Konec léta

Strhující krimidrama z pera oceňovaného švédského bestselleristy Anderse de la Motte. Za soumraku na konci léta roku 1983 prolezl pětiletý Billy Nilsson dírou v plotě ze zahrady do kukuřičného pole – a nevrátil se domů. V poli našli jen jednu jeho botu. Příbuzní, policie i sousedé po něm několik dní marně pátrali. Příběh ze zapadlé jihošvédské vesnice obletěl celou zemi, zdevastoval rodinu Nilssonových a po čase se na něj zapomnělo. A pak, dvacet let poté, potká Billyho starší sestra Veronica na skupinové terapii ve Stockholmu mladíka, který začne vyprávět o svém zmizelém kamarádovi. O tom, jak si s ním hrál v zahradě. O skrýších, které důvěrně znala i Veronica… a které měly zůstat neodhaleny. Stejně jako pravda o tom, co se stalo onoho horkého večera....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/360518/konec-leta-qoV-360518.png 4.1176

Slutet på sommaren (2016)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Euromedia

čef
předevčírem

Čtenář tohoto psychologického thrilleru musí být velmi trpělivý a velmi vděčný za každý popis běžných činností rozervané mladé ženy jako je dýchání, chůze a sáhodlouhé dialogy a monology. Pro mne je však tohoto až příliš a příběh, ač vcelku zajímavý, nemá na to, aby unesl tolik stránek. Chtěl bych něco pochválit, ale kromě zápletky, nemohu na nic přijít.

kikies

Slušný, ale spíše průměrnější thriller. Pořád čekám, kdy se autorovi podaří další Game - i MemoRandom byl slabší. Je fakt, že kdybych neznala autorova předchozí díla, na základě tohoto kusu by se asi mým oblíbencem nestal. Díky volbě tématu kniha tak trochu zapadá, měl by sázet na to, v čem byl originální a nejlepší.

Dousabel

Velice slušný thriller. Dobře se četl, zajímavá zápletka a závěrečné rozuzlení fakt překvapivé, spíš až krutě šokující. Jen série Game a MemoRandom byly o chloupek lepší a s thrillery se ztracenými dětmi se teď roztrhl pytel.

Kerberos

Série Game se mi líbila mnohem více a doufám,že se autor k podobným tématům vrátí.Konec léta není špatný příběh, jen podobných knih je teď mnoho.

jasmína

Kniha je psaná dobře, ale četla jsem asi do 60.strany, potom jsem jich několik se tedy přiznám přeskočila, prostě mi tam chybělo napětí, spíš zdlouhavé povídání, útržky dopisů, a konec mě tentokrát nepřekvapil, dalo se to tak trošku tušit, ale špatné to úplně nebylo, ale kdybych měla srovnat jinou severskou detektivku, která mě dostala a nepustila, s touto švédskou, bude to určitě jiná kniha, třeba Žena v kleci či autoři jako Indridason, Nesser, K.Ohlssonová apod.

Adush

Od A. de la Motte, který napsal již předtím tak skvělé krimi knihy (sérii Game a MemoRandom), jsem nečekala nic jiného než opět úžasné a napínavé čtení. Líbí se mi prostředí Švédka, ty názvy, které nikdy nevím, jak se čtou, ale prostě si vytvořím svůj vlastní překlad.
Kniha je napínavá od začátku až do konce, plná zvratů a zápletek. Až do konce jsem si myslela svoje a byla jsem překvapená jak to dopadlo. Jelikož jsem četla knihu bez obálky, tak mi pak také docvakla ona modrá bota a celý její příběh.
Líbí se mi poslední rozhovor na konci -
"Co to znamená?" zeptá se. "Ten severní vítr?"
"Konec léta" odpoví...

A také krásný konec knihy. Chytla mě a nepustila. Těším se na (snad) další knihy od autora.

