Pandemie

Pandemie https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460441/bmid_pandemie-mu2-460441.jpg 4 242 85

Komisař Sharko série

Další díl série s Franckem Sharkem a Lucií Henebelleovou od nejčtenějšího autora francouzské krimi. Člověk, jak ho známe, je nejhorší virus na planetě. Rozmnožuje se, ničí, dusí své vlastní zdroje, bez respektu, bez strategie přežití. Bez nás směřuje tato planeta ke katastrofě. Zachráněni budou jen ti nejlepší, ostatní musí být zničeni. Řešením naší budoucnosti jsou mikrobi. Po posledním dílu Strach přichází nové dobrodružství pro komisaře Francka Sharka a Lucii Henebelle. A tentokrát jde skutečně o dost – o záchranu lidského druhu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Pandemia , 2015

whiolet
13.03.2022 4 z 5

Neuvěřitelny progres!
Oproti zvláštně vyprávěnemu druhému dilu, je tohle úplně neco jiného.
Tentokrát mi ani nevadil zdlouhavý děj.
Detektivní případ kde hlavni roli hraje virus, byl neotřelý a zajímavý.
Za mě super.

ElizPetrova
28.01.2022 3 z 5

Já asi budu v tomto případě vybočovat z proudu chvály a nadšení. Kniha se mi nečetla moc dobře, netuším proč, ale zbytečně se táhla. Je sice zajímavé číst knihu o pandemii v době pandemie, ale tím to asi tak nějak končí. Jedná se o první knihu, kterou od autora čtu a nevím, zda budu číst ještě další. Zápletka a hlavní padouch mi přišel takový celý nedotažený, nevysvětlený. Očekávala bych trochu více detailů. Vzhledem k tomu, jak se celý příběh táhl, tak mi konec přišel dost uspěchaný.

L.R
22.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Za mě další skvělá kniha autora. Jako vždy je autor perfektně připraven a přidává knize něco navíc..
Tady i v minulé knize to byl Darknet a fungovani podsvětí.
Člověk nakonec zjistí, jak se všechny knihy autora prolínají.

dawson321
09.01.2022 5 z 5

Tak to byla jízda. Knihu jsem přečetl v rámci covidové karantény a výborně mi do ní sedla. Napětí je od začátku do konce a líbilo se mi, že autor nevyužil pouze tématu pandemie, ale věnoval se například i darknetu. Za mě jeden z nejlepších thrillerů loňského roku!

lost.in.books
01.01.2022 5 z 5

Hodnocení: Tuto knihu jsem četla opravdu dlouho dobu, protože jsem kvůli škole neměla čas a často ani náladu, ale kniha opravdu stála za to, to musím říct už takto na začátek.
___
Kniha byla neskutečně skvěle promyšlená- vše do sebe zapadalo a já jsem byla do knihy začtená od začátku až do konce. Jednalo se nejlepší detektivní příběh, který jsem kdy četla, takže to bude jasné doporučení a jedna z nejlepších knih tohoto roku. Detektivní příběh propojený s pandemií, která má původ z divokých ptáků se autorovi opravdu povedl a i když je to téma, které se částečně střetává s dnešní situací a někomu už musí téma viru lézt na nervy, tak i přesto jsem si četbu opravdu užila.
__
Další věc, která se mi líbila bylo propojení osobních životů postav se samotným vyšetřováním, člověk si tak mohl o každé z nich vytvořit širší představu a lépe je poznat. Postavy měly zajímavé charaktery a byla velmi dobře napsané.
__
Za mě vřelé doporučení všem milovníkům detektivek!

kubule
21.12.2021 5 z 5

Nooo...co napsat...nejen, že FT trošičku předběhl dobu a tématem pandemie se začal zabývat v roce 2014, dřív než nastala situace jaká je dnes, ale při čtení knihy člověku naskakovala husina, jeho knihy jsou prostě jedinečné a i tato byla úžasná, četla se jedním dechem a člověk pořád musel přemýšlet...zvlášť teď...rozhodně stojí za přečtení...wau...těším se na další.

Veveova
13.12.2021

Do téhle doby se opravdu hodí. Super čtivé.

keselylenka
28.11.2021 4 z 5

No nebylo to špatné. Ale na zadek jsem si taky nesedla. Po skoro 2 letech pandemie se zde vylíčená epidemie vlastně nejeví jako nic zvláštního, což je určitě obecně ke zvážení, ale knize to nepomohlo. Přitom, kdyby byla postavena jen na tomto a zabývala se reakcí lidí, světa, úřadů detailně, mohlo to být zcela jiné kafe. Ale pak by to taky nebyl thriller. Další část příběhu měla sice spád, dobře se četla, ale bohužel v severských krimi už tady podobné věci byly.

