Strach

Strach https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433382/bmid_strach-n9R-433382.jpg 4 232 63

Komisař Sharko série

Policistku ze severu Francie pronásledují noční můry. Vypukly krátce poté, co podstoupila transplantaci srdce – vidí cizí ženu volající o pomoc z uzamčené temné místnosti. Jde snad o vzpomínku člověka, jehož srdce jí bije v těle? Komisař Shark a Lucie Henebellová řeší tou dobou případ ženy, již kdosi věznil v podzemí tak dlouho, že téměř oslepla. Hrůzné nálezy z místa činu vedou do vrahova přirozeného prostředí… až za hranici šílenství.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

Angor , 2014

mulderka
27.09.2020 5 z 5

Méně Sharka, více týmu - vypadá to, že se autor posunuje malinko do mcbainovského pojetí detektivky. No, je fakt, že takhle propletenou záhadu by Velký detektiv sám těžko zvládal. Pomalu, ale jistě se zde sbližují nejen dvě linie vyprávění, ale také jisté postavy. A všichni dohromady se ocitají ve skutečném pekle, které natahuje své drápy od /doslova/ podzemního klubu zvrhlíků až po mezinárodní chobotnici nelegálních obchodů s... přečtěte si sami, s čím.
Sympaťák Sharko si v rámci vyšetřování zacestuje opět do Jižní Ameriky, zatímco jeho skorožena Lucie se už po dvou měsících na mateřské nudí a mermomocí se chce fyzicky zapojit do akce. Což já osobně nechápu, ale proti gustu žádný dišputát.
A mě zase poslední odstavce Strachu přiměly bleskově zapátrat, jestli už existují další díly. Nuže, máme se na co těšit! Otázka je ovšem, kdy...

J.F.M.
12.09.2020 5 z 5

Vraha jsem správně tipnul v první části knihy, ale to knize nic neubralo na čtivost. Byla to moje první kniha od tohoto Francouze a určitě ne poslední.

konicekbily
29.08.2020 5 z 5

Jsou tomu přesně dva roky (od srpna 2018), kdy mi zachránili život trojnásobným by-passem lékaři v IKEM. Mnohokrát jim děkuji. Tam jsem si všiml, že s infarktem jsem tam nejméně nemocný! Bylo tam hodně pacientů, kteří čekali na transplantaci srdce a neztráceli víru a naději. A nyní mohu posoudit - jak hodně toho autor musel "nastudovat" o transplantacích, aby mohl napsat tento zapeklitý a strhující román. Pro mne je těch drastických a nervy drásajících scén v románu přespříliš, ale to mu odpouštím! Opět vrcholně uspokojující počtení pro čtenáře tohoto typu thrillerů.

Bulldog
12.08.2020 5 z 5

Za mě super thriller a nechybělo mu vůbec nic..skvělá zápletka a je prostě neuvěřitelné co lidský mozek umí stvořit..jak věci geniální, tak i věci naprosto šílené a zvrácené..

vladka1695
11.08.2020 4 z 5

Příjemná detektivka, doporučuji!

Avila
28.07.2020 5 z 5

Thilliez patří k mým oblíbeným autorům....
A tohle bylo opět skvělé, napínavé a řádně zamotané čtení. Za mě naprostá spokojenost a DOPORUČUJI....

čef
20.07.2020 5 z 5

Opět vynikající detektivní thriller tentokráte z prostředí obchodování s dětmi a lidskými orgány. Skvěle vybudované napětí až po hektický závěr, kde se již objevuje i motiv pro díla v této řadě příští. Děj se přesouvá různými zeměmi, naši hrdinové policisté jsou ve stálém ohrožení a jen týmová práce, příliš se nezabývající zákony a předpisy, přináší výsledky. S autorem a jeho knihami se určitě znovu sejdeme.

Angelicca
17.07.2020 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a určitě ne poslední. Od začátku do konce velice poutavé čtení. Chvílemi na mě až dost drsné, ale dalo se. V drsném příběhu se zároveň prolíná začínající milostný vztah, což vás lehce uklidní u až tak drsných ostatních pasáží v knize.
Kniha se mi moc líbila a doporučuji ji k přečtení těm, kdo má rád napětí, thrillery.

Kopec91
08.07.2020 5 z 5

Uf - uf... Moje první kniha tohoto autora.
Musím říct, že mi zpočátku trvalo, než jsem se začetla. Docela jsem se ztrácela v postavách. Ty hlavní postavy jsem si nakonec oblíbila. A pak se obě dějové linky spojily, a druhou polovinu knihy jsem zhltla za 2 dny. Pomalu se od ní nedalo odejít :D Příběh Camille? Dooost dobrý..
Je to trochu drasťárna, která bych řekla pomalu ale jistě šlape na paty Carterovi.
K přečtení určitě doporučuji!

Trustty
30.06.2020 5 z 5

Tohle byla slusna jizda. Moje prvni kniha od tohoto autora, ktereho radim mezi oblibene a nemuzu se dockat az si prectu dalsi jeho knihy.
Pribeh byl skvele propracovany a ctivy. Autor nesetril brutalitou a misty az morbidnimi sceny:)) a me to vubec nevadilo. Skvela prace.
Doporucuji

Nikollinka
20.06.2020 5 z 5

Dokonalý příběh, který Vás okamžitě chytí a nepustí. Prolínání dvou vyšetřovacích linií, které se nakonec spojí je moc dobře psané.. Všechno do sebe krásně zapadne a já už se moc těším na další díl.

