Syndrom E

Syndrom E https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315360/bmid_syndrom-e-r4q-315360.jpg 4 541 141

Komisař Sharko série

Horké léto, dovolená právě začala, dvěma francouzským policistům však běhá mráz po zádech. A rozhodně není žádným příjemným osvěžením. Lucii Henebelleové, poručici z Lille, uprostřed noci zavolá jeden z jejích přátel. Prosí ji o pomoc, protože oslepl poté, co se podíval na anonymní krátký film z padesátých let, na který náhodně natrefil v pozůstalosti fanatického sběratele filmů. Komisař Franck Shark z Nanterre se zdvihne od svého stolu, za kterým vytváří psychologické profily vrahů, aby šel na sever Francie prozkoumat pět zmrzačených těl, které našli bagry stavební společnosti. Mrtvoly nelze identifikovat, nejenže nemají ruce, sadistický vrah jim vyloupl oči a ukradl mozky. Vyšetřování Lucie Hebelleové a komisaře Sharka spojí záhadný "syndrom E". Při pátrání po jeho původu, projevech a následcích se francouzští policisté dostanou do výzkumné laboratoře neuromarketingu v Belgii, setkají se tváří v tvář s káhirskou chudobou a touhou žít co nejdůstojněji, jakož i s temnou minulostí kanadského sociálního systému.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Syndrome E , 2010

mararemes
10.07.2018 5 z 5

Zajímavé a hlavně napínavé čtení. Franck mě baví.

Olous1
12.05.2018 5 z 5

Tak toto byl opravdu masakr...od začátku mě to absolutně dostalo do varu a pustilo mě to až po přečtení poslední stránky.A konec velice zajímavý. ...jdu si půjčit další díl. Všem doporučuji.

Kerberos
11.04.2018 5 z 5

Pokusy na lidech,které se zvrhly až došlo k vraždám.Není to nové téma,ale je popsané velmi čtivou formou navíc sice zvláštní hlavní hrdinové,každý má svou úchylku.Kdo ví co je všechno skryto v televizních reklamách,aby nás podprahové vnímání ovládalo.Nakonec šokující závěr,který nás přiměje k čtení dalšího dílu.

michimuller
17.03.2018 4 z 5

Psychologicky hodně zajímavá knížka, až děsivě pravděpodobná a uvěřitelná. Tématika podprahového vnímání byla hodně originální a odlišuje Syndrom E od spousty detektivek, kterými jsou knihovny zaplavené. Agent Žraloček byl správně rozdvojená osobnost a udržoval vyprávění v těch správných obrátkách. Audio verze načtená JIřím Žákem pro mě není to pravé ořechové, ale vyprávění samotné se mi hodně líbilo. Asi symbolické půl hvězdičky dolů za Egyptskou zápletku, která mi tam nějak moc nezapadala a byla taková useknutá a dotažená až na konci knihy. Určitě se nebude líbit masové většině detektivkářů, ale já doporučuji.

Jaruš7
10.03.2018 5 z 5

Syndrom E - ( Epid. Dav.Šíl.)
Téma je společensky zasunuto do spleti utajovaných skutečností.
Obžaloba děsu, hrůzy, pro poznání a míry lidské nelidskosti. Duševní kontaminace, vlastní genocida - kdekoho a kdykoli.
V duchu děkuji za Železnou oponu.
Citát :" Obraz je prostředek, jak přenášet city, jak pronikat do jejich hloubky. "
"Úsměv, s tím úsměvem se již několikrát v minulosti setkala a už dávno ji v podvědomí hryzal vnitřnosti."
Načteno, s nucenými přestávkami, 5*.

roso.mak
25.02.2018 5 z 5

Originální kniha, která vás udrží v napětí celou dobu. Konec trochu vyšuměl a také by mě vyhovovalo víc, kdyby pořád dokola neopakovali, jak jsou oba detektivové strašně zranění a rozervaní, ale i tak. Dobrá kniha.

Czorek
20.02.2018 5 z 5

Velmi originální děj, spousta zvratů, celou dobu to má spád. Již se těším na pokračování!