SilvieSisinka
31.10.2021 5 z 5

Tak to byla jízda, napínavé...doporučuji pro silné povahy.Obcas to bylo hodně drsné.Od autora moje první kniha a určitě ne poslední.Kniha měla více stránek,ale i tak byla skvělá.

BariEli
29.10.2021 4 z 5

Moje seznamovací první četba od tohoto autora a wow! Dost mrazí v zádech, jak to asociuje s dnešní dobou.

MonikaV
19.10.2021 3 z 5

Tak jako znám větší pecky.

Kristyna_Bubu
12.10.2021 4 z 5

Thilliezův thriller/detektivka Pandemie byla pořádná jízda! Zezačátku mi trošku trvalo, než jsem se začetla, ale pak děj nabral spád a jelo to až do konce. Docela mě štve, že jsem nečetla předchozí díly, protože je tam toho dost "navazujícího". Ale i tak se mi kniha moc líbila a je opravdu neskutečný, jak autor vystihl to, v čem teď žijeme, i když Pandemii napsal před pár lety zpět. Dávám 75% a teď si přelousknu nějakou oddechovku, protože toto byl docela nápor na nervy!!

Hella
16.09.2021 2 z 5

Za mě tentokrát příliš temné téma (což není autorova chyba) a zločinci vylíčeni jako příliš dokonalí a všemocní, čili pro mě nevěrohodně (a to už je autorova chyba).

konicekbily
15.09.2021 4 z 5

Autor se zase pěkně odvázal a po nastudování odborných témat spustil svou ničím neohraničenou fantazii a vypravěčský um. Super-biologické zbraně v rukou zločinců nebo duševně nevyrovnaných lidí mohou být lidstvu nebezpečné, jak vidíme v současném životě. Hezky zpracovaný thriller děsí čtenáře krůček po krůčku - až k trochu přemrštěnému závěru. Klasická detektivka to není, je to akční krimi příběh, předpokládám, i podle krátkých kapitol, že najde brzké filmové zpracování!

Pája699
14.09.2021 5 z 5

Thilliez mě opět nezklamal.....
Přiznám se ale, že se mi do knihy moc nechtělo díky dnešní době, kdy o pandemii slyšíme od rána do večera skoro 2 roky. No přátelé, byla jsem mile překvapena, jak mě děj dostal a uchvátil. Chvílemi mě až mrazilo, jak se to podobá realitě. Perfektně napsané, za mě určitě na 100% doporučuji k přečtení. Kruh se uzavřel….

lenkavildomcova
13.09.2021 5 z 5

Ve světle dnešních událostí už kniha zdaleka není fikcí. Neuvěřitelné, že autor popisuje dnešní covid dobu už v roce 2013-2014. Mazec.

Mateo67
21.08.2021 4 z 5

“Realita se spojila s fikcí. A opačně.”
Myslím, že v této době je ten správný čas začít se do takovéto knížky. Opravdu. Přenést se z reality do fikce. Nebát se o své blízké, ale o fiktivní hrdiny. Uvědomit si, že by mohlo být líp, ale i hůř. A jako bonus zjištění, že ani zdaleka netušíme, jak může vypadat opravdová izolace:-). Tři hvězdy a čtvrtá za neuvěřitelně přesné prorocké schopnosti.

ivusse
09.08.2021 5 z 5

Po přečtení několika stran jsem si říkala, že snad píše o současné situaci a jak to mohl všechno vědět? Je tam spoustu shodných věcí... Pak teda v ději přišla další rána, která se nás netýká. Ale je děsivé, když si uvedomíme, že nereálné to asi není....

Pepina19
08.08.2021 5 z 5

hodně dobré, napínavé a děsivé.... dostal mě sen, který se zdál Amandin, kdy se jí v bytě objevily krysy, dost realisticky popsané,taky mě to vyděsilo

Avila
29.07.2021 5 z 5

Thilliez opět nezklamal......
Kniha je prostě skvělá a čte se jedním dechem.... Příběh je až mrazivě realistický... obzvláště v dnešní době. Plný zvratů a člověk nedokáže odhadnout kam ho příběh zavede a jak to celé skončí....
Autor opět dokazuje že je mistr svého žánru a mě nezbývá než netrpělivě čekat na další knihu.

Franck Thilliez
francouzská, 1973