Konec záletné lady

Konec záletné lady https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56526/bmid_konec-zaletne-lady-yLu-56526.jpg 2 37 14

Malebná anglická víska Lonngemoor rozhodně není místem,které by bylo bohaté na dramatické události. O to větší rozruch proto vzbudí zpráva o zmizení mladé zámecké paní Cordelie. Její muž Malcolm, který ví o milostných aférách a bujarých party své ženy své, se proto obrátí s prosbou o diskrétní pomoc na své sousedy a přátele Annie a Petera. Cordelie je však po nějaké době nalezena mrtvá a šéfinspektor Leyland záhy zjišťuje, že nešlo o nešťastnou náhodu. Protože Cordelie ve svém okolí nebyla zrovna oblíbená, je podezřelých hned několik. Vyšetřování se navíc zkomplikuje, když dojde k dalším záhadným vraždám...... celý text

Marla
16.10.2023 5 z 5

Pohádkově idylická jako detektivka z krásného anglického venkova, s krásnou a okouzlující hlavní hrdinkou. No proč ne, i dospělý si může přečíst pohádku.....

Aghatte
28.11.2022 1 z 5

Moje první kniha od autorky.
Díly se nedají sehnat, naštěstí v naší skvělé knihovně mají alespoń jeden díl, aby člověk viděl, že zas o tolik nepřichází...
Průhledná zápletka, od druhé stránky bylo jasné, jak to bude ( a bylo ). Člověk pak jen útrpně čekal, přes složité popisy jídla, pití, cest, dopravních prostředků, luhů, hájů, oblečení a květin a jednotlivých cottage, až to dojde i ostatním a hlavně těm, kteří byli placeni za to, aby zločiny vyšetřili.
Ta "exotická kráska", původem z Čech ( pro Angličana asi dostatečná exotika je i ČR), mi pila krev a její dokonalý manžel ještě více.
Nikdy jsem neslyšela slovo "NAMOLÝ"...? Jako opilý a namol dohromady...?
Varianta spojení "nejhorší hlupák, starý hlupák" na každé stránce.
A já to četla, no, nejsem taky hlupák?

cecetka
03.12.2020 2 z 5

Neco jako Jessica Fletcher :-)

jprst
05.05.2020 2 z 5

Má první detektivka od této autorky a vzhledem k velkému zklamání zřejmě i poslední. Naivní děj, chybí tomu spád, prostě označení podprůměr je v tomto případě ještě dost mírné.

dagmar5477
06.04.2019 2 z 5

Hodně jednoduchá, možná až bezduchá detektivka. A dokonalá Annie to pohřbila úplně.

čef
29.12.2018 3 z 5

V knize se poklidně kupí mrtvoly, pije se káva a pěstují rostlinky. Nakonec se zlotřilý pachatel v dlouhém monologu svěřuje se svými činy přímo do diktafonu dokonalé Annie. Porušeno 10. pravidlo detektivek pátera Knoxe. Zní to dohromady docela blbě, že, ale zas tak špatné to jednoduché, trochu naivní a prostinké počteníčko pro chvíle odporné nudy, určitě není.

jarin58
10.11.2017 2 z 5

Tak jsem čekal,kdy to přijde a čekal.A ono nic.Slabota.

alnahu
17.03.2017 2 z 5

Velmi ráda čtu historické knihy od této autorky, ale tento žánr (detektivní příběh) mě moc neoslovil ,přesto dávám dvě hvězdičky .

TeaPeter
19.01.2017 2 z 5

Tuhle knížku jsem četl až po druhem díle série. A bylo to dobře, protože takhle řídkou, průhlednou a naivní detektivku jsem už dlouho v ruce neměl. Po ní bych už k druhému dílu nesáhl. Maje dva díly za sebou, utvrdil jsem se v tom, že autorka promítla do hlavní hrdinky určitý sentimentální autobiografický motiv. Myslím, že ten sentiment a porcelánová dokonalost hlavní hrdinky (ano, představují si ji jako porcelánovou panenku v dokonalých šatičkách jaké se dávaly do skleněných vitrínek) kvalitu knihy ještě zhoršují. Třetí díl série určitě shánět nebudu.

modranka
25.10.2016 3 z 5

Predchádzajúce komentáre nedávali nádej, že pôjde o svetabornú detektívku. Napriek tomu som ju prečítala. Začínala celkom sľubne, potom sa niekde v polovici dej zvrtol k dejovým banalitám a logickým nejasnostiam ako je prúžok od prsteňa, - následne text pokračuje vetou, že veď prstene odložili hneď po svadbe. Tak čo tam robil ten prúžok??? (nechcem viac prezradiť)
V čom je Češka Annie (nie Anna?) exoticky krásna a záhadná? Možno keby jej autorka ponechala práve meno Anna, bolo by to pre Anglánov tak trochu exotika. Ale nie, ona to musí pohnojiť poangličtením krásnej Anny. Aj na mňa hlavná hrdinka pôsobila sebastredne - bola dokonalá, všetko sama vyriešila a v polícii boli len hlupáci. Nemyslím si, že v modernej dobe by to tak bolo. A o modernú detektívku ide, vyskytuje sa tam mobil.
Vadilo mi však, že v pôvodnej českej literatúre objavuje reklama na parfém od C.K. a hodvábny model z Monsoonu? Prečo autorka nemôže opísať vôňu parfému a hodvábnych šiat? Prečo má česká autorka potrebu v pôvodnej českej tvorbe použiť výraz cottage (pre chalupu koniara).
Pripomína mi to príbehy z Prvej republiky keď sa všetky texty amerikanizovali. Aj samotný spád príbehu je taký poviedkový - pre zošitový formátu, do ktorého boli vsunuté state o živote hlavnej hrdinky.
Ale text sa čítal dobre. Myslím, že pani Parkánová-Whitton vie naozaj písať, len by som povedala, že editor si nedal toľko námahy, aby jej vychytal tieto drobnosti.
Zotrvám pri zlatej strednej ceste hodnotenia a idem na druhú časť série.

A ešte obálka - jednoducho nevkusná

pobijecmuch
21.09.2014 odpad!

Pokusy paní Parkanové o detektivku je velký omyl. Možná,že její historické romány se čtou lépe, ale toto bylo asi napsáno pod vlivem těžké mlhy na britských blatech.

Selinute
21.09.2014 1 z 5

Byla to krize. Další detektivky této autorky si fakt odpustím.

Modrina
21.05.2014 1 z 5

To byla dost bída.. Jako komentář pode mnou i já jsem to dočetla jen proto, že jsem doufala, že třeba bude nějaké fakt super rozuzlení. Nebylo.

Ignis
01.02.2014 1 z 5

Žádný zázrak, hlaví hrdinka je až otravně dokonalá ale evidentní stopy si prostě nevšimne a nevšimne. Považuju to za týrání čtenářů. Dočetla jsem to jen proto, že je to krátký a z naděje, že se stane zázrak a na konci se přece jen dostaví nějaké překvapení. Nedostaví.