Konec prokrastinace

Konec prokrastinace https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162891/bmid_konec-prokrastinace-TsK-162891.jpg 4 1171 231

Jak přestat odkládat a začít žít naplno. Znáte ten pocit, když se vám nechce začít dělat na nějakém úkolu? Stává se vám, že odkládáte i věci, které opravdu dělat chcete? Snažíte si sami sobě poručit, ale neposlechnete se? Petr Ludwig v původní české publikaci opírající se o poslední vědecké výzkumy světových univerzit z oblasti lidského rozhodování, motivace a produktivity přináší odpověď na otázku, kterou si klade každý z nás: Jak z toho ven? Jak být produktivnější bez větší únavy? Jak začít využívat náš čas efektivněji? Jak prožít každý den naplno? Říman Seneca ve svém slavném citátu řekl: „Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.” Tato kniha vám pomůže s váháním a odkládáním dlouhodobě bojovat a zlepší vaši schopnost využívat čas smysluplněji. Jádrem knihy je osm praktických nástrojů osobního rozvoje, které vám pomohou nad prokrastinací vyhrávat každý den.... celý text

drakamena
26.01.2024 4 z 5

Zajímavá knížka se zajímavými nástroji, které v určité podobě už víceméně používám. Hlavně buzer-lístek, i když trochu jinak, než je uvedený v knize. Přiznávám ale, že nejsem na nějaké sepisování vizí a podobně. Asi kdybych pracovala v jiném oboru, bylo by to jiné, to uznávám.

Naďa2411
20.01.2024 1 z 5

Nechápu, že toto, ani se mi to nechce nazvat knihou, je nyní mezi nejčastější čtenou knihou. Zvědavost, hledání se, návod? Já jsem v knize bohužel pro praktický život nic nenašla. Z vlastní zkušenosti vím, že lidé z managementu a na vyšších pozicích píší návody pro své podřízené, ale nikdy nebyly na těch nižších místech. Ano, teď je moderní každou denní přirozenou činnost pojmenovat a ještě v angličtině. Tato kniha je určena pro lidi na "velmi vysokých mistech" , protože jsou pod neustálým stresem . Maminka přeci si nemůže dovolit prokrastinovat nebo taková zdravotní sestra v zaměstnání...a spousty jiných ....Chcete návod, jak si vše pečlivě naplánovat a plnit si své úkoly? Přečtěte si Babičku od B. Němcové. Nemám nic proti těmto seberozvijejicim poučným knihám, je důležité pro koho přesně je určena. Naštěstí já si umím své úkoly doma i v zaměstnání plnit včas a bez různých plánků a tabulek.

klarca1993
20.01.2024 3 z 5

Kniha poslechnuta jako audio spíš ze zvědavosti. Spoustu věcí z toho už léta využívám, ale když o tom tak přemýšlím, tak nevím, zda by mě tahle kniha o tom přesvědčila, abych tyto poznatky zavedla do praxe. I když jsou mnohdy účinné.

Iwíček
06.01.2024 4 z 5

Kniha Konec prokrastinace od Petra Ludwiga mě překvapila svou barvitostí a praktičností výkladu. Z knihy se dozvíte, jak bojovat s odkládáním důležitých věcí, ale i se strachem z neúspěchu, jenž právě často k prokrastinaci vede. Text ja doplněn o ilustrace a grafiky. Ke knize vznikly i webové stránky, kde je možné se dočíst více a případně si tu zájemci mohou stáhnout doplňkové materiály pro praktické cvičení. Knihu mohu vřele doporučit všem čtenářům, kteří na sobě chtějí pracovat a být úspěšní jak ve studiu či práci, tak v osobním životě.