P.S.: Přemýšlím nad tím, jakou roli v knize hrála liška? Pokud někdo pochopil, dejte prosím vědět, ráda podebatuji. :)

Terez25

Kniha, ze které jsem měla pořádně zamotanou hlavu. Četla se s lehkostí, děj byl zajímavý, ale to rozuzlení na konci... nějak nevím, jak se k tomu postavit. Je škoda, že se to tak rychle utlo, klidně tomu mohlo být věnováno ještě pár stránek navíc. A také (MŮŽE BÝT SPOILER) mě trochu zklamalo, jak se to nakonec s Isakem vyvrbilo. Škoda, pevně jsem věřila, že je to znovunalezený Billy.
Anders de la Motte je ale určitě talent a jen u jedné přečtené knihy nezůstanu.

bafuskyBaf

Přečetla jsem to za pár dní a musím uznat, že to byla poměrně zajímavá knížka. Ten konec jsem absolutně nečekala, ale přišlo mi, že to vysvětlení bylo jen na pár strankách, možná to trošku chtělo rozvést.

Janča089

Pro mě mohl autor vypustit uprostřed asi 200 stran. Měla jsem pocit, že tam byly zbytečně nacpané situace, které měly knihu jen zdramatizovat, ale s hlavní zápletkou ani nesouvisely a přišly mi nepodstatné, uměle napasované do děje. Pro mě naopak věci podstatné byly málo vykreslené, konec vzal rychlý spád a bohužel mě moc nenadchnul. Čekala jsem od knihy víc.

hzd

Knížka se dobře četla, byĺa jsem zvědavá, jak to všechno dopadne a jestli Billyho najdou. Pro mě celkem překvapivý konec. Nicméně knížka Zapomenuté dítě, kterou jsem četla předtím, je o moc hezčí. Proto dávám jen tři hvězdičky.

koki.veru

Pěkné krimidrama, četlo se velice dobře, zvlášť když se střídala přítomnost s minulostí. Konec mě velice překvapil, to jsem opravdu absolutně nečekala :)

Lotka

Začátek dobrý, prostředek trochu váznul a rozuzlení za 3 *. Průměr.

Ivulka432

Za mě nic moc. Příliš dlouhé popisování, co si, kdo myslí, jak vypadá okolní příroda. Hlavní hrdinka na x stranách honí někoho, kdo ji špehuje a ve finále je to liška. Slovo krimidrama je příliš nadsazené pro tuto knihu, natož strhující. Těšila jsem se, že bude konec knihy.

Lennji

Na tuto knihu jsem se těšila, po přečtení trilogie Game, Buzz, Bubble se stal autor mým oblíbeným. Ale tentokrát to nebylo úplně ono, něco tomu chybělo..to, co předchozí jeho knihy dělalo tak výjimečné..Hlavní hrdinka mi nebyla úplně sympatická, konec byl zajímavý a nečekaný ve finále to vcelku nebylo úplně zlé..

Marika Vanova

Zajímavý a smutný příběh. Po celou dobu čtení jsem v něm neviděla žádnou naději. Konec velmi napínavý, překvapivý a svým způsobem úleva.

HMirka55

Po sérii Game jsem tento typ knihy nečekala, ale zklamaná jsem nebyla. Méně akce nahrazuje atmosféra a konec sice nečekaný, ale proč ne.

Prajzič

Knížka se četla dobře prolínání 2 časových os mě moc bavilo a těšil jsem se až se konečně dozvím co se stalo s Billym a musím říct že konec mě totálně zklamal takové rozuzlení jsem teda nečekal.

agatha2

Má první autorova kniha a jsem spokojená. Četla se dobře, místy možná mohla připadat někomu zdlouhavější, ale nevadilo mi to. Myslela jsem si, že vím, co se asi stalo s Billym, nicméně konec jako takový mě překvapil, netrefila jsem se na sto procent. A za to jsem ráda. Když mě autor dokáže překvapit či zmást, je to dobře.

sun.from.ibiza

Měla jsem pocit, že už jsem knihu četla (což není možné vzhledem roku vydání). Thriller jako takový to za mě nebyl, ale četlo se to dobře. Něco mi tam chybělo, ale nedokážu to přesně uchopit ... za mě tak *** a půl.

