Konec léta

Strhující krimidrama z pera oceňovaného švédského bestselleristy Anderse de la Motte. Za soumraku na konci léta roku 1983 prolezl pětiletý Billy Nilsson dírou v plotě ze zahrady do kukuřičného pole – a nevrátil se domů. V poli našli jen jednu jeho botu. Příbuzní, policie i sousedé po něm několik dní marně pátrali. Příběh ze zapadlé jihošvédské vesnice obletěl celou zemi, zdevastoval rodinu Nilssonových a po čase se na něj zapomnělo. A pak, dvacet let poté, potká Billyho starší sestra Veronica na skupinové terapii ve Stockholmu mladíka, který začne vyprávět o svém zmizelém kamarádovi. O tom, jak si s ním hrál v zahradě. O skrýších, které důvěrně znala i Veronica… a které měly zůstat neodhaleny. Stejně jako pravda o tom, co se stalo onoho horkého večera....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/360518/konec-leta-qoV-360518.png 4.1274
Originální název:

Slutet på sommaren (2016)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Euromedia
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (96)

Přidat komentář
VercaN.
dnes

Knihu jsem četla díky Čtenářské výzvě. Popravdě mě moc nezaujala, od půlky jsem přeskakovala stránky, což téměř nikdy nedělám.

Vladísek
10. září

Čtivá kniha s překvapivým koncem, ačkoliv z jemných náznaků lze dovodit, co nebo kdo za vším stojí.

Calinda
03. září

Ze začátku mě bavila, bohužel postupem času a závěrem se z toho stal slabší průměr.

dom.ini
02. září

Výborná knížka. Čtivá, napínavá od začátku až do konce a plná zvratů. Až do konce jsem netušila jaká je pravda, takže rozuzlení pro mě bylo překvapivé a od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Rozhodně doporučuju.

Tereziee
31. srpna

Tak tohle bylo hodně zajímavé. Příběh o zmizení malého chlapce, který rodinu pronásleduje desítky let. Opravdu jsem měla spoustu verzí, co se s malým Billym vlastně stalo, ale konec jsem opravdu neodhadla.

Čtivá knížka se spoustou zápletek, které opravdu umí zamotat hlavu.

Miška.Miška
28. srpna

U této knihy mně velmi zaujala anotace.

Kniha je čtivá, zaujme hned od začátku. Bohužel jsem čekala něco úplně jiného. Chtělo by to trošku více napětí a akce. Dávám čtyři hvězdy za konec který jsem opravdu nečekala a překvapil.

SimonaP
28. srpna

Kniha mě nezaujala, postrádala napětí. Celkově o ničem, ztráta času.

tchiwawa
25. srpna

Musím říct, že byla povaha hlavní hrdinky velmi osvěžující. Nejednalo se o nějakou dokonalou postavu, ale o cloveka s chybami ba či dokonce labilniho. Navíc konec byl pro mě překvapujici což se mi často nestává.

Lindulinek
19. srpna

Kniha byla čtivá a příběh se mi líbil. Závěr jsem nečekala a rozhodně mě překvapil.

broskev28
17. srpna

Druhá a třetí věta komentáře Zlatinka.Emily je trefa do černého. Nemůžu vyřešit záhadu, když od začátku vycházím z mylných předpokladů. Potom dlouho nic, život Veroniky/Very neposkytuje příliš zajímavé situace; odkazy na Leona působí dojmem, že snad existoval nějaký předešlý díl. Objeví se nová postava, notorický lhář s jediným cílem. A závěrečné odhalení pro mne vyznělo velmi nevěrohodně.
Takže já tohle "strhující krimidrama" určitě nedoporučím.

reňa30
17. srpna

Občas jsem měla dojem,že když přeskočím pár stránek,tak se nic nestane.Nedělám to a i tady jsem vydržela.Děj se místy zbytečně protahoval,ale jinak téma bylo dobré.

Zlatinka.Emilly
16. srpna

Mě se kniha líbila hned od začátku. V samém závěru jsem si uvědomovala, že celý ten příběh byl postavený na jedné, vlastně na dvou lžích. Nebýt toho, příběh skončil po první kapitole. Kniha je členěná dvěma obdobími, létem 1983 a současností, kdy se v prvních dvou třetinách příběhu období střídají. Někdy jsem měla tendenci přeskočit a pokračovat číst jedno období, no ale naštěstí jsou kapitoly kraťoučké. Jen bych očekávala trochu rozvitý konec. Já osobě bych "ty dva" sloučila dohromady :)

L.Helena
15. srpna

Příběh dobrý, ale zpracování postrádalo dramatičnost, napětí... Celou dobu jsem se nemohla začíst, teprve závěr byl lepší.

Ivi835
12. srpna

Zdlouhavá, konec už lepší, celkově kniha průměr

Analady
11. srpna

Tuto knihu jsem si vybrala ze dvou důvodů: jednak mě zaujala obálkou a anotací a taky se mi hodila do "výzvy". A musím přiznat, že kdyby nebylo té druhé okolnosti, knihu bych nedočetla. Bylo to pro mě hodně náročné dočíst, ale dala jsem to. Příběh bych přirovnala k hodně špatnému béčkovému filmu.

