Konec prokrastinace

Konec prokrastinace https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162891/bmid_konec-prokrastinace-TsK-162891.jpg 4 1171 231

Jak přestat odkládat a začít žít naplno. Znáte ten pocit, když se vám nechce začít dělat na nějakém úkolu? Stává se vám, že odkládáte i věci, které opravdu dělat chcete? Snažíte si sami sobě poručit, ale neposlechnete se? Petr Ludwig v původní české publikaci opírající se o poslední vědecké výzkumy světových univerzit z oblasti lidského rozhodování, motivace a produktivity přináší odpověď na otázku, kterou si klade každý z nás: Jak z toho ven? Jak být produktivnější bez větší únavy? Jak začít využívat náš čas efektivněji? Jak prožít každý den naplno? Říman Seneca ve svém slavném citátu řekl: „Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.” Tato kniha vám pomůže s váháním a odkládáním dlouhodobě bojovat a zlepší vaši schopnost využívat čas smysluplněji. Jádrem knihy je osm praktických nástrojů osobního rozvoje, které vám pomohou nad prokrastinací vyhrávat každý den.... celý text

MišuleP
25.03.2019 3 z 5

Nelituji přečtení, komentář nepíšu aktuálně a už vlastně nevím o čem to bylo :-)
asi budu muset přečíst znovu, ale s prokrastinací momentálně nebojuji, tak nemám důvod.

Kmotr99
20.03.2019 2 z 5

Self-help literatuře jsem nikdy neholdoval. Petra Ludwiga ale sleduji a prokrastinace se už dlouho skloňuje úplně všude, tak jsem si řekl, proč ne.
A výsledek je tak někde na půl cesty. Oceňuji věcný a elegantně jednoduchý přístup. Seznamy a diagramy pomáhají, aby z toho utkvělo co nejvíc a dobře se ke knize a návodům vracelo. Jednotlivé návody jsou navzájem logicky propojené, že by to celé mohlo fungovat.
Na druhou stranu mám dojem, že Ludwig osm celkem banálních pouček (na tak půlku z nich jsem intuitivně přišel sám, a nemusel jsem jim dávat názvy jako "buzer-lístek" nebo "křečko-restart") vydává za jediný způsob, jak na prokrastinaci. Minimálně to tak může vyznít, přitom problémy lidí budou individuální a mnohdy závažnější a navzájem propojené, že malování tabulek sotva pomůže. Nejvíce mě zarazilo, když dal některý z tipů do souvislosti s léčbou deprese, takhle jednoduché to, obávám se, nebude. Problematické mi přišlo i zařazení motivace na první místo. Ano, souhlasím že to je základ. Když si ale představím bezradného prokrastinátora, úplně vidím, jak je vyděšen požadavky ohledně abstraktních otázek, na které si budujeme odpovědi po celý život. Další koncepty jsou už mnohem konkrétnější a myslím aplikovatelnější.
Věcnost knihy pak navíc podrývá ještě nadužívání klišé-citátů a neustálé omílání oněch osmi rad, díky kterým, jak se postupně nabalují a Ludwig je opakuje, působí celá kniha trochu jako teleshopping Horsta Fuchse. Podobnost seberozvoje a prodávání hrnců je vlastně v lecčem příznačná.

LuT
18.03.2019 5 z 5

Skvělá kniha...teď jí uplatnit v praxi. Uvidíme jak to půjde :)

SaintCaitlione
18.03.2019 5 z 5

Super záležitost. Čtete a máte pocit, že to je napsané přesně podle vás...:-D

Bar16
05.02.2019 3 z 5

Motivační knihy jsi jednou za čas přečtu, protože mě tohle téma trošku zajímá, jen mám pocit, že je ve všech to samé. Ono ne každé v každém zaměstnání jde ráno začít todo-listem, když se mi každý den pracovní plány mění asi tak 3x a v pracovní sféře všichni radí to samé a mě je to dost na prd. To mě trošku mrzí, na druhou stranu, určitě si z knihy něco vezmu, protože obsahem byla fakt výborná a takový buzer-lístek bude brzo na mé lednici.

minh0150
06.01.2019 5 z 5

Proktické rady podložené vědeckými výzkumy. Čtivá a srozumitelná.

asanita
27.12.2018 5 z 5

Drobná kniha s názornými ilustracemi, která předkládá metody v boji proti prokrastinaci. Je to první kniha o tomto tématu, na niž jsem kdy narazila, a tak jsem jednoduchost a přehlednost knihy jen uvítala. Nemohu říct, že bych využívala všechny metody popsané v knize - to snad ani nejde, ale todo-today a flow-lístek aktivně využívám doteď. Zvlášť se mi líbilo připodobnění se slonem a křečkem, na které asi jen tak nezapomenu. :-)

EliahDawn
19.12.2018 5 z 5

Jednoduše řečeno. V pohodě. Žádná sláva, ale hezky zpracované a oproti jiným knihám téhož druhu je to pecka. :-) A hlavně je to vytvořeno v ČR, takže velké plus z mé strany a proto dávám 5* :-p

Dejf_ano
09.12.2018 5 z 5

Knihu jsem prokrastinoval skutečně dlouho, ale přednáška Petra Ludwiga mě donutila knihu otevřít a její první přečtení zabralo zhruba víkend. Je neděle večer a mám nachystaný ToDo Today na pondělí.
Doufám, že budu úspěšně pokračovat :)

AdelaNov
03.12.2018 1 z 5

Pro někoho, kdo nikdy nečetl žádnou knihu o osobním rozvoji, může být určitě přínosná. Pro člověka, který už má něco načteno, nepřinese nic. Každopádně kniha musí mít skvělý marketing a evidentně má i mnoho fanoušků. Název je rozhodně líbivý.

