Maigret a soudcův dům

Maigret a soudcův dům https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98412/komisar-maigret-maig-98412.jpg 4 25 5

Komisař Maigret série

Psychologicky laděný detektivní román, v němž komisař Maigret pátrá po totožnosti oběti i vraha. Muž, který se snaží v noci za odlivu vhodit do moře mrtvé tělo zašité v pytlích, je pro Maigreta nudícího se v ospalém městečku Lucon ve Vandée, kam byl jmenován vrchním komisařem, jistě dostatečná příležitost k tomu, aby rozvinul pátrání po totožnosti oběti i vraha. Za sveřepé účasti vesnické tetky Ady a jejího manžela Justýna Hulota vedou jeho první kroky do domu vysloužilého soudce Forlacroixe, který mu v příjemném a honosném prostředí svého světa, tolik se odlišujícího od každodennosti místních pěstitelů škeblí, vypráví pohnutý příběh svého života a svých nejbližších. Zhodnocením událostí, které mají kořeny až v Paříži, a psychologickým rozborem motivů hlavních aktérů dramatu dospívá Maigret k řešení této zpočátku téměř tajemné historie. Novela pochází z originální knihy Maigret revient (Maigret se vrací).... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Olympia

La Maison du juge , 1942

DzordanoChruno
08.02.2024 2 z 5

Slabšie dielo, veľa nedokončených viet, náznakov, Maigret je hnusný na svojho podriadeného Mejata. A zločin nielen objaví, ale aj zápletku vlastne nakoniec vyrieši tetka Aďa.

Kabuky
19.08.2023 5 z 5

Klasika detektivky.

kolacky
16.05.2022 4 z 5

Docela dobré.

konicekbily
02.02.2018 4 z 5

Komisař asi dostal nějaký flastr, neboť není v Paříži, ale potuluje se někde na venkově. A i tam mu to jde pěkně od ruky a vyřeší vraždu. A kolik různých nápojů během vyšetřování vypije!

mgeisselreiter
26.08.2012 4 z 5

Kniha patří k těm starším maigretovkám, napsaná v lednu 1940 a i když Maigret tentokrát nepůsobí v Paříži, nic to neubírá na jeho typičnosti. U mě kniha rozhodně boduje na 80%. Přečteno 23.-24.8.2012.