4xbabča
07. srpna

Je pravda, že první polovina knihy byla příliš zdlouhavá. Samotný příběh rodiny s dost smutným a hořkým nádechem, který má nakonec překvapivý závěr.

CharlesWard
07. srpna

Po 100 stranách jsem se rozhodl, že s tímhle ztrácet čas nehodlám. Nedočteno.

Denisa.knizky
06. srpna

Precteno za vikend, klasicka, napinava detektivka, co nezklamala a byla napinava az do konce. Kniha na chvilkove odreagovani, casem ale zapadne mezi dalsi detektivni pribehy. Kazdopadne pozitivni dojem z dobre napsaneho pribehu zustava. Jedine co me posledni dobou zarazi je abnormalni pocet narusenych osob v detektivnich pribezich, a to ne na pozici vraha ale na pozici doktoru, detektivu apod., copak musi mit kazda hlavni postava silene detstvi, aby se dala napsat dobra detektivka?:D kazdopadne urcite precist:)

Jamra
06. srpna

Jo tak to by šlo. Konec přečtený na jeden nádech. Čtivý příběh, zajímavý bez hluchých míst. Stojí za přečtení.

prestiggio
04. srpna

Oddychovka pri ktorej nemusíte veľmi premýšľať, no napriek tomu napínavá a neočakávaná.

koniklecka
04. srpna

Skvělá atmosféra i zápletku jsem nedokázala předvídat, takže ráda na knihu vzpomínám. Ideální letní četba.

mekkinka
02. srpna

Kniha zajímavá, občas zdlouhavá, napínavé to začalo být až v druhé půlce...

Anasa
01. srpna

Čtivé od samého začátku, napínavé, ale ne zase nervy drásající. Navíc mě příběh průběžně nutil k vymýšlení řešení - vůbec nevadilo, když se ukázalo, že jsem s nimi vedle. Prima knížka pro letní večer.

lencze
26. července

Kniha se četla dobře, konec byl překvapivý a do poslední chvíle před čtenářem ukrytý, k čemuž určitě přispělo i to, že karty jsou vyloženy na stůl až na posledních několika stránkách knihy. Osobně bych byla raději, kdyby závěrečnému rozuzlení byl věnován větší prostor.

tanjaj
25. července

Kniha mne bavila od začátku až do konce. Napínavý děj, který se neustále posouval až k samému rozluštění Billyho zmizení, mě nenechal ani na chvilku vydechnout. Za mě čtyři hvězdičky *

bara1447
23. července

Celkem zklamání, díky častému rozsáhlému popisu všeho možného nepodstatného jsem měla nutkání přeskakovat odstavce, takže přečteno jsem měla velmi rychle. Rozuzlení na konci příběhu jsem sice nečekala, ale čekala jsem mnohem lepší konec než tohle. To už mě víc bavil Zmizelý od C. L. Taylor.

Atak
22. července

Neuvěřitelný příběh, s úžasným závěrem až do posledního slova.

certik003
21. července

Knížka se dobře četla, měla hodně zajímavou zápletku, byla přiměřeně napínavá a moc se mi líbilo střídání minulosti se současností. Ke konci knížky už jsem začala tušit, kdo stojí za Billyho zmizením, ale ostatní okolnosti a taky kdo všechno o tom věděl, pro mě bylo překvapením.

VladiKlaisner
19. července

Brilantní detektivní psychothriller, jehož krátké kapitoly mají spád a to zprvu hlavně díky častému střídání dějových linií. Styl psaní i vyvrcholení zápletky (kdo by čekal takové rozuzlení?) se autorovi opravdu povedlo. Kniha se četla jedním dechem a občas se nedala ani odložit.
Téma už bylo poněkud fádní a okoukané, polovinu knihy jsem měla pocit, že něco velmi podobného jsem už dávno četla. Asi je to tím, že knihy se ztraceným dítětem se v poslední době množí jak houby po dešti. To však nemění nic na tom, že se k autorovi ráda vrátím.

intelektuálka
19. července

Podle mne skvěle postavený příběh, který mne chytil od prvního okamžiku.

Nezvěstné dítě, rodinná tragedie a sestra chlapce, která se po letech vydává po stopách - potřebuje se vypořádat i sama se sebou.

Postav je tu hodně a ty vsuvky dopisů mne přivedly na část rozluštění...
Ale ten závěr jsem nečekala.
Ale přála jsem rodině, že se případ uzavřel - na konci léta....

Doporučím.Štítky

krimi

Autor a jeho další knihy

Anders de la Motte

Anders de la Motte
švédská, 1971

všechny knihy autora

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených15x
v Přečtených361x
v Čtenářské výzvě163x
v Doporučených18x
v Knihotéce158x
v Chystám se číst358x
v Chci si koupit107x
v dalších seznamech2x