Sarka1987
31.08.2023 3 z 5

zatím jsme nedočetla, to asi není dobrá vizitka :D

Tebby
11.08.2023 2 z 5

Poslechnuto jako audio. Bohužel mi kniha moc nesedla a to hlavně stylem psaní. Vtipné je, že zrovna tuhle knihu jsem "četla" celé 4 měsíce, což je snad nejdéle, co jsem kdy četla/poslouchala seberozvojovou knihu. Myslím, že kdyby to bylo čtivější, netrvalo by mi to tak dlouho. Škoda. Budu muset najít jiný způsob, jak se svojí prokrastinací bojovat.

sgjoli
06.08.2023 3 z 5

Do audioknihy jsem se pouštěla se zvědavostí, co nového se na téma boje s prokrastinací dozvím. No a nakonec jsem zjistila, že nových věcí jsem se zas tolik nedozvěděla. :-D
Určitě to ale neberte tak, že se jedná o špatnou knihu. To určitě netvrdím. Pokud o sobě víte, že prokrastinujete a dosud jste se nijak aktivně nesnažili s tím něco dělat, je dost možné, že pro vás tato kniha bude přínosná. Autor tu vcelku polopaticky popisuje jednotlivé kroky, do kterých se můžete pustit a které by vám mohly pomoci. Což je prostě super a autor tu rozhodně splňuje cíl, který tahle kniha má. A i já uznávám, že slyšet to zase po nějaké době shrnuté je určitě fajn, některé věci si připomenout a najít si třeba nějaké další nové souvislosti. Je to srozumitelně napsané a logicky uspořádané, takže to určitě může sloužit jako fajn manuál, pokud s prokrastinací chcete něco dělat.
Co se obsahu týká, tak valnou část postupů či návodů jsem si už dřív vyčetla sama z jiných zdrojů nebo na ně intuitivně přišla sama. Sama mám dost ráda seznamy "to-do-listy", které si můžu odškrtávat a být produktivní, takže v souvislosti s tím mne i zajímalo, jak předejít prokrastinování. Je to téma, co mne už delší dobu zajímá. Výsledkem je, že mi tato kniha nepřinesla tolik nových věcí či něco převratného, co bych nevěděla už před tím sama. Ale to určitě není chyba autora.
Nakonec vzhledem k řečenému pro mne "jen" průměrné hodnocení...

spikem
01.08.2023 5 z 5

Tato kniha byla první, po které jsem před lety šáhla, když jsem se rozhodla, že se chci věnovat osobnímu rozvoji. Byla to dobrá volba, protože aby si každý dokázal správně rozvrhnout čas a naplnit ho užitečnými činnostmi, je dobré, pro začátek, přestat prokrastinovat. Doporučuji.

Havran.
21.07.2023 4 z 5

Žádnou novou převratnou myšlenku jsem v knize nenašla. Jedná se o souhr myšlenek ze známých moudrých knih ve zjednodušené a přehledné formě.

Cady
01.04.2023 5 z 5

Za mě pravděpodobně nejlepší česká kniho o seberozvoji. Průměrně na každé třetí straně najdete uzitečnou ilustraci, takže když knihu po přečtení otevřete, mnohem snáze si vybavíte, co jste ai přečetli a naučili. A to je velice důležité, hlavně na cestě vlastního rozvoje. Často se totiž stává, že při tom všem učení nových dovedností (čerpání z jiných knih a internetu) zapomenete, co jste se naučili. Proto tuto strategii obdivuji a knihu můžu s radostí doporučit

TL;DR - Líbí se mi jak kniha využívá přísloví Opkaování, matka moudrosti

Davidoff21
25.03.2023 5 z 5

Je to pořád super nástroj. Určitě to chce přečíst a využít těch nástrojů.

Cortegos
20.03.2023 5 z 5

Skvělý návod v boji s prokrastinací. Určitě můžu říci, že tato kniha v pozitivním slova smyslu ovlivnila můj život, a navíc se čtenář dozví zajímavosti o psychologii. Je dost možné, že některé metody nebudou do detailu někomu vyhovovat, ale myslím, že je naprosto v pořádku si je mírně adaptovat. Velice doporučuji. Nejdůležitější je čtení této knihy nevyprokrastinovat.

