Konec prokrastinace

Konec prokrastinace https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162891/bmid_konec-prokrastinace-TsK-162891.jpg 4 1172 231

Jak přestat odkládat a začít žít naplno. Znáte ten pocit, když se vám nechce začít dělat na nějakém úkolu? Stává se vám, že odkládáte i věci, které opravdu dělat chcete? Snažíte si sami sobě poručit, ale neposlechnete se? Petr Ludwig v původní české publikaci opírající se o poslední vědecké výzkumy světových univerzit z oblasti lidského rozhodování, motivace a produktivity přináší odpověď na otázku, kterou si klade každý z nás: Jak z toho ven? Jak být produktivnější bez větší únavy? Jak začít využívat náš čas efektivněji? Jak prožít každý den naplno? Říman Seneca ve svém slavném citátu řekl: „Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.” Tato kniha vám pomůže s váháním a odkládáním dlouhodobě bojovat a zlepší vaši schopnost využívat čas smysluplněji. Jádrem knihy je osm praktických nástrojů osobního rozvoje, které vám pomohou nad prokrastinací vyhrávat každý den.... celý text

K4t13
09.05.2015 3 z 5

Nebylo to špatné, ale nebylo to ani dobré. A hlavně mi to bylo víceméně k ničemu. Ale obrázek křečka pobavil.

marlowe
05.02.2015 5 z 5

Výborně napsaná příručka pro všechny, kterým se zdá, že s časem, svěřeným jim do vínku, hospodaří někdy až příliš lehkovážně a rozmařile.
Velmi poučné, naprosto srozumitelně vysvětlené, přehledné, ukázkově názorné – zkrátka doporučeníhodné!
Teď už jenom maličkost: těch užitečných rad se držet… :-)

niika
16.01.2015 5 z 5

Na rozdíl od předchozího komentáře tvrdím, že existuje velmi mnoho špatných knih o motivaci a Konec prokrastinace je zářící výjimka. Člověk v tom poznává sám sebe. Určené spíše pro lidi, kteří si svůj pracovní i volný čas určují sami. Tato kniha jim pomůže čas efektivně zorganizovat a dá návod na to, jak všechny naplánované úkoly opravu splnit. Oceňuji především velmi konkrétní postupy, jak aplikovat různé nástroje do praxe.

martunka
11.01.2015 2 z 5

Nooo tahle kniha mě moc neoslovila. Zpracování je dobré, ale nemotivuje mě, abych ji dočetla. Určitě existují lepší knihy na tohle téma.

Johanita
08.01.2015 5 z 5

Je to výborná motivační knížka, čte se sama a člověka to skutečně nakopne, minimálně k velkému zamyšlení. Přečetla jsem ji jedním dechem, budu se k ní vracet a zajímavé tipy aplikovat postupně, naráz to nejde.

KnihomolkaM
08.01.2015 4 z 5

Výborná kniha plná skvělých motivačních citátů. Nutí člověka zamyslet se nad svým dosavadním životem i nad životním cílem. Své postřehy jsem shrnula zde: https://knihynadzlato.wordpress.com/2015/01/07/petr-ludwig-radi-jak-skoncovat-s-prokrastinaci/

Iskvík
05.12.2014

Už dlouho se chystám, že si tuto knihu přečtu. Z pár úryvků vypadá kvalitně s cílem opravdu se vypořádat s prokrastinací. Ale asi to nechám na jindy..

Pistácie
04.12.2014 5 z 5

Skvělá kniha. Člověk se dozví o sobě a svém životě spoustu zajímavých věcí, o kterých předtím ani nepřemýšlel. Je super si u této knihy posedět, začíst se, a zapřemýšlet, jak vlastně se svým životem nakládáme. Jestli svůj čas využíváme naplno a tak, jak bychom měli. Nebo zda spoustu času promrháme... Jak autor říká, je velmi těžké změnit své návyky. A je složité ze dne na den používat to, co on radí a doporučuje. Bojím se, že se během pár dnů/týdnů vrátím k původnímu stereotypu. Rozhodně to ale stojí za zkoušku a za přečtení. Nedočíst a vyprokrastinovat "Konec prokrastinace" bych se styděla :D

