Žlutý pes

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

„Žlutý pes“ – sleduje případ záhadných pokusů o vraždy a jedné dokonalé vraždy v malém přímořském městečku. (www.pitaval.cz) Novela Žlutý pes je z roku 1931 a je snad první s postavou komisaře Maigreta. Maigret zde není ještě úplně zcela typický, jak jsme později zvyklí, to ale není na závadu. Vyšetřuje pouze s mladým inspektorem Leroyem a to na malém městě u moře. Chybí zde sice Paříž, ale není nouze o napínavý příběh, kde až do samého konce není skoro nic jasné....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98405/zluty-pes-98405.jpg 3.812
Série

Komisař Maigret 6.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno
Orig. název

Le chien jaune, 1931

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Žlutý pes

Přidat komentář
Pavelpi
03.04.2019

Je tu vidět,že Maigret ještě není tím Maigretem,kterého znám z pozdějších let.Proto jen tři hvězdy.

honajz
21.12.2016

Bylo by to na 3,5 hvězdičky, tedy asi 70 %. Simenon je vynikající v popisu. Úsporném, zato účelném. Popisu míst, ulic, atmosféry, místností, částečně lidí. Nastíní i zajímavou zápletku a mystického žlutého psa. Aby ze všeho ukul historku z červené knihovny, nedůvěryhodnou a zbytečně překombinovanou (stačí se třeba jen zamyslet nad motivací "zločinců", zda nešlo věci řešit jednodušeji jak tehdy, tak nyní). Ale popis přímořského městečka, ospalá podzimní nálada, vyhlídková místa a částečně i zápletka dávají na prostoduchost řešení a milostný románek zapomenout. Souhlasím však s tím, že Maigret je tady tak nějak za balvan - prostě jen chodí, nemá metodu, nasává místo, a pak najednou vše brilantně rozřeší, ani nevíme, jak a čím k čemu došel, když fyzické důkazy našel až ke konci příběhu. Asi intuice. Asi Simenon nečetl desatero pátera Knoxe.


Kangarooh
08.09.2016

Jako prvotina z roku 1931,to nebylo špatné,ale ve srovnání např. s Larsem Keplerem nesrovnatelný.

mgeisselreiter
10.03.2013

Příběh je zajímavý, snad jen Maigret na vše přijde tak nějak řekl bych z části zázrakem. 80%, 13.1.13. Četl jsem v jiné knize (Obavy komisaře Maigreta).

Doporučujeme

Případ Pelikán
Případ Pelikán
X způsobů smrti
X způsobů smrti
Skryté karty
Skryté karty
Sluneční bouře
Sluneční bouře