Konec prokrastinace

Konec prokrastinace https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215214/bmid_konec-prokrastinace-zbW-215214.jpg 4 1172 231

Jak přestat odkládat a začít žít naplno. Znáte ten pocit, když se vám nechce začít dělat na nějakém úkolu? Stává se vám, že odkládáte i věci, které opravdu dělat chcete? Snažíte si sami sobě poručit, ale neposlechnete se? Petr Ludwig v původní české publikaci opírající se o poslední vědecké výzkumy světových univerzit z oblasti lidského rozhodování, motivace a produktivity přináší odpověď na otázku, kterou si klade každý z nás: Jak z toho ven? Jak být produktivnější bez větší únavy? Jak začít využívat náš čas efektivněji? Jak prožít každý den naplno? Říman Seneca ve svém slavném citátu řekl: „Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.” Tato kniha vám pomůže s váháním a odkládáním dlouhodobě bojovat a zlepší vaši schopnost využívat čas smysluplněji. Jádrem knihy je osm praktických nástrojů osobního rozvoje, které vám pomohou nad prokrastinací vyhrávat každý den.... celý text

jordys
30.01.2021 5 z 5

Před přečtením jsem si říkal, že knihu dočte zpravidla jen ten, kdo to nepotřebuje.
Povinnosti neodkládám a název mě dost odrazoval, přesto jsem si tam našel spoustu užitečných rad. Rovněž je kniha sepsaná a poskládaná tak, že i ten největší "prokrastinátor" ji prostě musí dočíst a vzít si z toho ponaučení.
Ilustrace a rozdělení příručky do jednotlivých bloků výrazně usnadňují porozumění celému obsahu a sdělení.

Lubošovo
10.01.2021 5 z 5

Srozumitelně vysvětlené, podložené výzkumem a doplněné o příklady z každodenní praxe. Co víc si od knihy o seberozvoji přát?! Doporučuji všem.

leukjetezien
07.01.2021 4 z 5

Celkem příjemná knížka, četla se dobře a rychle, vzhledem k formátu a ilustracím možná až moc rychle, ale oceňuju, že takto autor zmínil vždy jen to důležité a neomílal na na 250 stranách A5 s fontem písma 8 dokola to samé. Hodně věcí je intuitivních, ale celkově to má hlavu a patu a je to hezky utříděné. Za málo stráveného času (popř. peněz) relativně hodně muziky.

adorjas
01.01.2021 2 z 5

Nie som zástancom svojpomocných príručiek a tak sa úplne neviem predstaviť na mieste takých ľudí, ktorí tak potrebujú "nakopnúť", až si musia vyhľadať túto knižku a na základe nej písať rôzne zoznamy, plány, a afirmácie, aké tri veci sa im podarilo v daný pozitívne docieliť, alebo čo ich potešilo. Ja som pred rokmi bola na jednom ich seminári, počúva sa to dobre, ich speakri motivujú dobre a ak to niekomu pomôže, tak budiž.

rencovav
19.12.2020 4 z 5

Musím uznat, že je to moc pěkně udělané. Nečetla jsem to ani tak kvůli svým problémům se sebedisciplínou jako za účelem pomoci ostatním, když něco nebudou zvládat. Tak uvidíme, jaké to bude mít účinky.

berry1009
03.12.2020 5 z 5

Jak je u této knihy zvykem, její rozečtení jsem odkládal. Říkal jsem si, že jakožto studentovi managementu se zaměřením na osobní rozvoj mi nemá moc co nabídnout. Krom toho jsem o knize na škole slyšel neustále.
Nakonec jsem ji tedy otevřel. A byl jsem velmi mile překvapen! Hodně knih mluví o prokrastinaci, málokterá kniha však nabídne možnosti, jak problém řešit. Typy, které jsou zde uvedeny, jsou podle mne velmi dobré a i účinné. Pokud mi nepomůže tato kniha, tak už žádná.

