Konec prokrastinace

Konec prokrastinace https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162891/bmid_konec-prokrastinace-TsK-162891.jpg 4 1171 231

Jak přestat odkládat a začít žít naplno. Znáte ten pocit, když se vám nechce začít dělat na nějakém úkolu? Stává se vám, že odkládáte i věci, které opravdu dělat chcete? Snažíte si sami sobě poručit, ale neposlechnete se? Petr Ludwig v původní české publikaci opírající se o poslední vědecké výzkumy světových univerzit z oblasti lidského rozhodování, motivace a produktivity přináší odpověď na otázku, kterou si klade každý z nás: Jak z toho ven? Jak být produktivnější bez větší únavy? Jak začít využívat náš čas efektivněji? Jak prožít každý den naplno? Říman Seneca ve svém slavném citátu řekl: „Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.” Tato kniha vám pomůže s váháním a odkládáním dlouhodobě bojovat a zlepší vaši schopnost využívat čas smysluplněji. Jádrem knihy je osm praktických nástrojů osobního rozvoje, které vám pomohou nad prokrastinací vyhrávat každý den.... celý text

xTerezax
25.05.2022 4 z 5

Mně se knížka líbila. Poskytla pár dobrých tipů, srozumitelně vysvětlila některé fenomény, člověk si dokonce mohl stáhnout bokem některé formuláře/materiály. Za mě splnila účel. Doporučuji.

Davidoff21
12.05.2022 5 z 5

Hledáte pomocí v tomto směru. Určitě dobrá volba. Pár motivaci a novinek jsem si odnesl. Takže s chuť do toho.

MRyznar
15.04.2022 3 z 5

Stejně jako jiné motivační knížky, tak i tahle obsahovala spoustu "omáčky", kdy jedna myšlenka byla popsána různými způsoby, a tak vám čtení zabralo víc času, než by v závěru bylo potřeba. Informace by se daly shrnout do pár vět. Pár myšlenek pro mě bylo nových a zajímavých, ale zbytek jsem více méně znala, nebo to nebylo nic, na co by člověk nepřišel sám, když by chtěl něco ve svém životě doopravdy změnit. Věřím ale, že si tahle knížka své čtenáře najde. Například pro člověka, který se vůbec nezajímá o osobní rozvoj, bude Konec prokrastinace jistě přínosnou knížkou.

bazyk21
12.04.2022 5 z 5

zajímavé, ale myslím, že budu raději prokrastinovat dál ;o)) je to větší pohoda

kristinica
13.01.2022 1 z 5

Knihu jsem přelouskala do třetiny a zbytek jsem odložila na jindy, efekt tedy nic moc :D

Macek71228
04.01.2022 3 z 5

Kniha se ke mně dostala náhodou, nemyslím si, že bych osobně s prokrastinací měla problém. Přečetla jsem během dne - obsahuje spoustu obrázků a stránky jsou menší. Obálku hodnotím kladně, líbí se mi, myslím, že dokáže přilákat. Co se týče obsahu knihy tak je tam shrnuto v podstatě vše, co je dobré kolem přemýšlení a právě prokrastinace vědět, nebo minimálně je fajn vědět. Celkově si myslím, že by se celá kniha dala shrnout na pár stránek, ale ani tak to není ztráta času. Nedozvíte se nic světoborného, obsahuje spoustu konkrétních návodů na lepší organizaci času a jeho následné zhodnocení. Asi nepotřebuji číst znovu, ale myslím, že pro lidi, kteří mají se svým časem problém se hodí.

brunettlibrary
26.10.2021 3 z 5

Kniha má v sobě důležíté myšlenky nad kterými má cenu se pozastavit a zamyslet.

Lemurka
25.10.2021 3 z 5

Spoustu věcí jsem už slyšela z Petrovych webinaru, takže jsem se v podstatě nic nového nedozvěděla. Knihu hodnotím celkem kladne.

domihruzkova
14.10.2021 3 z 5

Kniha, během které jsem prokrastinovala jako nikdy :D Pár tipů mi přijde použitelných, ale nelíbí se mi, jak se člověk musí prokousat tolika stránkami a keců okolo, aby se dostal k nějaké praktické informaci. Vše by se dalo shrnout na pár stránek. Spíše nedoporučuji.

lucifess
21.08.2021 3 z 5

Pár zajímavých myšlenek, které mohu zužitkovat dál jsem našla. Ne se vším souhlasím a něco mi přišlo jako návod na ještě větší prokrastinaci. Není to kniha, po které sáhnu znovu.

