Konec prokrastinace

Jak přestat odkládat a začít žít naplno. Znáte ten pocit, když se vám nechce začít dělat na nějakém úkolu? Stává se vám, že odkládáte i věci, které opravdu dělat chcete? Snažíte si sami sobě poručit, ale neposlechnete se? Petr Ludwig v původní české publikaci opírající se o poslední vědecké výzkumy světových univerzit z oblasti lidského rozhodování, motivace a produktivity přináší odpověď na otázku, kterou si klade každý z nás: Jak z toho ven? Jak být produktivnější bez větší únavy? Jak začít využívat náš čas efektivněji? Jak prožít každý den naplno? Říman Seneca ve svém slavném citátu řekl: „Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.” Tato kniha vám pomůže s váháním a odkládáním dlouhodobě bojovat a zlepší vaši schopnost využívat čas smysluplněji. Jádrem knihy je osm praktických nástrojů osobního rozvoje, které vám pomohou nad prokrastinací vyhrávat každý den....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/162891/konec-prokrastinace-xWW-162891.jpg 4.2660
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Jan Melvil
Vazba knihy:měkká / brožovaná
ISBN:978-80-87270-51-6

Dejf_ano
09. prosince

Knihu jsem prokrastinoval skutečně dlouho, ale přednáška Petra Ludwiga mě donutila knihu otevřít a její první přečtení zabralo zhruba víkend. Je neděle večer a mám nachystaný ToDo Today na pondělí.
Doufám, že budu úspěšně pokračovat :)

AdelaNov
03. prosince

Pro někoho, kdo nikdy nečetl žádnou knihu o osobním rozvoji, může být určitě přínosná. Pro člověka, který už má něco načteno, nepřinese nic. Každopádně kniha musí mít skvělý marketing a evidentně má i mnoho fanoušků. Název je rozhodně líbivý.

MartinLiterKing
18. listopadu

Skvělá kniha, která mi osvětlila mnoho otázek, na které jsem hledal odpovědi. Určitě se k ní budu pravidelně vracet a připomínat si, co je v ní napsáno. Velmi doporučuji. Teď už je to na mě.

sf1
15. listopaduodpad!

Jak zatočit s prokrastinací? Přečtením knihy o prokrastinaci! No prostě geniální.

Hluboká poklona autorovi, že takovou neskutečnou blbost dokázal prodat a stále prodává dál.

Karimah

Nedočetla jsem. Pokud tyhle rady někomu pomáhají, tak lidstvo spěje v záhubu. Já bych doporučila dlouhý bič a malý dvorek ... ale to se nedá tak dobře zpeněžit, jako to-do woodoo.
Hvězdy dávám za to, že se to dalo číst a mělo to hlavu a patu, narozdíl od většiny podobně zaměřených knih.

PabloFuentes

Dobrý návod v příjemném grafickém pojetí o tom, jak zatočit s prokrastinací. Sám jsem zjistil, že některé postupy používám dlouhodobě ve svém životě, ale je hezké mít to vypsané celé pěkně na jednom místě.

Bustedka

Knihu jsem přečetla za 90 minut, takže nečekejte že u toho strávíte několik večerů - i když pokud to pojmete jako pracovní sešit, může se vám to i prodloužit:-)

Těžko hodnotit objektivně, když nemám problém s prokrastinací, sebereflexí apod - působí to sice dost sebevědomě, ale kniha mě o tom přesvědčila.
Na druhou stranu si dokážu představit, že pokud bych opravdu tápala ve svém životě, nevěděla co dělat, respektive věděla bych, co dělat mám, ale nechtělo by se mi do toho, že by mi ta knížka ukázala aspoň směr, kterým se vydat.

Petra Ludwiga sleduji již dlouho i na sociálních sítích, poslouchám Deep talks, takže jsem s jeho myšlenkami a názory, potažmo i věcmi z knížky byla seznámená předem.

Kvituju použití grafických modelů a obrázků - v některých případech mi to přišlo zbytečné, ale pro někoho, kdo s osobním rozvojem teprve začíná, myslím povedená forma.

marie-anna

Knihu jsem zhltla téměř jedním dechem.
I když s prokrastinací problém moc nemám, šáhla jsem po tomto titulu a rozhodně nelituji. Obsahuje spousty rad a pomůcek k ujasnění “osobní vize”, zefektivnění našeho času a nejen k tomu. Velmi mě překvapil přesah knihy do různých oblastí mého života a to už u prvního čtení - rozhodně se ke knize budu vracet. A všem mohu vřele doporučit!

