Smrtící DNA

Smrtící DNA https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341766/bmid_smrtici-dna-0EC-341766.jpg 4 332 96

Komisař Sharko série

Postgraduální studentka Eva Loutsová byla zavražděna během svého výzkumu v Centru primatologie nedaleko Paříže. Zpočátku se zdálo, že jde o brutální útok šíleného zvířete, ale zdá se, že všechno je mnohem komplikovanější… Komisař Sharko a Lucie Henebelleová musí vyřešit případ, dřív než si TO, co zabilo Evu Loutsovou, přijde i pro ně… Čeho se vlastně týkal Evin výzkum? A kdo jsou tři fanatičtí vědci snažící se zaplavit svět třicet tisíc let starým virem? Thilliez opět potvrzuje svou bezkonkurenční schopnost dostat do svých thrillerů fascinující vědecké poznatky, přičemž v tomto románu čerpá z oblasti genetiky a paleontologie. Poutavý děj čtenáře tentokrát zavede z deštivé Paříže přes alpské vrcholky až do vzdálené amazonské džungle.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

Gataca , 2011

Olous1
09.06.2018 3 z 5

Musím říct,že první díl byl lepší.Kniha se mi líbila,ale některé pasáže byli moc zdlouhavé a moc odborné.Jinak se mi kniha líbila a četla se dobře a určitě doporučuji přečíst.

mr.Zdenek
31.05.2018 4 z 5

Tak tohle mě zrovna dvakrát nechytlo .....

Kerberos
14.04.2018 5 z 5

Skvělá kniha jen doufám, že to byla fikce a v někom z nás není ten hrůzný gen.

JPBelmondo
02.04.2018 5 z 5

I když jsem nečetla první díl (což brzy napravím), musím říct, že mě kniha naprosto uchvátila. Skvělý příběh, čtivé, naučné, napínavé. Spoustu vědecky podložených informací, ať už z genetiky, biologie, antropologie, paleontologie, které jsou velmi dobře popsány a vysvětleny i nezasvěcenému v těchto oborech. Donutí člověka přemýšlet a uvědomit si svoji malost vůči přírodě. Zkrátka výborná kniha.

Evule81
11.03.2018 5 z 5

Nečetla jsem zatím první díl, ale určitě to napravím. Knihu všem doporučuji. Na knize oceňuji i hlavní téma, které mě moc zajímá.

roso.mak
11.03.2018 4 z 5

Další z knih, které podléhají "severskému" trendu zničených detektivů s velkou osobní tragédií. Přestože s nimi samozřejmě soucítím, v detektivce mi jde o vraha, nikoliv o osobní problémy hrdinů - ať už jde o lásku nebo tragédii.

Zápletka knihy je velmi čtivá, nápaditá a vzhledem k tomu, že rozplétání genů je ještě v plenkách - tak proč by nemohla být považována i za velmi realistickou?

Čte se to moc dobře, i když se kniha zdá tlustá. Pokud vám nevadí výše zmíněné, tak s chutí do toho!

ilčidlo
24.01.2018 5 z 5

Napínavé čtení i přes množství odborných záležitostí mně přímo uchvátila, těžko se od ní odchází

klara7038
02.01.2018 5 z 5

Skvely!

mr.Zdenek
08.12.2017 4 z 5

Dobrá četba na dlouhé zimní večery.

Nelly
28.11.2017 5 z 5

Opravdu strhující a dechberoucí thriller. Hlavní hrdinové bojující se svými temnými démony, zajímavé vědecké poznatky mísící se s fikcí. Doporučuji a sama se těším, že Franca s Lucií ještě potkám, vím, že to temné, co je obklopuje, činí jejich osobnosti i pracovní nasazení zajímavým, ale opravdu bych jim přála, aby už došli na konec tunelu.

gru1995
24.10.2017 3 z 5

Zajímavá četba, ze začátku jsem myslela že ji ani nedočtu. Vůbec mě ten příběh nezaujal, možná i proto, že sem nečetla předchozí díl. Asi od poloviny knihy sem nemohla přestat číst a poslední stránky sem četla na jeden nádech. Doporučuji přečíst a nenechat se odradit od pomalejšího rozjezdu příběhu.