Clairka
03.11.2014 4 z 5

Super! :) ale prokrastinuji dál ...

orson
13.10.2014 5 z 5

S prokrastinací mi kniha moc nepomohla, ale dala mi hodně zajímavých podnětů, díky kterým jsem si uvědomil, jak některé procesy opravdu fungují, našel jsem pojmenování a vysvětlení některých stavů, které zažívám (flow, komfortní zóna, vnitřní motivace cestou) a to je na knihu hodně dobrý výsledek. Osobně mohu Konec prokrastinace jen a jen doporučit. Už teď vím, že se k ní v budoucnu několikrát vrátím.

momo01
07.10.2014 4 z 5

Hodně motivační, vede k akci. Vychází z kvalitních zdrojů. Jen svérázná terminologie autora mi trochu vadila.

Roman_T
19.09.2014 5 z 5

Věcný a srozumitelný obsah. Kniha, kterou stojí za to mít ve své knihovničce a čas od času po ní sáhnout.

_Michelle_
26.08.2014 5 z 5

Knihu můžu vřele doporučit, protože aplikací alespoň zlomku z doporučeného může člověk ve svém životě mnoho změnit.

bond77
09.08.2014 5 z 5

Kniha se mi strašně líbila, obsah mi přišel smysluplný, podložený řádnými argumenty. Jako bonus je také parádní grafika, díky které si zapamatujete to nejdůležitější z jednotlivých kapitol.

MesLivres
05.08.2014 3 z 5

V knížce jsou zajímavé myšlenky a rady ale přišlo mi, že se v ní pořád vše opakuje a k dočtení jsem se musela trochu přemlouvat...Čekala jsem prostě víc.

Zorka
20.07.2014 3 z 5

Kniha obsahuje zajímavé myšlenky, které pro mě ale nejsou všespásné. Ono už jen rozlišit, zda člověk trpí prokrastinací není dle mého tak jednoduché, jak se zdá. Občas jsem měla pocit, že jsem typický prokrastinátor, záhy poté jsem si říkala, že nikoli. A tak si myslím ano, přečíst útlou knížku a přistoupit k ní jako k možnosti vyzkoušet některou z metod (kdybych měla zrealizovat vše, co autor popisuje, musela bych se stát nejprve prokrastinátorem mnoha svých činností, abych zavedla, vstřebala a zautomatizovala doporučená protiprokrastinační opatření :-))

Daffodila
15.07.2014 5 z 5

Konec prokrastinace přináší spoustu velkých myšlenek zabalených do jednoduchých kroků. Je to přítel, který vám poskytne cenné rady. Přítel, který vám podá pomocnou ruku, když nevíte, za který konec uchopit svůj "úkoly zavalený život". Přítel, který vás nasměruje na cestu, jenž by nemusela být tak chaotická. Ovšem jít už po ní musíte sami.

Márinka
15.07.2014 5 z 5

Přečtení této knihy jsem už "fakt" nemohla odkládat. Flow-lístek je skutečně skvělý vynález :)

Gooverka
14.07.2014 4 z 5

Podobná kniha na našem trhu určitě chyběla, a mě se dost líbila. Opravdu má za hlavní úkol především nakopnout, a to se povedlo i v mém případě. Buzer-lístek i To-do today si pomalu nachází cestu do mého života. A jaké myšlenky se mi z knihy líbily nejvíce? Napsala jsem článek na svůj blog: http://gooverky.blogspot.cz/2014/07/jak-jsem-malem-vyprokrastinovala-cteni.html

Miken008
27.06.2014 5 z 5

Rozhodně jedna z nejlepších knih o osobním rozvoji. Obsahuje tolik užitečných i
informací, že není možné aniž by si nikdo nic z ní neodnesl. Vše stručně, jasně, pravdivě.
Hrozně moc se mi líbily i ony biochemické souvislosti. Co nás nutí utvářeto ny emoce apod. Přečetl jsem ji na jeden zátah...Tuto knihu by si měl přečíst každý.