Konec prokrastinace

Konec prokrastinace https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162891/bmid_konec-prokrastinace-TsK-162891.jpg 4 1172 231

Jak přestat odkládat a začít žít naplno. Znáte ten pocit, když se vám nechce začít dělat na nějakém úkolu? Stává se vám, že odkládáte i věci, které opravdu dělat chcete? Snažíte si sami sobě poručit, ale neposlechnete se? Petr Ludwig v původní české publikaci opírající se o poslední vědecké výzkumy světových univerzit z oblasti lidského rozhodování, motivace a produktivity přináší odpověď na otázku, kterou si klade každý z nás: Jak z toho ven? Jak být produktivnější bez větší únavy? Jak začít využívat náš čas efektivněji? Jak prožít každý den naplno? Říman Seneca ve svém slavném citátu řekl: „Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.” Tato kniha vám pomůže s váháním a odkládáním dlouhodobě bojovat a zlepší vaši schopnost využívat čas smysluplněji. Jádrem knihy je osm praktických nástrojů osobního rozvoje, které vám pomohou nad prokrastinací vyhrávat každý den.... celý text

Hoodec
20.01.2016 5 z 5

Pro mě není prokrastinace ničím, s čím bych bojoval. Ve svých 20 letech jsem si vypěstoval workoholismus a když jsem neuspěl u zkoušky z botaniky na kterou jsem se dlouho připravoval, řekl jsem si, že nejspíš nedělám něco efektivně. Knížka je velmi příjemná a ukázala mi spoustu výborných věcí, některé jsem využíval už dříve. Konec prokrastinace vás nenaučí jen věci neodkládal ale i správně odpočívat. Vřele doporučuji!

kob
14.01.2016 5 z 5

Užitečná knížka - sympaticky napsaná

jakub2696
02.01.2016 3 z 5

Kniha ma par dobrych myslenek ktere jsem i uvedl do praxe jako je napr buzerlistek no je za tom vsim strasne prohnana kampan kdezto kniha se opira o sudie a znalosti ktere jsou proste lip vysvetleny v jinych knizkach a diky tomu me az tak neoslovila. Kazdopadne bych ji doporucil nekomu kdo s organizaci casu zacina.

nicol.s
28.12.2015 3 z 5

Líbí se mi jakým stylem je kniha napsaná, je čtivá, proložení citáty a obrázky mě baví a udržuje lépe moji pozornost. Do mého života si z ní odnáším buzer-lístek a tak jsem zvědavá jak se s ním zžiji, do teď jsem si vystačila s klasickými to do listy a odškrtáváním položek

Michael15568
26.12.2015 4 z 5

Krásný návod... Ovšem mě se nedaří :-(

popelka595
09.12.2015 1 z 5

Zblbnutá reklamou jsem si knihu pořídila, přečetla, ale že bych si z ní sedla na zadek, se říct nedá. Je tam pár zajímavých postřehů, ale jinak mě prakticky vůbec nezaujala.

ninusshka
03.12.2015 5 z 5

Ja osobne tuto knihu považujem za geniálnu. Neskutočne mi zmenila život k lepšiemu. V praxi sa mi osvojili takmer všetky nástroje, ktoré sú v knihe uvedené. Jednoznačne doporučujem.

DCKH
03.12.2015 odpad!

Knihe je extrémě čtivá ale s užitečností si tím až tak jistá jesem.Je pravda že třeba názorný obrázky a rady mi pomohly ale většinu testu si troufám považivat za nepotřebný balast.Začínám být alergický na jednu věc:dříve když někdo odkládal tak se oněm prostě řeklo že je to lenoch zatímco dnes je to prokrastinátor a mě to nepřipadá jako pozitivní posun.Ale za to autor nemůže.Myslím si že publikace je vzhledem k poměru cena-výkon zpracována užitečně

tevanko
26.11.2015 3 z 5

Kniha není příliš tlustá a lehce se čte. Je už pak na každém, jestli si z knihy něco odnese. Nejlepší a nejednouduší radu, kterou jsem kdy slyšela bylo: Jdi a udělej to!

Poutnice
15.11.2015 5 z 5

když jsem ji dostala, tak jsem moc radost neměla :-D no kdo by taky měl, když prokrastinace znamená chorobné odkládání povinností :-D ale je skvělá! Skvěle napsaná, skvěle se čte a musím říct, že rozhodně funguje.

kacka29
21.10.2015 5 z 5

Tato kniha je opravdu psána velice netradičně. A právě to se mi na ní líbí. Je jasná, srozumitelná a dává praktické rady do života. Díky jednoduchým obrázkům si ji pak lehce připomenete. Rozhodně mi pomohla v boji s mou prokrastinací.

koci.utd
20.09.2015 2 z 5

Kniha mě nedonutila jí pořádně ani dočíst, natož udělat něco s prokrastinací či životem jako takovým. Někomu možná pomůže, za mě ztráta času.