VladimirTetur
28.11.2020 5 z 5

Tahle knížečka mě ležela v knihovně netknutá skoro čtyři roky. Nějak jsem si na ni pořád nemohl udělat čas a její studium jsem regulérně prokrastinoval :). O to silnější byl pak dojem z jejího obsahu. Dalo by se říci, že většinu věcí už jsem znal i z jiných knih, školení a přednášek, ale byly součástí obrovského neuspořádaného, a tudíž nefunkčního celku. Forma Petra Ludwiga mě nármně sedí Konec prokrastinace vřele doporučuji!

Pavlína39
19.11.2020 2 z 5

Určitě je to zajímavá kniha s dobrými poznatky, ale je podle mého názoru zbytečně zdlouhavá a témata se omílají pořád dokola. Hlavně teda druhá polovina knihy se neuvěřitelně táhne a dokopávala jsem se asi půl roku k jejímu dočtení. Na to jaký to mělo boom, jsem čekala něco přínosnějšího a že se alespoň dozvím něco, co o tématu ještě nevím. Nestalo se.

salamandrina
26.10.2020 4 z 5

Jednoduchý, užitečný, zjistila jsem, že některý věci už sama roky dělám. Jako nakopávák a základní příručka je to fajn.

nmilini
18.10.2020 5 z 5

Dobře a čtivě napsané. Kniha je zároveň takovým workbookem. Efektivní použití výroku a metod typu křeček. :) Už jenom díky tomu zvířátku, nezapomenu na spoustu skvělých myšlenek.

KellyMTuck
04.10.2020 5 z 5

Myslím, že bych si ji měla přečíst víc jak jednou..

Maara320
30.07.2020 5 z 5

Knihu jsem zakoupil na přednášce Petra Ludwiga a nelituji. Je zde spousta nápadů a návrhů, jak neprokrastinovat, jak si jít za svým cílem, jak si to vše naplánovat. Doporučuji přečíst.

Domča405
17.07.2020 5 z 5

Skvělá motivující kniha

tomas7353
15.07.2020 1 z 5

Nebýt obří marketingové podpory .....

bellaaatrix9
13.06.2020 5 z 5

Naprosto boží a OPRAVDU přínosná kniha. Extrémně mě namotivovala něco změnit a cítím, že by to tentokráte mohlo i vydržet, protože jsem zjistila, co přesně vždy dělám špatně. Moc doporučuji přečíst každému!

DreamerX9
05.06.2020 3 z 5

Souhlasím že přednášky jsou mnohem přínosnějsí avšak tato kniha byla plná výborných typů do života a líbil se mi celkový pohled na prokratinaci a pro mě je kniha skvělou inspirací do budoucna

rosotaj
25.05.2020 4 z 5

Čtení knihy jsem dlouho prokrastinoval. Nakonec se mi to podařilo dočíst a hodnotím kladně. Spoustu popisovaných věcí sice dělá člověk tak nějak automaticky a vychází ze samotné logiky, ale i tak je to dobře napsané a shrnuté na jednom místě. A nejde jen o prokrastinaci, ale obecně o vytváření návyků, zorganizování si času atd.

MHudec
21.05.2020 1 z 5

Upřímně...od knihy jsem po obsahové, myšlenkové a jazykové stránce očekával daleko víc. Kniha je pro mě velkým zklamáním.

Sorrangar
13.04.2020 5 z 5

Kniha pro mě byla velkým přínosem a určitě bych ji doporučil každému, ne jen lidem, kteří bojují s prokrastinací. Například takovou osobní vizi, což je jeden z nástrojů, by měl mít formulovanou každý. Kniha je navíc psaná velmi přehledně, jsou v ní nákresy shrnující hlavní myšlenky a vždy na konci kapitoly je rovněž její přehledné shrnutí. Pokud tedy něco z obsahu zapomenete, stačí ji otevřít na konkrétním místě a tyhle nástroje vám hlavní myšlenky rychle připomenou.

Anceroh
27.03.2020 5 z 5

Už jsem četla víc knih s touho problematikou, takže jsem docela váhala, zda číst další. Rozhodla jsem se: přečíst další. A jsem ráda. Našla jsem tam i nové věci, které jsem ještě neznala. Kladně hodnotím autorovi ilustrace (skečnouty) - jsou fakt skvělý!