Frupet

První část knihy mě příliš nezaujala. Proto jsem ji na delší dobu odložila. Ale nejspíš na ni dozrál čas a zbylých cca 200 stran jsem přečetla za 2 odpoledne. Na můj vkus se trochu moc zaobírá lidmi kolem byznysu, myslím, že by prospělo se v příkladech o něco více věnovat příběhům lidí z jiných odvětví.

pkweb.eu

Hezky pojato. Odkazy na zdroje, výzkumy a hlavně čtivě pojato.
Konec prokrastinace to ale nezaručí..

tandula

Spíš tak 3,5 hvězdičky.
Petra Ludwiga si velice vážím, nicméně od knihy jsem očekávala trochu něco jiného - víc osobního příběhu nebo více osobních zážitků a tipů.
Zajímala mě hlavně kapitola o kritickém myšlení, ale zbytek mi nepřišel až tolik zajímavý - vzhledem k tomu, že většinu věcí doporučovaných autorem už reálně v životě dělám. Ale věřím a doufám, že pro ostatní to může být přínosná kniha...pokud chtějí ve svém životě něco změnit.

katka8366

Doporučuji. Super praktický návod pro seberozvoj, time management, pohled na rozhodovací proces, sestavení priorit atd. Pokud si myslíte, že se vás prokrastinace netýká, tak tato kniha se vás ale týkat bude :) Hlavně oceňuji, že je napsána českým autorem pro českou mentalitu a ne americkým motivačním stylem.

antonin0999

Je to na pohled pěkná publikace, která přináší pár dobrých nápadů a je svým provedením na naše poměry lehce nadčasová. Zábavnější by to určitě bylo s živým komentářem a kreslením na tabuli, ale za to formát knihy nemůže.
Většinu postřehů už jsem četl v jiných publikacích, ale palec nahoru míří hlavně za to, že si autor dal tu práci a dle svého nejlepšího vědomí a svědomí dal dohromady to, co mu připadalo nejdůležitější - a mělo to smysl.
A pak samozřejmě za ten parádně zmáknutý marketing.

koudy1

Výborná kniha založená na praktických radách. Držte se jich. Přeji hodně štěstí v překonání "honeymoon phase" :)

Laviedete

Kniha mě nadchla, motivovala. Asi přišla ve správný čas. Určitě 5* a pouštím se do vyzkoušení doporučených kroků a metod.

Kolaloka

Jednoduché, stručné. užitečné. Tedy pokud nezůstaneme jen u čtení, ale aplikujeme alespoň některé techniky do svého života. Sama se ke knize opakovaně vracím. Ludwig si pět hvězd rozhodně zaslouží!

P-Verca

Kniha "Konec prokrastinace" je rozhodně v něčem ojedinělá, už jen pro to, že jsem jí během pár let několikrát rozečetla ale nikdy nedočetla. ALE! zároveň je to první kniha, které jsem dala znovu šanci a konečně úspěšně dočetla. A nebylo to čtení z povinnosti, ke kterému bych se musela nějak přemáhat. Čtení bylo naučné, poutavé a bavilo mě to. Zkrátka k přečtení této knihy musí člověk dozrát (nemluvím o věku, pochopitelně :)). Velmi se mi líbily poznatky z praxe proložené moudry slavných osobností. Metody určitě využiji, ale myslím si, že pokud chce člověk metody využívat musí si z nich udělat vlastní "výcuc", jelikož vše najednou se používat nedá. Jediné, co mě na knize vadilo: bylo časté používání cizích termínu nebo názvů metod, které jsem si s tím jak fungují nedokázala spojit - v praxi to vypadalo tak, že při zhodnocení metod na konci kapitoly jsem musela přemýšlet a listovat, co daná metoda znamená, a jak funguje. Takže pokud pan Ludwig bude zvažovat nějaké aktualizované vydání, uvítala bych na konci knihy "slovníček" tzn. krátké vysvětlení cizích pojmů.

Ondrášeček

“V jednoduchosti je síla,” tak nějak bych pravděpodobně popsal, jakým způsobem se nás kniha snaží naučit žit náš život v souladu s našimi představami. Tento nástroj je velice chytrý, předpokládá totiž, že právě čtenář této knihy bude mít s chorobným odkládáním záležitostí problém, snaží se tedy být co nejvýstižnější.

A ono to vcelku funguje, alespoň tedy u mne. Petr Ludwig zde za pomoci členěných návodů, výstižných obrázků, věděckých studií a různých příběhů ze života radí, jak nejlépe vyzrát proti prokrastinaci. A to rovnou s možností si vytisknout praktické pomůcky z webových stránek. Samozřejmě tato kniha nemůže být pro každého, protože například někteří lidé s prokrastinací problémy nemají (obdiv jim) nebo se štítí čtení.

Četl jsem mnoho komentářů, které si stěžují na to, že kniha prezentuje až příliš banální fakty, na které si tak nějak každý přijde sám intuitivně. O tom ovšem většinou klíč ke spokojenosti a úspěchu je; každý ho tak nějak ví, jenže jen málokdo se jím opravdu řídí a má ho nějakým způsobem členěný tak, aby dosahoval co největší účinnosti. V tom může být kniha dle mého názoru velmi cenným poradcem. Proto ji přes konstatování řady zjevných informací velice cením. Občas totiž přijde pocit, že člověk ty věci měl přímo před očima, ale neviděl je v těch správných souvislostech.

I když jsem s mnohými poznatky obeznámen, oceňuji, že si pan Ludwig dal práci (dokonce přes svou nevoli ke psaní) s tím, že sepsal stručný text, který od prokrastinace dokáže odnaučit i širší veřejnost. Cením také viditelnou snahu o propagaci kritického myšlení, které je velmi důležitým průvodcem celou knihou. Nedělám si iluze o tom, že ty metody vymyslel sám, ale musím mu nechat, že je umí bezvadně podat a prodat.

