Tchán Kondelík a zeť Vejvara

Tchán Kondelík a zeť Vejvara https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26376/bmid_tchan-kondelik-a-zet-vejvara-TwU-26376.png 4 51 9

Svatební noc Pepičky a Vejvary proběhla k oboustrané spokojenosti. Paní Kondelíková se těší, že bude babičkou. Osud však ji samotné ještě dopřeje požehnaného stavu. Jak se s tím manželé Kondelíkovi vyrovnají? A co na to bude říkat Pepička s Vejvarou? O tom je pokračování úspěšného románu Otec Kondelík a ženich Vejvara.

Hyaenodon
Hyaenodon
05.12.2023 3 z 5

Čekal jsem nějaký "masakr" ve stylu U snědeného krámu a dostal jsem Ulici z konce 19. století. Manželé Kondelíkovi mě bavili tím, jak se mezi sebou neustále štětili, Vejvarovi mi přišli jak rodina cvrčků ze Ze života hmyzu... Příběh sám o sobě je dost chabý (opravdu by dcera takhle vyváděla?). Tři hvězdy za humorné verbální přestřelky, na víc to nevidím.

Rup
Rup
24.05.2023 3 z 5

Jestliže byl první díl lehce humorná satira, ironizující pražský měšťanský živel své doby, jestliže bylo možno mezi řádky vyčíst leccos o životě tehdejší městské smetánky, pak druhý díl bych zařadil spíše do kategorie červené knihovny či podobného žánru. Obsahovou chudobu žel nedokáže zachránit ani autorův exkluzivní jazykový projev. S čistým svědomím dát doporučení nemohu a hodnotím průměrem.

DuncanIdaho
DuncanIdaho
23.06.2022 5 z 5

Tato kniha nebyla tak zábavná jako Otec Kondelík a ženich Vejvara, ale i tak to bylo pěkné čtení. Pro lehké letní odpočinkové čtení to rozhodně doporučit lze. Stále ale nevím, kdo z těch dvou (Kondelík, Vejvara) je větší dřevák.

Andrea864
Andrea864
07.05.2021 5 z 5

Druhý díl mé oblíbené knihy Otec Kondelík a ženich Vejvara už není tak vtipný, ale svoje kouzlo určitě má. Opět ta milá atmosféra života 19.st. Ráda se k této knize vracím. Doporučuji.

Pavelpi
Pavelpi
13.08.2019 5 z 5

Protože se mi první díl zdál hodně dobrý,sehnal jsem si i pokračování.To mě také nezklamalo a s chutí jsem ho také několikrát přečetl.Opět jsem se ocitl v klidné neuspěchané době,kdy řemeslníci ještě něco uměli a prodávali svou práci,protože byla kvalitní.A doma žili svůj poklidný život.Moc se mi to líbilo.Škoda,že není další pokračování.

karimatka1
karimatka1
31.07.2017 4 z 5

Chtěla jsem knihu, která bude opravdu starší než já a povedlo se. Ten můj výtisk pochází od nakladatele a knihkupce F. Topiče z roku 1921.

Nartaya
Nartaya
24.07.2017 5 z 5

Ten starouš se nezdál! a ona hned dvojčata!!!

U obou dílů jsem se náramně bavila Herrmannovým nadhledem a vtipem.

maryzka
maryzka
22.04.2012 2 z 5

Sice nic moc ale letní pobyt pražáku a efektivní závěr vyvážel všechny pochybnosti.,

WEIL
WEIL
16.08.2011

Pokračování populární knihy, ale už ne tak působivé jako první díl.