Kattari02
31.07.2021 4 z 5

Pro mě - jako dospívající - docela fajn „návod”.
Pár tipů jsem do svého života zařadila.

kollektor
25.07.2021 1 z 5

Kniha dobrá tak maximálně pro postoupení na další úroveň prokrastinace. Jako manuál na to, jak zvednout zadek a jít něco dělat, neobstojí. Hodně obrázků, uvádění do nejrůznějších problematik všeho druhu a to cca za tři kilča. To podstatné by se dalo mrsknout na pět á čtyřek a čtenář by si odnesl mnohem více než z knihy. Za to by pak ale nebylo možno požadovat prachy a mohlo by mnohým pomoci, takže další knihy o tématu nebo tématu nějak blízké by bylo zbytečné vydávat, málokdo by je koupil.

DádazPrahy
25.07.2021 4 z 5

Přehledně zpracovaná knížka (oceňuji shrnutí na závěr každé kapitoly), dobře vysvětlený problém prokrastinace a užitečné rady. Kladně hodnotím také seznam zdrojů - oceňuji, jaký rozsah odborné literatury autor k dané problematice přečetl. Líbí se mi i poděkování na konci knihy všem, díky kterým kniha vznikla - toto nebývá u většiny českých autorů dobrým zvykem. Snad jediná výhrada - v seriózně pojaté knize bych nečekala autorem vytvořené výrazy jako "cíloví feťáci" nebo "buzer-lístek". Doporučuji.

marara
07.06.2021 4 z 5

O knize jsem slyšela mnohokrát a myslela si, že není pro mě, protože tyhle věci více méně znám. Pak ale přišla "výhodná" nabídka koupě (výhodná by byla, kdybych zakoupila jednu knihu, já si ale nedokázala vybrat a pořídila si tři!), a tak jsem ji zkusila. Sice vše, co tam bylo řečeno, znám, ale přesto knihu vůbec nepovažuji za ztrátu času. Je to velmi dobře shrnutý time management obohacený o prevenci vyhoření ( a to po roce distanční výuky potřebuji jako sůl). Ludwigovy nástroje chci zkusit používat, protože jsou pěkným dotažením toho, co učím své studenty i já (jenomže sama pro sebe je praktikovat, no to je jako když kovářova kobyla chodí bosa...). Moc se mi líbily citáty, které jsou v knize použité.

FrutyZ
15.05.2021 5 z 5

Knihu jsem hodně dlouho odkládal, ale ne z důvodu nezajmu nebo odkládání věcí, ale z důvodu svého vlastního přesvědčení, že neprokrastinuju - což si myslím i doteď.
Kniha mi přinesla další možnosti, jak ještě více zefektivnit samotný průběh dne a jakým stylem se dívat na produktivitu - To-do today nebo idea, budou ideálním doplňkem. Od teď už nebudu využívat žádné seznamy, které mě nutí se rozhodnou, ale grafické náčrtky. Kniha je skvěle grafický a jednoduše zpravovaná, jak Petrové přednášky. Děkuji a doporučuji.

haki34
05.05.2021 4 z 5

půjčená od kamarádky pro manžela, ale tak jsem si ji taky přečetla ;) plná zajímavých a pro někoho jistě i prospěšných informací. Jestli si vezmete příklad z autora, pomocí lístečků a seznamů se můžete dokopat začít fungovat ;) vše vysvětluje na hezkých jednoduchých přirovnáních ze zvířecí říše - problém "slon", strach a panikoidní reakce "křečkování"...
Co jsem si z toho vytáhla já a s čím jsem souzněla - začít...největší problém je vlastně začít...druhá věc je pak vydržet (teď nemluvím o sportu či hubnutí, ale o učení a přípravě na atestaci ;))). Mám ráda svoji vlastní cestu, takže na lístečky nepřecházím, ale utvrdila mě, že jsem na dobré cestě...
přečtěte si sami, čte se dobře, rychle..a třeba vám zrovna tato pomůže přestat prokrastinovat a žít svůj život lépe, spokojeněji a efektivněji ..já doporučuji

PietroGrencik
27.03.2021 5 z 5

Kniha ako žiadna iná.
Skutočne neviem či poznám nejakú podobne napísanú knihu. Napadá ma Austin Kleon, ale Konec prokrastinace je asi propracovanejší.

Pěkné ilustrace, i myšlenky.
Určite sa k nej ešte neraz vrátim.

Na toto téma doporučuji !!!

Dragoness
17.03.2021 3 z 5

Obávám se, že jsem při čtení knihy pouze prokrastinovala :D

Stoklaska
13.03.2021 5 z 5

Kniha mě svým názvem odrazovala od přečtení několik let. Nakonec jsem se odhodlala a začala ji číst. Příjemně mě překvapila. Je svižně napsaná, ilustrace upevní přečtené. Určitě se k ní budu vracet.

heliiinka
04.03.2021 4 z 5

Chce to velkou motivaci plnit všechny úkoly v knížce. Já si dala do mobilu habbit tracker, takže aspoň k něčemu ta knížka byla :D Jsou v ní dobré informace, podložen fakty a odkazy na zdroje. Zajímavé poznatky o fungování lidského mozku.