PetK
14.02.2018 3 z 5

No, takový průměr... Hlas Jiřího Žáka mě baví, ale příběh by za mě mohl být trochu kratší. Jako jo, k vaření dobrý, ale žádné velké nadšení se nekoná. Ale je fakt, že konec člověka naladí na pokračování, ne že ne...

Lavin
22.01.2018 5 z 5

Velmi poutavé čtení, originální děj. Vřele doporučuji!

Bisdog
20.01.2018 5 z 5

Napínavá kniha od samého začátku. Za sebe mohu jen doporučit. Dnes se pouštim do druhé knihy

andrea4053
05.01.2018 5 z 5

Sakra ... Prave docitana a musim povedat ze takto luxusnu knizku som necitala uz dlho. Citala sa jednym dychom, strhujuca, neskutocne prepracovana, sympaticke postavy- Zraloka si hned zamilujete. Doporucujem a tesim sa na pokracovanie- kupila som uz v priebehu citania tejto, verim ze bude rovnako skvela

85098211
11.12.2017 5 z 5

Tato kniha je naprostá pecka a čtenáře očekává parádní jízda do pekel! Strhující, napínavý thriller, u kterého jsem si nevydechla ani na chvilku. Autor nás zavede do hlubin duše psychicky narušených jedinců, o kterých nejenže nemáme ani tušení, ale ani o nich nic vědět nechceme. A konec mě tentokrát fakt dostal! Když už jsem doufala ve zvolnění tempa a možná i v jakýs takýs pozitivní závěr, byla jsem znovu stržena do víru strachu a hrůzy. A protože pochopitelně toužím zvědět, jak to bylo dál, budu muset sáhnout po další knize...

ilčidlo
06.12.2017 5 z 5

Od této knihy se velice těžko odcházelo,čtivá a napínavá knížka. Kdo mají rádi napětí všem ji moc a moc doporučuji. když jsem jí četla vše šlo stranou, ještě že jsem důchodce, asi bych měla problém jít do práce

Karborund
02.12.2017 5 z 5

Sáhl jsem po knize o které jsem nic nevěděl a musím uznat, že jsem měl štastnou ruku.Kniha mě naprosto ohromila.To mělo vše co má pořádný krimi-psycho-thriller říznutý "konspiračkou"mít.
Stojí určitě za přečtení.

evilunicorn
23.11.2017 4 z 5

Temný a hutný krimithriller se zajímavým tématem. Tahle kniha ve mně vyvolala celkem znepokojivé obrazy,plné starých filmů,psychiatrických léčeben a konspiračních teorií..Nicméně( a je to škoda) i tady se narazí na několik klišé.Poznámka pod čarou-trochu mi dělalo problém zorientovat se v tom množství jmen a postav,ale chyba bude asi spíše u mě :)

soukroma
16.11.2017 4 z 5

Napínavé to rozhodně bylo, nadmíru znepokojivé (a poněkud nechutné) také, francouzský šmrnc to také částečně mělo, ale přesto na špičkový krimi thriller s takovým podtextem jakoby něco chybělo (a autor to naneštětí vyřešil po svém - tím neuvěřitelným, nevhodným, zbytečným přilepeným koncem mimo všechna očekávání). 75%

metrolog
11.11.2017 5 z 5

Velmi dobrá kniha. Zvláště pak námět. Ale nemyslím si, že se bude líbit úplně všem. Avšak ti, kterým sedne do noty, budou jistě velmi spokojeni. Dávám plný počet hvězdiček.

svoboanna
17.10.2017 5 z 5

Podprahové vnímání je zajímavé téma, které stojí za pozornost a nutí k zamyšlení. Ráda si přečtu další díla od autora, i když jsem byla ze zakončení knihy trochu na rozpacích.

Filipín
10.10.2017 5 z 5

Skvělá, čtivá, napínavá, prostě jedním dechem :-)

jaruva
09.10.2017 4 z 5

Smíšené pocity - asi to není úplně můj šálek kávy. V příběhu jsem se občas trochu ztrácela. Ale snad časem dám šanci pokračování...

napětí

Franck Thilliez