Peleus
17.09.2015 3 z 5

Možná je autor dobrý v komunikaci s lidmi naživo, ale dát svým myšlenkám čtivou psanou podobu není jeho silnou stránkou.

Kniha působí trochu šroubovaně. Kdo se někdy pokoušel psát s vědomím toho, že ačkoli ví, o čem má psát, zároveň se na to necítí (nemám rád výraz "múza", raději používám "vhodná nálada"), poznal, že vzniká takové čisté, leč mechanické cosi, z čeho jeden po přečtení textu nepocítí osobní autorovo zaujetí a nezbude mu žádný trvalejší dojem.

Nicméně mnohé myšlenky zaujmou. "Dostat křečka", názorný příklad se slony a provázkem, dobrý pocit z nezištně vykonané věci (tzv. meaning), nebo rozdíl mezi joy a flow.

Musím ale zmínit i dvě věci, které se mi kromě stylu psaní moc nelíbily. První je používání anglických výrazů - proč neříkat místo flow třeba vlna?, proč se musí za každou cenu mastit zkr. SWOT? Chápu, že autor častokrát cituje zahraniční zdroje, ale zajímá mě důvod, proč se pro českého čtenáře tyto zkr. nepočeští. Anglicky se přece dají používat na mezinárodních přednáškách. Nicméně nejsem odborník, třeba to všechno má logické vysvětlení.

No a pak už jenom drobnost - nejsem zastáncem jakýchkoli tabulek a barevných puntíků. Jedná se o můj osobní pohled na věc, takže vlastně o žádnou výtku či nespokojenost ve skutečnosti nejde.

P.S. Doporučuji k seznámení se s obsahem. Některé myšlenky stojí za úvahu.

ladyba
14.09.2015 4 z 5

Trochu načteno a přežvejkáno ze zahraniční literatury, ale každopádně kniha donutí k zamyšlení.

Barbara02
17.08.2015 5 z 5

Pro mě určitě nejlepší kniha o tom jak v sobě probudit motivaci a držet se stále "nad vodou". Líbilo se mi, že to není laciné podbízení těch dalekých cílů, kde z vás na konci budou milionáři :), tak jak to má většina podobných knih za cíl. Kde po přečtení cítíte energii, ale je to jak s románem, který ve vás za krátkou chvíli vyprchá. Tahle kniha je jiná. Je srozumitelná a chytrá. Dává vám lano, po kterém můžete šplhat. :)

teacup
16.08.2015 3 z 5

Téma, které známe všichni na vlastní kůži. Knihu provází slušné promo, zkusila jsem. Nápady možná dobré, ale nedá se to bohužel číst. Vtipné obrázky. No, možná několik věcí by šlo přece jen aplikovat do praxe. Tak jo, jen co dopíšu recenzi. Hned potom se do toho pustím, pokud teda mezitím nezačnu dělat něco jiného...

radus3723
16.08.2015 4 z 5

Kniha je zajímavá. Líbí se mi vysvětlování pomocí vtipných obrázků a nákresů. Ačkoli jsem jí přečetla dvakrát, tak stále je pro mě obtížné aplikovat většinu věcí do praxe...tak snad do třetice :-)

Taji
11.07.2015 5 z 5

Výborná kniha, která mě ( téměř vždy) nakopne k aktivitě.

parxel
10.07.2015 5 z 5

Vynikající kniha. Propojuje několik jednoduchých a praktických nástrojů pro práci s motivací, time managementem, vytváření návyků a několik dalších do jednotného a uceleného přístupu.

Určité riziko vidím v tom, že některé postupy mohou někomu připadat, tak triviální, že se je ani nerozhodne vyzkoušet.

Zatím používám pouze pomůcku "to do today", která mi poměrně výrazně pomáhá organizovat jednotlivé pracovní úkoly. Ve výsledku toho udělám mnohem více a některé úkoly v podstatně kratší době.

A to hlavní a nejpodstatnější je, že to celé dohromady dává smysl.

Hynais
09.07.2015 4 z 5

Jednoduchost, praktičnost a transparentnost - co více chtít od knihy, která má pomoci řídit vlastní život?