno ale dobre skonci. Urcite si od autorky prectu i dalsi knihy.

trdlo1
trdlo1
01.06.2017 5 z 5

Určitě si přečtu další knihy této spisovatelky

pro ženy

Kniha Konečně se rozhodni je v