Stazina1
13.06.2020

Vynikající námět, to byla první kniha od autora, kterou jsem četla, ale fakt bomba

Katania
09.06.2020 5 z 5

Tady ani nejde dát jinak než pět hvězd. Každý díl mě nějak překvapí nebo spíše šokuje. Opět poměrně děsivé téma. Ale nutně už potřebuji další díl!

JustWomen
27.05.2020 5 z 5

Šílené, drsné, temné, strhující a přitom to začalo tak jednoduše vyvráceným stromem při vichřici ... a pak tam bylo všechno, vraždy, mučení, obchod s bílým masem, únosy dětí, úchylky, šílenství, korupce, láska a ten příběh s Camille, prostě neuvěřitelné.
Strach mě pohltil, šokoval a děkuji, že to bylo jen v knize.

VasnivaCtenarka
20.05.2020 5 z 5

Mimo skvěle promyšlený příběh a jeho děj, musím vyzdvihnout také tempo knihy. Ani jednou jedinkrát jsem tam nenarazila na hluché místo. Kniha si své tempo udržela až do konce.

Všechny hlavní postavy byly vykresleny dobře. Je pravdou, že kdybych si přečetla předchozí díly, asi bych je poznala lépe, ale jak jsem napsala výše – nijak mi tento handicap nevadil. Místa, skutečnosti, události – vše bylo popsáno velmi barvitě moc hezky. Tak hezky, až jsem tu a tam odkládala knihu, abych svou fantazii na chviličku zase uklidnila, protože jsem si vše velmi živě představovala.

Je tady jediná věc, která mi maličko, ale opravdu jen maličko, kazila dojem z četby. A sice jména. Celou dobu se mi ta jména pletla a já kromě těch nejdůležitějších postav trošku tápala kdo je kdo. Nemyslím si však, že by to byla chyba autora – to spíše můj mozek ta jména nějak nepobral. Takže to autorovi nedávám vůbec za vinu.

Strach je kniha, která vás skutečně pohltí. Budete chtít vědět více a více, budete chtít přijít celé záležitosti na kloub. Budete se děsit vraha. Budete v šoku z jeho činů. Je to napínavý thriller, na který opravdu dlouho nezapomenete.

Jestli bych knihu doporučila?! Rozhodně ano! Jste-li thrilleroví maniaci, pak tato kniha rozhodně nesmí chybět ve vaší knihovničce! Tohle byla opravdu pořádná jízda! A takových knih není nikdy dost.

Medovnice
18.05.2020 4 z 5

Hodně napínavé, žádné hluché místo. Spokojenost. Snad jen konec příliš rychlý. Napjatě vyhlížím další díl.

Azmodan
08.05.2020 5 z 5

Vynikající kniha. Skvělý děsivý a emoce budící příběh, příběh, který nutí k zamyšlení a který nám v jisté fázi položí otázku "jak bych se zachoval já". Ta atmosféra čtenáře přiková do židle a donutí ho knihu přečíst v jednom dlouhém sprintu. Nepustí ho, dokud neotočí poslední stránku. Bohužel však pro čtenáře...tou poslední stránkou to nekončí...
Musím také vyzdvihnout práce překladatele, který odvedl skvělou práci. Nejen že vytvořil velmi dobře čitelný obsah, ale v situacích, které to vyžadovaly se nebál použít i ostřejší slova a tak místo slovíčka "zadek" čtete "prdel" a místo "výkal" čtete "hovno". Dávám palec nahortu také vydavateli, který to pustil.
Práce těchto tří složek pak vytváří naprosto úžasnou knihu, která, nebojím se to říct, strčí do kapsy i spoustu Nesbových děl (a to už je co říct!).
Vřele doporučuji! Jen škoda, že pokračování se dočkáme kdo ví kdy...a ten kdo tuto knihu již dočetl mi dá za pravdu, že to bude čekání trpké a netrpělivé! Snad to nebude další rok...

capricornus
05.05.2020

Naprostý souhlas s Valeymanem. Dále zapracováno zajímavé téma buněčné paměti. A pobavil mě "tiskařský" šotek, když sahala na krkovici, aby nahmatala puls! A na rande šel N s C a uprostřed dostaveníčka mu odpověděla L! To se pak vracíte a čtete znovu...

kneslova
26.04.2020 4 z 5

Autora jsem měla ve velké oblibě, což mě tak trochu přešlo díky snahám šokovat brutálními výjevy, ale tuhle knihu jsem zvládla docela dobře a je čtivá, napínavá a taky zajímavá.

Titas9001
21.04.2020 5 z 5

Začnete čít a tak, jak zřejmě autor chce, překročíme všichni řeku Styx. Temné, kruté a nutilo mě to otáčet stránky opravdu nevídaným tempem. Franck Thilliez už dlouho figuruje na nejvyšších místech mých oblíbených autorů a vždycky mě baví, že do knih zakomponuje tu trochu vědy, tu trochu historie. Tady se dotkneme samotného pekla, které se může odehrávat v lidské mysli. Dávám plný počet jako vždy a doporučuji k přečtení, i když to rozhodně není lehké čtení.