Koně a pony

Koně a pony https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167947/mid_kone-a-pony-rJy-167947.jpeg 4 3 1

Tato praktická kapesní příručka ukazuje četná plemena koní a pony na barevných fotografiích, přináší mnoho informací o jejich původu, exteriéru, vlastnostech a využití a řadu dalších zajímavostí. S 90 barevnými fotografiemi. Doplňující informace na obálce: tělesná stavba, barvy koní a odznaky, mimika a tělesná řeč koní, chody.

Literatura naučná Příroda, zvířata
Vydáno: , Svoboda

Pferde und Ponys , 1995

Eeve
26.04.2021 4 z 5

Jedna z mojich najobľúbenejších príručiek z detstva. Od malička som milovala koníky, všade som ich kreslila, preto som sa tejto knižke veľmi potešila. Na vnútorných obálkach sa nachádzajú rôzne zaujímavosti, o farbách koní, ich krokoch/chodoch, rôznych sfarbeniach a vzoroch na ich hlávkach, a podobne. Koníky sú rozdelené na chladnokrvníky, teplokrvníky, rodeové kone, mimochodníky a malé kone (alias pony). Každá kapitolka je uvádzaná menším úvodom s informáciami o tej ktorej skupine koní. A ku každému druhu koňa sú vpísané veľmi zaujímavé informácie, o ich pôvode, štandardnom výzore či sfarbení, o ich využívaní, charaktere, povahe, a podobne. No mňa to preveľmi zaujímalo, i teraz si knižku často rada prelistujem.

koně poníci

Kniha Koně a pony je v