ctenarkaEva

Také na mě tato kniha působila spíše jako psychologické drama, než detektivka či thriller. Četla se celkem dobře, byla jsem zvědavá, jak příběh nakonec dopadne, ale pořád mi ještě něco málo scházelo. Hodnotím jako trochu lepší průměr.

bajinecka

Jak jiz psali nekteri nize, kvalitni pribeh, ktery obcas ztracel dech. Ve vysledku vsak nadprumer, ktery me "nutil" knizku precist za cca 2 dny. P.S. podle me se nejedna o klasicky thriller, spis psychologicke drama s krimi zapletkou:-)

Lokina

V tom oceánu severských krimi románů si náruživý čtenář nemůže stěžovat a je z čeho vybírat. Konec léta určitě bude patřit ke knihám, s jejichž výběrem jsem neudělala chybu.
Konec léta je napínavý, čtivý krimi román, i když s trochu pokulhávajícím začátkem.
Při čtení mě napadaly různé teorie, co se mohlo stát s malým Billym a nakonec mé dohady byly mylné. Konec jede v rychlém tempu a byla jsem překvapená s rozpletením celé záhady. Závěr se tak opravdu povedl a já jsem s knihou velmi spokojená :-)

raty

Přidávám se k pozitivním komentářům níže. Svižně se odvíjející napínavý příběh, který můžu jen doporučit.

medialstar

Svižný thriller, který vás nutí číst stále dál. Pouze v polovině jsem měla pocit, že to trošku zrácí, ale posledních 100 stran byla zase jízda. Vše věrohodně vysvětleno a i přes můj letmý pocit lehké překombinovanosti je to jeden z těch lepších příběhů. Jak dlouho mi ovšem zůstane v paměti je věc druhá.

vyvodka

Knížka měla spád, byla napínavá a rozuzlení bylo podle mě zajímavé. Vše, co bych dalšího ke knížce řekla už bylo zmíněno v pozitivních reakcích jiných čtenářů. Prostě doporučuji k přečtení.

Mermaida

Svižné tempo a krátké kapitoly, byly pro mě přesně to pravé ořechové a sváděly k dalšímu čtení, bez dlouhého odložení.
Knihu jsme přečetla na můj vkus neobvykle rychle a přesto jsem si ji naprosto užila. Konečné rozuzlení mě hodně překvapilo, až zaskočilo. Asi jsem si po celou dobu přála aby to skončilo jinak.
Za mě pět hvezdiček, byla jsme s z celkového dojmu nadmíru spokojená.

kytarka

V roce 1983 se ztratí 5 letý chlapec. Rozbíhá se po něm pátrání kde se chlapec ztratil. Bohužel se nedaří vypátrat žádné stopy a tak případ je stále neuzavřený. Jeho sestru to trápí cely život. Po dvaceti letech se však všichni dozví pravdu. Kniha u mě splnila vše. Dobře se mi četla, kapitolymi hezky ubíhaly. Většina kapitol končí tou větou, že si řeknete tak si dám ještě jednu. Za mě fajn víkendové čtení.

Liduka

Po trochu nudnějším začátku, o kterém jsem nevěděla, co od toho mám vlastně čekat, jsem se od knihy nemohla odtrhnout a neustále jsem hltala řádky, abych se už konečně dozvěděla co je zač tajemný Isak - jestli skutečně ztracený Billy nebo někdo jiný a jak to všechno vlastně bylo. Troufnu si říci, že takové rozuzlení asi neočekává nikdo.

Kalina

Příběh jako takový byl napsaný velice pěkně a čtivě. Ovšem kniha měla části, které podle mne byly zdlouhavé a s vlastní zápletkou neměli nic společného. Popisování cesty domů apod ano, ale ne na několik stránek. Rouzlení překvapující.

MoničkaBerucha

Příběh zajímavý a jsem ráda že jsem na tuto knihu narazila. Až do konce jsem přesně nevěděla jak to skončí.

Hezky se kniha čte.

krimi