Smrtící DNA

Smrtící DNA https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341766/bmid_smrtici-dna-0EC-341766.jpg 4 333 96

Komisař Sharko série

Postgraduální studentka Eva Loutsová byla zavražděna během svého výzkumu v Centru primatologie nedaleko Paříže. Zpočátku se zdálo, že jde o brutální útok šíleného zvířete, ale zdá se, že všechno je mnohem komplikovanější… Komisař Sharko a Lucie Henebelleová musí vyřešit případ, dřív než si TO, co zabilo Evu Loutsovou, přijde i pro ně… Čeho se vlastně týkal Evin výzkum? A kdo jsou tři fanatičtí vědci snažící se zaplavit svět třicet tisíc let starým virem? Thilliez opět potvrzuje svou bezkonkurenční schopnost dostat do svých thrillerů fascinující vědecké poznatky, přičemž v tomto románu čerpá z oblasti genetiky a paleontologie. Poutavý děj čtenáře tentokrát zavede z deštivé Paříže přes alpské vrcholky až do vzdálené amazonské džungle.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Gataca , 2011

gigi77
01.05.2021 4 z 5

Opět dávka zajímavých informací. Čtení pomalé, ale dobré. Nikoliv však strhující ...

Pája699
18.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Další příběh Lucie a Sharka, nebyl tak strhují jako předešlé díly, které jsem četla. Na můj vkus tam bylo až moc odborných vysvětlení, že mi to úplně kazilo dojem z dobrého vyšetřování, které se během tohoto vysvětlování úplně v první části knihy vytratilo. Cca až od poloviny knihy to mělo švih a šmrnc. Upřímně jsem čekala, že tam bude i více vyšetřování unesených dvojčat, ale autor to šikovně zakombinoval do příběhu o Evě a DNA. Jinak je ale kniha perfektně napsaná, to autor prostě umí.

Kniholapka
31.03.2021 5 z 5

Nakonec velmi zajímavá kniha. Nejdřív mi přišlo, že se rozjíždí trochu pomaleji a nutno podotknout, že některé věci jsem pochopila až ke konci knihy. Autor se však zabýval velmi zajímavým tématem. A ke konci už měla kniha výborný spád. Líbilo se mi rozuzlení!
Odborné výrazy v knize, byly srozumitelně vysvětleny. Je však lepší, když má člověk o této problematice alespoň malou představu a nějaké znalosti. Na kvalitu knihy to však význam nemá. Za mě skvělé čtení!

17.03.2021 4 z 5

Napínavý příběh s detektivní zápletkou , který však nutí i k zamyšlení. Je tam zajímavě popsáno i možnost zneužití lidského DNA.

16.03.2021 4 z 5

16.03.2021 4 z 5

Napínavý příběh plný zajímavých informací o genetické informaci DNA. Děj má spád a napětí. A nutí i k zamyšlení.

JajaPaja
06.03.2021 5 z 5

Opět skvělá kniha tohoto spisovatele prostě miluji mimořádná zápletka originální

jprst
02.03.2021 4 z 5

Zajímavé téma, příběh postupně nabývá spád, který řada pro laika srozumitelně podaných odborných informací především o evoluci a DNA nijak nebrzdí, hluchých míst je minimum a autor dokazuje, že napětí umí patřičně dávkovat a vystupňovat. Tohle za přečtení určitě stojí.

HanWali
07.02.2021 5 z 5

Opět super čtení.

berila
03.11.2020 5 z 5

Opravdu výborný thriller, i když drsnějšího ražení, ostatně jako u ostatních příběhů této série. Všechny jsou však výborně napsané a čtivé, takže určitě doporučuji milovníkům thrillerů k přečtení.

mulderka
27.09.2020 5 z 5

Oooouu!!! Zrodil se francouzský bratr Jamese Rollinse a jeho jméno je Franck Thilliez!...?
Na první pohled ANO. Na druhý pohled pořád ano, leč rozdíly tu jsou. Hlavně v pojetí hlavních postav. Realističtější, psychologicky hlubší. Nad pomalu se osvětlujícími strašlivými osudy Sharka a Lucie by se kámen ustrnul, kdo by pro ně neměl kouska sympatií? Já jich mám víc než dost. A proto se se zájmem prokoušu složitými vědeckými výklady /nezbytně nutnými pro zápletku, to se musí nechat/ a ráda si zacestuji přes půl světa, až kamsi do deštného pralesa, kde se skrývá TO DĚSIVÉ COSI a hlavně TEN DĚSIVÝ KDOSI, který s tím má TY DĚSIVÉ ZÁMĚRY...
Občas po rollinsovsku na hraně uvěřitelnosti, ale čte se to parádně! I WANT MORE!!!

