Syndrom E

Syndrom E https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315360/bmid_syndrom-e-r4q-315360.jpg 4 541 141

Komisař Sharko série

Horké léto, dovolená právě začala, dvěma francouzským policistům však běhá mráz po zádech. A rozhodně není žádným příjemným osvěžením. Lucii Henebelleové, poručici z Lille, uprostřed noci zavolá jeden z jejích přátel. Prosí ji o pomoc, protože oslepl poté, co se podíval na anonymní krátký film z padesátých let, na který náhodně natrefil v pozůstalosti fanatického sběratele filmů. Komisař Franck Shark z Nanterre se zdvihne od svého stolu, za kterým vytváří psychologické profily vrahů, aby šel na sever Francie prozkoumat pět zmrzačených těl, které našli bagry stavební společnosti. Mrtvoly nelze identifikovat, nejenže nemají ruce, sadistický vrah jim vyloupl oči a ukradl mozky. Vyšetřování Lucie Hebelleové a komisaře Sharka spojí záhadný "syndrom E". Při pátrání po jeho původu, projevech a následcích se francouzští policisté dostanou do výzkumné laboratoře neuromarketingu v Belgii, setkají se tváří v tvář s káhirskou chudobou a touhou žít co nejdůstojněji, jakož i s temnou minulostí kanadského sociálního systému.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Syndrome E , 2010

JPBelmondo
29.07.2019 5 z 5

Hned v závěru první kapitoly mi naskočila husí kůže. Skvělý příběh; čtivé, naučné, napínavé. Opět se člověk dozví spoustu informací, tentokrát hlavně z oblasti psychologie, psychiatrie, ale hlavně ze staré kinematografie. Vše velmi dobře popsáno a vysvětleno i nezasvěcenému v těchto oborech. Fascinující čtení. Stejně jako Smrtící DNA mě i tato kniha naprosto uchvátila.

alva1
24.07.2019 5 z 5

Výborný thriller se zajímavým námětem a skvěle vystavěným příběhem nuťící čtenáře k zamyšlení.

Peršanka
22.07.2019 3 z 5

Ráda bych hodnotila líp, ale už mě nebaví policajti s rozervanou duší. Námět výborný.

Pav
18.07.2019 4 z 5

Ze začátku jsem se trochu ztrácela v ději, ale pak už to byla paráda. Určitě si přečtu pokračování.

termitovo
11.07.2019 5 z 5

Tajemná detektivka, která je přitom uvěřitelně realistická, tak na 90%. To je vzácnost. Napínavé.

blackdog
08.07.2019 5 z 5

Za mňa 5 hviezd bez váhania. Nikomu neberiem vlastný názor, ale neskutočne ma to bavilo od začiatku do konca. Konina to určite nie je.

Astarothh
16.06.2019 5 z 5

Absolutně nešla odložit... Autor čtenáře nutí obracet stránku za stránkou... Pořád se dovídáme nové a důležité informace. Kniha má spád od začátku až do konce. Určitě sáhnu po pokračování. Musím!!

Vesmich
14.06.2019 4 z 5

Pěkně napínavé, přiměřeně zamotané, detektivové vyšilující úměrně, neurověda ďábelsky dokonalá a ještě i pozoruhodné vhledy do 50.let, která byla zjevně napínavá i ledaskde jinde. Konec nepěkný, nutící pídit se po nějakém další dílu a doufat, že třeba vyjde nějakou náhodou ten následující.

DericCaster
29.04.2019 5 z 5

Pěkná čtivá detektivka. Námět na téma podprahových sdělení a psychologické manipulace je zajímavý. K tomu nekonvenční, halucinacemi trpící a výstřední detektiv spolu s mladou policitkou do které se zamiluje... No prostě jsem se při čtení nenudil a konec jasně naznačil, že budu shánět další díl...

hs777
06.04.2019 5 z 5

Originální téma podprahových záběrů ve filmech, skutečná fakta z historie, schizofrenní komisař a sympatická Lucie dělají ze Syndromu E vynikající ale zároveň hrůzostrašný thriller. Škoda jen, že vydáním až třetího dílu u nás nevíme o Franckovi víc (třeba proč dresink a ledové kaštany).

