Konec dětství

Konec dětství https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1764/bmid_konec-detstvi-i7h-1764.jpg 4 365 53

Když z vesmíru přilétly obrovité lodě a zakotvily přesně nad hlavními městy všech zemí světa, nikdo nevěděl, co očekávat. Ovšem Vládci, jak lidé začali nazývat tajemné bytosti, třebaže se před lidstvem skrývali, přišli proto, aby jednou provždy sjednotili válčící svět, aby učinili přítrž chudobě, nemocem a zločinu. A slíbili, že se lidem ukážou za padesát let. To je dostatečně dlouhá doba, aby se svět i lidé mohli změnit k nepoznání, a když se Vládci konečně ukáží, je to pro člověka éry míru a prosperity šok, se kterým se ale dokáže snadno vyrovnat. Teprve pak ale přichází čas skutečných změn. Dětem této nové Utopie se začínají zdát sny o vzdálených sluncích a cizích planetách a pomalu se mění v "něco", co přesahuje chápání jejich vlastních rodičů. Brzy budou připravené spojit se s vesmírnou Nadmyslí. Nastává konec dětství lidské rasy… Clarkovo mistrovské dílo je jedním z trvale nejoblíbenějších vědeckofantastických románů, napínavým a poutavým příběhem, který pojednává v nezapomenutelných obrazech o vznešeném metafyzickém tématu, přičemž spěje od samého začátku k děsivému a působivému vyvrcholení. (www.kosmas.cz)... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Baronet

Childhood's End , 1953

shmaic
18.07.2017 5 z 5

Skvela kniha, ve ktere Clarke opet nesetril casem (ale rozhodne jim neplytval). Mrazivy konec, zamotany dej plny filosoficna a solidni najezd. Myslenka, kterou se pravdepodobne inspirovalo mnoho dalsich autoru knih a filmu...

lazarus
02.10.2016 4 z 5

První třetina vynikající, dále trochu domotané a závěr nečekaně zvláštní. Mám dojem, že finále autor drobátko uspěchal. I na sci-fi byl konec trochu přitažený za vlasy.

mulderka
17.07.2016 4 z 5

Jenom doufám, že lidstvo TAKHLE nikdy neskončí... mám neodbytný dojem, že by nebylo o co stát. Anebo je to jen omezený názor z pohledu příslušníka lidstva zatím nezpracovaného nadřazenými vesmířany...?
Ale copak se skutečně nedá pokročit dál na evolučním stupni bez ztráty "lidskosti"?

MDFMK
15.07.2016 5 z 5

Clarke opat dokazal, ze ma uzasnu predstavivost. Asi pred pol rokom som cital poviedku Anděl strážný a hovoril som si, ze ako to mohlo pokracovat. Childoohd's End som si vybral nahodou ako dalsie citanie od Clarkea bez vedomosti, ze dostanem pokracovanie spominanej poviedky. Nikdy by mi nenapadlo, ze to rozvinie az do takeho konca. Ale to Clarke vie.

Lenka.Vílka
01.01.2016 5 z 5

Další kniha, kterou přečtu jenom kvůli svému klidu, až se pustim do adaptace? Jako vždy příjemné překvapení. Kniha se mi líbila. Moje první od autora a rozhodně ne poslední.

Eleonorara
08.12.2015

První kniha, kterou jsem od autora začala a i když jsem jich ještě pár četla, tak tahle se mi líbila nejvíce. Zajímavý příběh a postavy.

woodward
17.08.2015 3 z 5

Už je to dávno; vzpomínám si jenom na mimozemšťana v podobě pozemského čerta a na to, jak děti odlétly ke hvězdám. Tenhle příběh mě na rozdíl od jiných Clarkových knih nijak neuchvátil.

tlapička
27.01.2015

Velmi zajímavý námět a čtivý sloh

konspi0856
01.07.2014 5 z 5

Perfektní příběh, za kterým stojí zajímavá a propracovaná autorova filosofie. Mistrovské dílo.

olle3
13.11.2013 5 z 5

První, co jsem od Clarka četl a jsem nadšen. Nemůžu se dočkat, až si přečtu další!

Oswald
06.03.2013 5 z 5

Jeden z nejlepších sci-fi románů všech dob.

učtese
06.01.2013 4 z 5

Kniha vyšla v roce 1953 a přesto se mi zdálo, že čerpá z díla Ericha von Dänikena. Vládci čekají s odhalením své podoby padesát let, do doby až bude lidstvo připraveno, protože vypadají jako ďábel, doslova. Křídla, rohy, ocas plus tmavá barva a velká výška.Což znamená, že zemi navštívili již kdysi v dávnověku a takhle lidstvo získalo podobu ďábla. Taková trošku konspirační teorie. Úkolem vládců na zemi je dohlížet na bezproblémový přechod lidstva na vyšší nebo další evoluční stupeň. Jde o jakési nehmotné kolektivní vědomí, které se stejně jako několik dalších mimozemských ras připojí k nějakému většímu celku ve vesmíru.Mám pocit, že Clarke do téhle knihy napěchoval příliš námětů a témat, které by bylo možné zpracovat do samostaných knih a proto se jim nemohl věnovat hlouběji a šířeji a proto to na mě působí trochu odfláknutě, zjednodušeně.

WEIL
19.09.2011

Vytvoření nového světa, to autorům fantasy jde a dost lidí rádo utíká od reality.