Kompostování a péče o půdu

Kompostování a péče o půdu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291781/bmid_kompostovani-a-pece-o-pudu-oAW-291781.jpg 4 4 2

Materiály a místo ke kompostování. Druhy kompostů. Choroby, škůdci a plevele v kompostech. Péče o půdu. 110 stran, 16 obr.,17 tab.

mgeisselreiter
28.10.2022 4 z 5

Tato kniha má místo v knihovničce každého poctivého zahrádkáře. Hledal jsem na internetu kolem kompostování, co se dalo, ale rozhodně nenašel vše, co je v této knížce srozumitelně a přehledně, přesto odborně popsáno. Ono správně kompostovat opravdu není jen tak, jak si snad hodně zahrádkářů myslí. Je to opravdu věda. 85%, 28. 10. 2022.

efka.saf
18.12.2021 5 z 5

Kniha je opravdu dobrá a přínosná. Po 6 letech života v domě se zahradou a několika kurzech a přednáškách jsme konečně přišli na to, jak na správný a zdravý kompost a především pro manžela je kompost dalším domácím mazlíčkem. To ale neznamená, že nám kniha v určitých věcech nerozšířila obzory. Je psaná stručně a věcně bez zbytečných emocí, vše důležité bylo uvedeno. Oceňuji různé srovnávací tabulky. Knihu určitě doporučuji, ale nejsem si jistá, jestli pro úplného začátečníka by nebyla trošku těžším soustem. Nicméně to ať si ale posoudí každý sám.

zahrádkářství, zahradničení kompost, hnojení půda, hlína

2005  100%Hnojení v zahradě
1999  85%Kompostování a péče o půdu
2016  80%Hnojení půdy a kompostování v zahradě

Kniha Kompostování a péče o půdu je v