Konečně přes čtyřicet: Zralé ženě patří svět

Málo žen, které překročí čtyřicítku, se ubrání strachu z blížícího se stáří. Autorka tento strach vyvrací jako uměle vyvolaný a zbytečný. Ukazuje silné stránky a přednosti zralé ženy v rozdílných oblastech. Kniha je nejen zábavně napsaná, je něčím víc: ukazuje ženám cestu k novému sebevědomí, nezatíženému starými předsudky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174278/big_konecne-pres-ctyricet-zrale-zene-pa-uR1-174278.jpg 3.652
Pro ženy, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Motto

Endlich über vierzig, 1980

Kniha Konečně přes čtyřicet: Zralé ženě patří svět

JancaMia

Je mi 37 let a autorka krásně rozumí mě duši a úžasně zvedá sebevědomí.

Dámaskloboukem

Zpočátku mi to prislo hodně iracionální. Autorka knihu napsala v 37 letech, tak jak ví, co přijde za 3 roky?
Nosná myšlenka je o tom, ze pokud nemáte aspoň 50 let a váš partner není minimálně o 10 let mladší, houby víte, co je to život.
Za příklad je dávána babička, která se v 76 letech provdá za 20-ti leteho. To snad pochopí jen gerontopsychiatr.
Kniha poprvé vyšla v roce 1980, což vysvětluje určité nepřesnosti.
Pak přišla část o zralých matkách, a tady s autorkou souhlasím. ( nic jiného mi totiž nezbývá :)
Pokud se povznesu nad jisté nesrovnalosti, tak je to optimistické a pozitivní čtení.
Knihu dočítám s přesvědčením, že se mám do budoucna na co těšit!

Autorku si představuji podobně jako Elišku Balzerovou ve filmu Ženy v pokušení.

harena
26.05.2019

No, jak píše čtenářka stranska, není to čtení pro intelektuály, ale je to čtení optimistické a zábavné. A víte, že např. gynekoložka tvrdí, že ženy, které mají děti později, zůstávají nejen déle mladé, ale jsou též vynikající matky? A co stáří nad 60 - 70 let? Nenaříkat, nemluvit o nemocech a kdo má srdce otevřené pro ostatní, ten je ve stáří právě tak vítaným hostem, jako v mládí.
"Začal nový věk. A patří zralé ženě."
Myslím, že je čas poslat knížku dalším ženám v mé rodině, kterým je právě přes čtyřicet. Třeba je potěší.:)))

niknikita
06.03.2014

První knížka kterou jsem od autorky četla a hned se mi zvedlo sebevědomí o sto procent :-)

Betty11
31.10.2013

V průběhu čtení nás autorka ujistí, že po čtyřicítce nejsme staré - ale jen nádherně dozrálé, a že je třeba užívat života plnými doušky a přijímat s láskou a optimismem vše co přichází. Ke knize se ráda vracím a na mé doporučení ji přečetly všechny vrstevnice co okolo sebe mám a nesetkala jsem se s negativní odezvou. Přeji všem ženám, které se rozhodnou tuto knihu číst, aby si ji užily tak jako já.

p.stranska
07.10.2012

no není to zrovna čtení pro intelektuály...ale jednou za pár let, ve slabé chvilce...:-)

paja1ajaja2
04.09.2012

Musí se tato kniha brát s humorem .-)

Alma-Nacida

Děs. Nedoporučuji nikomu a zejména ne ženám, které překračují čtyřicítku. Autorka sice vždy na začátku kapitolky předloží celkem rozumnou tezi, proti níž nemám námitek, např. že dnes vládne kult mládí a že stárnout je normální, načež na konci kapitolky čtenářky ujistí, že ony si nemají nic dělat z vrásek, ale ona ani ženy v její rodině žádné nemají až do 98 let. Po třech kapitolách bych byla schopná při osobním kontaktu autorku inzultovat nejen slovně.