MartinLiterKing
18.11.2018 5 z 5

Skvělá kniha, která mi osvětlila mnoho otázek, na které jsem hledal odpovědi. Určitě se k ní budu pravidelně vracet a připomínat si, co je v ní napsáno. Velmi doporučuji. Teď už je to na mně.

Karimah
30.10.2018 2 z 5

Nedočetla jsem. Pokud tyhle rady někomu pomáhají, tak lidstvo spěje v záhubu. Já bych doporučila dlouhý bič a malý dvorek ... ale to se nedá tak dobře zpeněžit, jako to-do woodoo.
Hvězdy dávám za to, že se to dalo číst a mělo to hlavu a patu, narozdíl od většiny podobně zaměřených knih.

PabloFuentes
22.10.2018 4 z 5

Dobrý návod v příjemném grafickém pojetí o tom, jak zatočit s prokrastinací. Sám jsem zjistil, že některé postupy používám dlouhodobě ve svém životě, ale je hezké mít to vypsané celé pěkně na jednom místě.

Bustedka
16.10.2018 4 z 5

Knihu jsem přečetla za 90 minut, takže nečekejte že u toho strávíte několik večerů - i když pokud to pojmete jako pracovní sešit, může se vám to i prodloužit:-)

Těžko hodnotit objektivně, když nemám problém s prokrastinací, sebereflexí apod - působí to sice dost sebevědomě, ale kniha mě o tom přesvědčila.
Na druhou stranu si dokážu představit, že pokud bych opravdu tápala ve svém životě, nevěděla co dělat, respektive věděla bych, co dělat mám, ale nechtělo by se mi do toho, že by mi ta knížka ukázala aspoň směr, kterým se vydat.

Petra Ludwiga sleduji již dlouho i na sociálních sítích, poslouchám Deep talks, takže jsem s jeho myšlenkami a názory, potažmo i věcmi z knížky byla seznámená předem.

Kvituju použití grafických modelů a obrázků - v některých případech mi to přišlo zbytečné, ale pro někoho, kdo s osobním rozvojem teprve začíná, myslím povedená forma.

marie-anna
09.09.2018 5 z 5

Knihu jsem zhltla téměř jedním dechem.
I když s prokrastinací problém moc nemám, šáhla jsem po tomto titulu a rozhodně nelituji. Obsahuje spousty rad a pomůcek k ujasnění “osobní vize”, zefektivnění našeho času a nejen k tomu. Velmi mě překvapil přesah knihy do různých oblastí mého života a to už u prvního čtení - rozhodně se ke knize budu vracet. A všem mohu vřele doporučit!

Frupet
31.08.2018 4 z 5

První část knihy mě příliš nezaujala. Proto jsem ji na delší dobu odložila. Ale nejspíš na ni dozrál čas a zbylých cca 200 stran jsem přečetla za 2 odpoledne. Na můj vkus se trochu moc zaobírá lidmi kolem byznysu, myslím, že by prospělo se v příkladech o něco více věnovat příběhům lidí z jiných odvětví.

pkweb.eu
08.08.2018 5 z 5

Hezky pojato. Odkazy na zdroje, výzkumy a hlavně čtivě pojato.
Konec prokrastinace to ale nezaručí..

tandula
03.08.2018 4 z 5

Spíš tak 3,5 hvězdičky.
Petra Ludwiga si velice vážím, nicméně od knihy jsem očekávala trochu něco jiného - víc osobního příběhu nebo více osobních zážitků a tipů.
Zajímala mě hlavně kapitola o kritickém myšlení, ale zbytek mi nepřišel až tolik zajímavý - vzhledem k tomu, že většinu věcí doporučovaných autorem už reálně v životě dělám. Ale věřím a doufám, že pro ostatní to může být přínosná kniha...pokud chtějí ve svém životě něco změnit.

katka8366
27.07.2018 5 z 5

Doporučuji. Super praktický návod pro seberozvoj, time management, pohled na rozhodovací proces, sestavení priorit atd. Pokud si myslíte, že se vás prokrastinace netýká, tak tato kniha se vás ale týkat bude :) Hlavně oceňuji, že je napsána českým autorem pro českou mentalitu a ne americkým motivačním stylem.

antonin0999
21.07.2018 3 z 5

Je to na pohled pěkná publikace, která přináší pár dobrých nápadů a je svým provedením na naše poměry lehce nadčasová. Zábavnější by to určitě bylo s živým komentářem a kreslením na tabuli, ale za to formát knihy nemůže.
Většinu postřehů už jsem četl v jiných publikacích, ale palec nahoru míří hlavně za to, že si autor dal tu práci a dle svého nejlepšího vědomí a svědomí dal dohromady to, co mu připadalo nejdůležitější - a mělo to smysl.
A pak samozřejmě za ten parádně zmáknutý marketing.