Můj příběh četby Konce prokrastinace:
Měl jsem se učit na test z psychologie, ale místo toho jsem prokrastinoval u četby knihy Konec prokrastinace, abych přestal prokrastinovat a začal se učit na psychologii. Nakonec jsem se k učení přece jen na chvíli dostal, ale do jisté míry mi pomohla právě tato kniha obsahující spoustu faktů z psychologie. Takže jsem si myslel, že prokrastinuju učení na psychologii, ale reálně jsem učil psychologii. :D

Davidin
02.03.2023 5 z 5

Už to bude 10 let, co se díky této publikaci termín prokrastinace začal šířit do povědomí jedinců, snažících se o nalezení vlastní seberozvojové cesty. Jak ten čas letí... Z nějakého popudu jsem po ní sáhnu také. Četba probíhala rychle, ostatně všechny knihy z edice Cihlička jsou postaveny na konceptu malý formát, velký font a ilustrace. Autorem nabízené organizační pomůcky mi přišly věcné, podány v nejprostší a zároveň mírné formě. Jelikož já to můžu podat ještě příměji a bez autorových rukaviček: Tam, kde není utvářena aktivita, ani nemůže nic vzniknout.

nevermore3
17.11.2022 4 z 5

Některý komentáře tady jsou zase silně úsměvné. Nejedná se o nejlepší titul na světe ani univerzální návod nebo všelék na vaše problémy, ale co jiného jste probůh někteří čekali, než že ta iniciativa bude muset přijít od vás? :)

Jan_Moravec
26.09.2022 5 z 5

Kniha, která uceleně shrnuje řadu jiných a obsáhlejších a navíc přístupnějším způsobem se spoustou ilustrací. A kdyby pro někoho i těch 272 stran bylo moc, pro toho autor vytvořil bodová shrnutí kapitol. Nebo pokud máte pocit, že se vás prokrastinace netýká, tak vás mohu ujistit, že to rozhodně není jen o tom, jak se zbavit prokrastinace. Je to o tom, jak vést a udržovat svůj život s ohledem na klíčové poznatky třeba i z přírodních věd. Kultura se mění, ale pořád zůstáváme lidmi a na tom je potřeba stavět to vědění, které by každý z nás měl mít.

Catostarší
19.08.2022 1 z 5

Někdy možná dočtu...

Glivuska
19.08.2022 4 z 5

Knizka byla ctiva, urcite mi rozsirila obzory a nektere nastroje (buzer listek) jsem si osvojila. Na druhou stranu (a proto jedna hvezdicka dolu) mi prislo, ze kdyby chtel clovek aplikovat vse, co je v knizce doporuceno, musi si nutne pripadat uz jako nejaky stroj, ktery vse, co vykonava, dela podle nejakeho navodu. To me osobne asi svazuje vic, nez hrozba prokrastinace. Ale tema samo o sobe je velmi zajimavy a v dnesni dobe vice nez aktualni.

HelenBarbora
09.08.2022 5 z 5

Jedna z nejlepších seberozvojových knih, co jsem kdy četla

Sandalkar
14.07.2022 5 z 5

Ve sve kategorii top kniha. Pokud clovek chce a dodrzuje alespon nektere tipy, bude prokrastinovat mene. Porad je to ale o jeho vuli, chuti a motivaci, coz boli a zadna kniha to za nej ZZ (zvedni zadek) neudela.

bookwoman
07.06.2022 3 z 5

Knihu jsem si chtěla přečíst dlouhou dobu, protože se samozřejmě s prokrastinací setkávám i já a taky proto, že jsem v minulosti sledovala autora i na Instagramu, takže jsem knihu vídala i tam. Knížka je rychle přečtená, protože obsahuje velké množství obrázků na kterých je vysvětleno to, o čem autor píše. Myšlenky v knize nejsou špatné, o některých z nich jsem už slyšela někdy dříve, nicméně proto, že tento komentář píšu s poměrně větším odstupem času po přečtení se nedá říct, že bych prokrastinovat přestala, nebo prokrastinaci nějak výrazně omezila. Knize dávám tři hvězdičky, protože i když jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst, tak mi to zase nedalo tolik, co jsem očekávala.