JustWomen
22.09.2020 5 z 5

Wow, fakt dobré... konec lepší než začátek, ale téma opravdu zajímavé a vše mělo smysl. Hodně odborné, čtivý styl psaní, mohu jen doporučit.

Peslik
17.09.2020 4 z 5

Začátek se trochu vlekl, ale co se vleče, neuteče :D
Kniha je napínavá a určitě mi dala spoustu podmětů k zamyšlení.
Lucie i Sharko, jsou sympatická dvojice...jsem zvědavá, kam jejich kroky autor odnese.

vera4669
14.09.2020 5 z 5

Fantazie, z autora jsem naprosto nadšená :) skvělé napětí, čekala jsem, jak to dopadne s Lucií a Sharkem, moc sympatická dvojka, velice zajímavé a napínavé téma, až je mi líto, že už mám před sebou jen dva kousky, doufám, že brzo vyjde další :)

Nikol117
31.07.2020 4 z 5

Upřímně mě začátek trošku nudil, možná je to proto, že mě téma pravěku moc nezajímá. Ovšem asi v půlce kniha nabírá spád a je velmi napínavá. Postavy jsou taktéž sympatické, takže ve výsledku super detektivka.

JSmerda
21.07.2020 4 z 5

Z nějakého důvodu nemám příliš rád knížky, které se dotýkají mého oboru (molekulární biologie). Tahle kniha je však výjimkou. Knížka stylem hodně připomíná Dana Browna. Děj mě velmi rychle vtáhl a mohl jsem si vyšetřování užít s hlavními hrdiny. Trochu mě vadila přímočarost - tedy, že detektivové nikdy nechybují, nemají žádné slepé uličky a vždy je po ruce další indície a další svědek ochotný vypovídat. Největší zklamání byl závěr, který příliš negradoval a vysvětlení motivu/zápletky bylo z faktického hlediska naprosto scestné a nesmyslné. Kupodivu mi to nepřesvědčivé finále nepokazilo velmi dobrý dojem z knihy.

alexis818
14.07.2020 5 z 5

Zase kvalita,tento autor se opravdu věnuje své práci na sto procent.A výsledek-úžasný.Je pravda,že je to trochu náročnější čtení vzhledem k vědeckým informacím,ale to vůbec nevadí.Prostě super.

m_martina
05.06.2020 4 z 5

Další případ komisaře Sharka se mi nečetl tak dobře jako předchozí Syndrom E. Ale kniha je i přesto hodně dobrá a já tedy ubírám jen jednu hvězdu.

Katania
27.05.2020 5 z 5

Děsivé a napínavé! Opět nezklamalo!

85098211
08.04.2020 5 z 5

Tak tohle byla (zase) pecka! Kniha mne strhla a uchvátila stejně jako už předchozí Syndrom E. Tentokrát jsem si ji poslechla jako audio v němčině, protože jsem (fakt nutně) chtěla zvědět, jak autor naložil s otevřeným koncem ohledně Lucy a Sharka... Bohužel se nekonal žádný happyend, ale to se dalo víceméně očekávat. Jinak případ jako takový je dokonale vymyšlený, šílený a naprosto neuvěřitelný - přestože se obávám, že by klidně mohl být i skutečný. Kniha tentokrát obsahuje poměrně velké množství odborných pasáží, ale mně to nejenže nevadilo, spíš naopak, protože jsem se aspoň dozvěděla něco nového, o čem se moc často nepíše. Autor má výborný styl, který se mi zamlouvá ;-), kniha je napínavá a nadupaná informacemi i strhujícím dějem, což je originální kombinace, takže nezbývá než dát s přehledem plný počet a velké doporučení! :-)

Paříž

Franck Thilliez