Konec prokrastinace

Konec prokrastinace https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162891/bmid_konec-prokrastinace-TsK-162891.jpg 4 1172 231

Jak přestat odkládat a začít žít naplno. Znáte ten pocit, když se vám nechce začít dělat na nějakém úkolu? Stává se vám, že odkládáte i věci, které opravdu dělat chcete? Snažíte si sami sobě poručit, ale neposlechnete se? Petr Ludwig v původní české publikaci opírající se o poslední vědecké výzkumy světových univerzit z oblasti lidského rozhodování, motivace a produktivity přináší odpověď na otázku, kterou si klade každý z nás: Jak z toho ven? Jak být produktivnější bez větší únavy? Jak začít využívat náš čas efektivněji? Jak prožít každý den naplno? Říman Seneca ve svém slavném citátu řekl: „Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.” Tato kniha vám pomůže s váháním a odkládáním dlouhodobě bojovat a zlepší vaši schopnost využívat čas smysluplněji. Jádrem knihy je osm praktických nástrojů osobního rozvoje, které vám pomohou nad prokrastinací vyhrávat každý den.... celý text

Bicanpavel
18.03.2020 5 z 5

Účinná a fungující kombinace jednoduchých obrázků a postupů k odstranění chorobného odkládání. Flow lístek umožní najít radost ze života i těm nejzatvrzelejším pesimistům.

Adelen
06.03.2020 4 z 5

Přiznám se, že jsem u čtení této knihy trošku prokrastinovala. Osobně byly pro mě daleko lepší přednášky Petra Ludwiga na toto téma, kterých jsem se zúčastnila. Pan Ludwig dokáže neuvěřitelně zaujmout a jeho názory jsou podložené výzkumy. Spoustu principů z knihy využívám denně v praxi a ulehčují mi studijní i pracovní život. Rozhodně stojí za přečtení a k zamyšlení.

MiaErrian
22.01.2020 3 z 5

Dobré čtení pro začátečníky, odhodlané s tím něco dělat. Podle ní není problém pochopit, jak prokrastinace funguje. I když dělat všechna striktní cvičení podle ní je taky neskutečný žrout času. Proto už od začátku jsem si zvolila jednu testovací metodu kterou někdy plním a někdy se nedaří, ale důležité je ji mít stále na očích.
Asi nejlepší návod je na ovládání slona :D . Díky tomuhle když si plním diář, nutí mě to se nad sebou aspoň střízlivě zamyslet, jestli si toho nekupím na sebe už dost a neměla bych delegovat. Některé principy si prostě člověk vezme, aniž by musel denně zaškrtávat tabulky a dělat cvičení a plánování, a i tak mu to pomůže.
Ovšem pokud má někdo problémy i se sebereflexí, tak ty tabulky jsou vážně dobrým startem, jak se jí naučit.

Martica
20.01.2020 2 z 5

Není to úplně špatné, ale vůbec mě to nepřesvědčilo, abych některý nápad vyzkoušela. A pár věcí mi vyloženě vadilo: tak nějak nabubřelý styl psaní, novotvary jako buzer-lístek, křečko-restart atp. (hrůza!), příliš časté opakování věty typu "Tohle vám zabere jen pár minut denně!" Minuta k minutě a celý proces by mi sebral asi dvě hodiny života denně. Dala bych jednu hvězdičku, ale mám špatné svědomí, že jsem tomu vůbec nedala šanci a žádné z doporučení autora nevyzkoušela, tak přihodím hvězdičku navíc.

Dennynka
04.12.2019 2 z 5

Pro úplné začátečníky nejspíš užitečná, jednoduše napsaná kniha. Ale pro někoho, kdo má už něco načteno o efektivní práci a osobním rozvoji, tam toho moc nového není. Pro pokročilejší doporučuji knihu Usnadněte si práci od Carson Tate :)
A skvělé motivující video na téma snížení překážky pro slona: https://youtu.be/TQMbvJNRpLE

trudoš
28.11.2019 4 z 5

Rozhodně si nechci představovat týdenní sebehodnotící konzultaci mezi mými lepším a lenivějším já, protože by jistojistě skončila depresivním pláčem. Přesto nemůžu knihu Petra Ludwiga jinak než pochválit. Autor je charismatickým vypravěčem, který by vymluvil díru do hlavy i železobetonové kostce, takže vás snadno přesvědčí o své pravdě. Naneštěstí už po první třetině člověku dojde, že předkládané fráze jsou přesně tím, čím obvykle fráze bývají - nic, co by nevycházelo ze samotné logiky věci. Pak se ale přejde ke kapitole o akceschopnosti a já zjistil, že si začínám dělat poznámky nebo si plánuju, co jak zkusím. Závěrečná kapitola o objektivitě pak patří jednoznačně k tomu nejzajímavějšímu na celém povídání, ani ne tak kvůli výstupní hodnotě, ale pro důležitost uvědomění si, že svět se netočí pouze kolem mě, nýbrž i kolem dalších osmi miliard lidí. Ve finále tedy musím hodnotit kladně, i přes fakt, že některé postřehy o neandrtálcích a negativní energii mi byly vysloveně proti srsti.

kleozpatra
16.11.2019 3 z 5

Buzer lístečky jsem si dělala v době, kdy byl autor ještě na houbách:). Už jsem z nich vyrostla, jejich vypisování stojí hodně přemýšlení a času, který můžu trávit chytáním lelků a být stále, jak se dnes moderně říká, ve flow. Též se osypávám, když slyším termín "komfortní zóna", zvlášť při spojení s bezdomovci. No nic, další mysterium odškrtávám v pomyslném todo-all a jdu pokračovat ve flow.

