Hvězdy to řeknou

Jednoho sychravého zářijového rána nalezne slečna Kaino Pelkonenová při procházce se psem na Hvězdářském vršku mrtvolu muže. Zpočátku vše nasvědčuje tomu, že se stařík, jehož tvář je zahalena kabátem, opil a zemřel na následky podchlazení. Ale po bližším ohledání místa činu se ukáže, že vysvětlení nebude zas až tak jednoduché... Další případ detektiva Palmua. Edice Gong....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49855/hvezdy-to-reknou-49855.jpg 3.763

Komisař Palmu 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Melantrich

Tähdet kertovat, komisario Palmu!, 1962

Kniha Hvězdy to řeknou

ijcro

No, zamáčknul jsem slzu nad jednou hvězdou. Je to dost rozvleklé a některé pasáže i nudné. Poprvé jsem to četl hrozně dávno; čtení mi neodsýpalo tehdy a vlastně ani teď. Možná by to měl pan Neff převyprávět a dát tomu novou šťávu, jak se říká.

ber-tram

Třikrát a dost! Waltarimu, ne obsahově rozmanité nazelenalé detektivní edici. Palmu i jeho nohsledi mají sice nepopiratelnou osobitost, ale kriminální případy nijak hvězdně nezáří. Tento si hvězdy přímo bere za rukojmí, že prý to řeknou. A přitom nepoví nic extra zajímavého. Jako sám autor. 27/20

Amanita79
04.06.2019

Miku Waltariho mám ráda, jeho styl vyprávění mi sedí. Vůbec jsem netušila, že napsal i detektivky, takže jsem při objevení knížek s komisařem Palmu(em) zajásala. Je to dobře napsaná klasická detektivka s komisařem-bručounem, který mi něčím připomíná Maigreta. Na rozdíl od současných současných severských detektivek tu je podstatně méně krve a násilí.

Devil-Ivet
26.11.2017

Oproti předešlým dílům je tento slabší. Občas to bylo zdlouhavé, až nudné. Někdy zase zajímavé a já se nemohla odtrhnout. Ale doopravdy se mi tento příběh zalíbil až napodruhé.

MOu598
28.04.2017

!!! SPOILER !!!
Četla jsem v lednu 2010. Podle mých poznámek:
Detektivka.
Je zabit starý muž, který prý vyhrál hodně peněz. Je pár podezřelých, ale až po půlce knížky se objeví skutečný motiv.
Psáno v ich formě vyšetřovatelem, ten má pod sebou chytřejšího kriminalistu (nám známého) Palmeho.
Ne román. Detektivka.
Citát:
"Ostatní ať dělají, co můžou. My děláme, co chceme."

z1631984
13.02.2017

No.....oddechovka, na kterou asi brzy zapomenu.

Koka
23.01.2015

Naivní nic moc. Ale na čtení po kouskách při posedávání v čekárnách to postačí.