Mia07
02.10.2017

Přečteno za jeden den. Dost odborné, pro někoho možná až příliš. Ale mě se líbila

Pavlnka
29.09.2017 4 z 5

Dobrá kniha, která skvěle navázala na předchozí díl. Jen mi to občas přišlo moc překombinované. Rozjezd slabší, ale konec se potom rozjel.

metrolog
19.09.2017 5 z 5

Jinak pro DeathTheKid, v tomto oušku jsou komentáře, jak se ostatně také nazývá. Recenze jsou v oušku "Recenze". Jak prosté. No, asi jak pro koho. Takže nikoho neurážej a pozdravuj toho 3 měsíčního synovce, který by to možná na rozdíl od tebe pochopil. :-)

metrolog
17.09.2017 5 z 5

Nedoporučuji číst bez předchozího dílu, jako jsem to bohužel udělal já. Ačkoli autor hned v úvodu píše, že ano, nevěřte mu. Neustále se se zde odkazuje na souvislosti z první knihy, což mě dost otravovalo a občas i mátlo. Potud tedy moje rada. Jinak ke knize jako takové. Je výborná. Dobře propracovaný děj, na hranici fikce a skutečnosti se spoustou, podle mého názoru, dobře vstřebatelných vědeckých informací v populárně vědecké formě. A ještě jedno malé postesknutí - zdá se, že v současné detektivní tvorbě musí být každý detektiv vyšinutý, zamindrákovaný alkoholik, kterého potkalo v životě víc ran, než biblického Joba. Takže teď si na přeložení zase asi dám jednoho Adama Dalglieshe nebo inspektora Klubíčka :-)

DeathTheKid
06.09.2017 4 z 5

Žasnu ze zdejších recenzí na knihu. Je totiž úžasné vědět, že jsou místní uživatelé schopní napsat CELOU JEDNU VĚTU jako recenzi. Můj 3 měsíční synovec by zvládl více...

Co se knihy týče, Syndrom E mi očekávání nastavil docela vysoko. Takže budu docela porovnávat. Nápaditost hlavní myšlenky knihy je opět skvělá a chcete vidět, jak ta skládačka má vypadat celá. Vypadá zase dobře. A temně, což je pro mě plus. Postavy se trochu změnily a každá má svou motivaci, proč případ vyřešit, zároveň se jejich osudy ale proplétají a děj tak nemůže sklouznout čistě do "dvoulineárního narace". Případ nás navíc zavede do nových koutů a taková kapitola na ledovci byla opravdu cool, haha. Mnoho komentářů zmiňuje přehnanou odbornost, s čímž souhlasím jen napůl, protože Thilliez, když už ne napoprvé, vše vysvětlí dobře posléze. Tak proč "jen" 4 hvězdy? Protože na rozdíl od Syndromu E je Smrtící DNA o úroveň méně napínavá. Znovu se však jedná o nadprůměrné počteníčko, po kterém po letech určitě rád sáhnu.

konicekbily
01.09.2017 3 z 5

Spíše než thriller je to odborná publikace o DNA a dědičnosti. Jinak se to čte dobře, ale přílišná odbornost mi vadila.

Acquenta
23.08.2017 4 z 5

Perfektní, napínavá, i když trochu víc odborná. Za mě 4 hvězdy

Hella
18.08.2017 3 z 5

Na pokračování Syndromu E jsem se těšila, ale přiznám se, že jsem často musela číst některé pasáže opakovaně, abych složitost popisovaného děje vůbec pochopila (ač si neskromně myslím, že nejsem žádný blbec :-) ). Zkrátka zajímavé, ale pořád ještě ne moc laikem stravitelné.

petjanca
13.08.2017 3 z 5

Na můj vkus je tahle kniha až moc odborná, i když je to podané velmi srozumitelně. Ze začátku dobrý, postupně jsem se často přistihla, že čtu, ale nevnímám. Mne to prostě nezaujalo. Mám radši jiný styl psaní.

Paříž

Franck Thilliez