Prince_of_book
10.11.2019 5 z 5

Úžasná kniha od Petra Ludwiga a mě bylo potěšením ji číst. Doufám, že si z ní odnesu spoustu poznatků(vlastně některé už jsem si odnesl) a že mi kniha pomůže v porážení prokrastinace.

Opravdu první sebe rozvojová knížka, která vám radí pomocí výzkumů a vlastně vám ani neříká co máte dělat. Podává vám rady pomocí příběhů autora, jenž od svých klientů vyslechl. Velice poučné a proložené skvělými citáty, jenž jsem si zaznačil svými lepíky.

Ke knize se určitě budu častěji vracet, abych si připomněl hlavní myšlenky knihy a ukázal si, že vždy je možno svůj čas využít lépe a pro lepší účely.

10/10

bigbabe
20.10.2019 4 z 5

Přečteno za jeden den, což by možná taková kniha neměla být. Mělo by se jí věnovat více času, ale poznámek jsem si udělala hodně.
Hlavní myšlenka knihy, která i potvrzuje to, že kniha není pro mě. Zajímavá, ale ne pro mě.
"Spokojení lidé neprokrastinují."
((-:

kape97
19.10.2019 4 z 5

Kniha je velmi zajímavá, narozdíl od ostatních podobných knih nabízí krom rad i účinné nástroje a pomůcky, jak si poradit s prokrastinací. Kniha se velmi dobře čte, je doplněná názornými grafikami a obrázky.

MadamC
12.10.2019 5 z 5

Musím se pochlubit, že jsem knihu nevyprokrastinovala a zdárně dočetla, což samo o sobě samozřejmě nic neznamená. Jako všechny knihy o osobním rozvoji lze i tuto přečíst a jít dál, ale byla by to škoda. Opravdu je potřeba si radu, kterou právě čtete hned vyzkoušet, jinak se k tomu později nedonutíte. Rady jsou podle mého názoru super, ač se z počátku může zdát vypisování všech úkolů zdlouhavé, stojí to opravdu za to, protože jde pouze o návyk a pak už to dělá člověk automaticky.
Hlavně postupovat po menších krocích a vytrvat!

Mosula
02.09.2019 4 z 5

Knihu jsem četla po několika letech znovu a znovu jsem v ní našla spoustu užitečných návodů, jak zatočit se svým největším neduhem.

Morisius
30.07.2019 4 z 5

Zajímavá kniha, čtivá. Pár rad k zamyšlení a informace o fungování skupiny lidí. Za mě fajn počtení, žádná přemíra cizích názvů a poznámek pod čarou. Neztrácíte se v textu, jak to většinou u těchto motivačních knih bývá.

TomTomis
15.07.2019 4 z 5

Trochu jsem četbu této knihy prokrastinoval:) Odkládal jsem čtení a ploužil se radami. Určitě mají něco do sebe. Jen jedno by to chtělo, pustit se do toho a nenechávat to na někdy. Některé věci se pomalu pokouším uvést v život.

GRUMcz
14.07.2019 3 z 5

Na to jak je kniha vychvalovaná, tak mi přijde, že jsou tam pouze základní principy pro zamyšlení, ale vše je jen o tom, že se člověk musí překonat a něco zavést do svého života. Pokud jste opravdu flákač, kniha Vám určitě pomůže, ale pokud se trošku věnujete osobnímu rozvoji a tomu, abyste byli produktivní, kniha Vám přinese pár tipů, ale žádné novinky to nebudou....

andrisek.k
02.06.2019 4 z 5

Určitě je potřeba si knihu čas od času znovu přečíst, aby byl člověk stále ve střehu a moc neprokrastinoval.

Adelix
20.05.2019 4 z 5

Ten název se mi zprvu moc nezdál (přece prokrastinace = lenost, ne?), ale překvapilo mě to. Nakonec je to super knížka o motivaci a způsobech, jak si dodat chuť něco udělat. Líbí se mi hlavně forma, jakou je napsána - názorné obrázky jsou vtipné (fakt mě dostal ten slon s cigárem :-D ). Osobní vize, stav flow, mikronávyky, jasné. Zaujal mě i Todo-all systém. Může to být dobré pro řízení třeba nějakého projektu, ale nevím, jestli by to za chvíli nebylo těžce nepřehledné + riziko přehlédnutí úkolu s nějakým deadlinem, který se sám jaksi nepřipomene.

Ivča39
16.05.2019

Nemám ráda výraz prokrastinace, u mě je to odkládání nepříjemných věcí. Knihu jsem nečetla a ani nemíním číst, u mě to není složitá věc, čím déle věc odkládám, tím déle na ni myslím a zatěžuje mě, je lepší odhodlat se a skočit a vyřešit to a i kdyby to nedopadlo dobře, není to horší než to co do nekonečna odkládám, vydržím to max 48 hodin.

michaela.97
05.05.2019 5 z 5

Mě knížka bavila. Četla se hezky, rychle a budu se k ní ráda vracet. Našla jsem v ní několik zajímavých pouček, které bych ráda do budoucna zužitkovala ve svůj prospěch. Zároveň mě i namotivovala a posunula vpřed. Rozhodně doporučuju v ní minimálně občas zalistovat.

Alma.may
26.04.2019

Že je proti prokrastinaci třeba bojovat drobnou, trpělivostí prací a vytrvalostí? No jo, to jsem věděla, ale odmítala si to připustit :) můj postoj k výkonu býval dětinský. Měla jsem sklony věci odkládat, a pak pracovat pod tlakem, v iluzi, že tak podám lepší výkon. Kniha mi v mnohém pomohla, přestože jsem si na řadu věcí přišla už dříve postupně sama. Vizualizace úkolů mi skutečně pomáhá, klasický seznam úkolů mi nevyhovuje.