lachtan77
22.02.2019 4 z 5

Slušná detektivka. Podle popisu knihy jsem si myslel, že to bude z filmařského prostředí a nestačil se divit. Podprahové vnímání, vymývání mozků, manipulace, tajné služby, pátrání v jiných státech atd. Je to určitě zajímavé čtení kde je hodně neznámého. Hlavně bych se obešel u Sharka bez vláčku a majonézy :)

jajcak
18.01.2019 4 z 5

Zajímavá, těžko odložitelná kniha. Shltala jsem ji za pár dní a už se vrhám na Smrtící DNA.

ahomonicky
06.01.2019 4 z 5

Kniha je zvláštní. Chování Franka je někdy těžko uvěřitelné a zápletka je na mé gusto možná až moc, ale čtivé to bylo a bavilo mě to

polednice1705
08.11.2018 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu s hlasem Jiřího Žáka a moc se mi líbila. Kniha je napínavá, má spád a zajímavé rozuzlení. S tématem podprahového vnímání jsem se v knize ještě nesetkala, ale věřím že v obyčejném životě ho jistě potkáváme na každém kroku, i když o tom nevíme...

Kamienkova33
05.11.2018 5 z 5

Jedna z najlepších krimi, aké som kedy čítala!

Dela111
21.10.2018 5 z 5

Autor nám předkládá fascinující téma podprahové manipulace s lidskou myslí. Člověka až mrazí při představě různých skutečných projektů světových vlád...

Hlavní hrdinové se dobře doplňují - sympatická policistka Lucie a kolega s mnoha traumaty na duši a diagnózou schizofrenie, kterému se díky podobnému příjmení říká Shark.

Ovšem za konec patří autora bacit, protože si dokonale a trochu nefér připravil půdu pro pokračování, takže hned musím sáhnout po dalším dílu :-)
A něco podobného zaslouží i nakladatelství, které vydává sérii od 3. dílu!! :-o

Příběh je šokující, celou dobu si drží svižný rytmus a napětí, díky kterému se kniha těžko odkládá.
Můžu jen doporučit.

Space.Junkienka
05.09.2018 3 z 5

Nápad se skrytým filmem je super...Něco naprosto origináního, něco, co jsem vůbec nečekala....Ale celkově tak nějak moc složité. Trošku moc překombinované. Ale vyšetřovatelé jsou mi sympatičtí :D

Joges
20.08.2018 5 z 5

Fascinující mnohovrstevnatý thriller. Na můj vkus o něco více překombinovaný a následně na to i vysvětlující, ale to je jen jediná vada na kráse. Jinak knihu neodsuzuji, když mě bavila a napínala několik dlouhých dnů. Hlavní postavy jsou sympatické, dějiště příběhů zajímavé, závěr překvapivý a hlavně a především, Syndrom E je dobře napsaný, čtivý, což je pro mě vždy podstatné. (Slyšel jsem i úryvek audioverze čtený Jiřím Žákem a mohu jen a jen chválit!)

Liduka
15.08.2018 4 z 5

No Musím říci, že jsem z knihy trochu rozčarovaná. Skvěle se četla a nemohla jsem se od ní odtrhnout jak byly jednotlivé kapitoly napínavé jako kšandy, ale nějak se nedokážu smířit s rozuzlením. SPOILER: Prostě mi přijde, že není možné, aby se najednou sám od sebe atrofoval mozek a druhý člověk se tím pak "nakazil" při nějakém krátkodobém stresu. Pro mě to prostě neni přijatelné vysvětlení a za to ubírám hvězdičku. Nicméně dám autorovi ještě druhou šanci a určitě si přečtu další díl

broskev28
17.07.2018 4 z 5

Čtení skvělé a strhující, jen si celou dobu říkám, že realita je možná ještě horší.
Každopádně autor opravdu překvapil. Spousta zajímavých odkazů jak z filmařského prostředí, tak z lékařské oblasti. Rozdvojený děj vás nutí číst a nepřestávat, doslova knihu hltat.
Ovšem konec ve stylu "upoutávka na další díl" mě velmi zklamal; od autora tohoto příběhu bych čekala víc. Přesto velmi doporučuju, jak jinak.

napětí

Franck Thilliez