Bejkanec

Bohužel sem dočtení odložil na neurčito ...

CtenarKarlik

Kniha má skvělý marketing. Pokud ale už máte něco načteno, její obsah vás ničím nepřekvapí - kromě originálních srandovních obrázků. :-)

Randyz1986

Pro mě, společně s knihou "Jak mít vše hotovo" (GTD), asi prozatím dvě nejužitečnější knížky. Konec prokrastinace je super v tom, že autor za čtenáře přežvýkal ohromné množství materiálů, studií a metodik a zkomprimoval je do tohoto neuvěřitelně čtivého jednoduchého a motivujícího textu plného obrázků a náčrtů, které opravdu hodně pomáhají pochytit z této knížky, co nejvíce a i při zpětném listování knížkou si ihned vybavíte a připomenete, co se v dané sekci řešilo. Knížka obsahuje i několik jednoduchých nástrojů, které věřím, že mohou pomoci se více motivovat a povzbuzovat v životní cestě. Pár z nich jsem už v trošku jiné formě začal dělat dříve díky GTD a řekl bych, že alespoň mně to pomáhá např. na věci nezapomínat a řesit je s větsí pravidelností po menších krůčcích. Knížka mě nejvíce překvapila tím, že rozhodně nevypráví jen o tomto v poslední době populárním buzzwordu "Prokrastinace", ale že se s tím pojí spousta dalších zajímavých sociologických, psychologických a jiných oblastí a metodik, jak vůbec společnost, člověk a jeho mozek a mysl ve své podstatě fungují. Řekl bych, že tato knížka, pravděpodobně, to nejlepší z nich velmi pěkně a elegantně sdružuje do jedné kompaktní "kostky", která bude mnohým naprosto dostačovat a pro jiné naopak může být odrazovým můstkem do hlubších vod i díky četným odkazům na zdroje, ze kterých autor čerpal. Knížku určitě doporučuji.

Nokondisi

Skvělá kniha plná praktických rad!

AKul

Podle mého názoru dost přeceňovaná kniha. Bohužel je psaná tak nudným a strohým stylem, že jsem ji ani nedočetl. Ještě že tam jsou aspoň ty roztomilé obrázky, ty text trochu oživují. :-)

Sabinaski

Výborná knížka pro všechny prokrastinující. Bohužel jsem si ji přečetla až ke konci svého studia, ale o to bylo mé studium úsměvnější a mám na co vzpomínat. Kdo místo učení se nešel raději na pivo nebo nesledoval seriál? Tak tahle kniha vás nabudí a pomůže vám s prokrastinací bojovat a budete aktivnější. A ještě jedno bohužel: přesto stále prokrastinuji :D

cernikt

Svěží knížka, rychle se čte. Návodná, nabízející ucelený systém, jak se vyhnout prokrastinaci: vědět proč (vize), jak (rozdělení velkých úkolů na menší zadání, začít po malých krocích, přičemž nejdůležitější je pravidelnost) a jak se poprat s problémy (motivace). V knížce není žádné převratné zjištění, které by nebylo možné najít i jinde. Její síla je spíš v komplexním přístupu a jednoduchých návodech a v tom je perfektní. Za mě 5 hvězdiček.

Mia-13

Čtivá a dobře napsaná, ale nerozebírá nic nového, klasické věci, na které člověk příjde sám. Stojí za to si ji přečíst z důvodu toho, že po jejím přečtení tak 14 dní nebudete prokrastinovat, a budete aktivnější, na nějaký čas mě pozitivně motivovala :)

Otto von Pluto

Ani dlouhá, ani krátká, s minimem nutné teorie a přiměřeným množstvím jednoduchých a praktických rad pro vybudování kvalitních zvyků a odnaučení těch nekvalitních, zdroje informací jsou řádně citovány a k tomu všemu je text doplněn vtipnými ilustracemi. Velmi sympatická knížečka.

marketa8485

Spoustu typu na "ukolnicek"...

zdendaz

Pro mě nejlepší kniha z oblasti, lepší jak profláknutý Kyiosaki apod. Obsahuje plno praktických rad, není to jen o slovíčkaření, ale i o skutečných metodách, které mají smysl a vedou k výsledkům.

PavlineCZka

U čtení knihy jsem prokrastinovala téměř půl roku, bylo mi líto ji nedočíst a neustále jsem čekala na nějaké postřehy, které mi "otevřou oči".... Důvod je ten, že se jedná o opravdu vyčerpávající čtení na obsah nikterak bohaté. Musím souhlasit s názory zde, že se jedná o přeceňovanou knihu a není v ní v podstatě nic nového, na co by průměrně inteligentní člověk nepřišel sám.
Pokud ovšem někdo nikdy nad těmito otázkami neuvažoval, tak to může pro něj snad být inspirací....
Citát, který se mi líbil: "Buďte otevření, ale ne tolik, aby vám mozek vypadl z hlavy." :-)