Maigret a sobotní návštěvník / Maigret a případ slušných lidí

Maigret a sobotní návštěvník / Maigret a případ slušných lidí https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/4606/komisar-maigret-maigret-a-sobotni-n-4606.jpg 4 34 7

Maigret a sobotní návštěvník – Na soudní policii přichází každou sobotu muž, který si přeje mluvit s Maigretem. Než si však na něj komisař udělá čas, návštěvník si to pokaždé rozmyslí a odchází. Tak to trvá zhruba dva měsíce až do chvíle, kdy se neznámý podivín rozhodne Maigreta sledovat domů. Tam se mu svěří: vlastní malou malířskou firmu a miluje svou ženu, jenže ta má poměr s jeho zaměstnancem, a je dokonce tak bezostyšná, že si svého milence nastěhovala do ložnice a nebohého manžela vystrčila na lehátko do jídelny. Protože nemá sílu se s nevěrnicí rozvést, je rozhodnut ji i jejího amanta zabít. Po tomto přiznání však nešťastník zmizí a události naberou nečekaný spád… Smutný příběh, v němž Maigretovi v uších trpce zní slova poděkování od muže, jemuž nedokázal pomoci. Maigret a případ slušných lidí – Sedmdesátiletý René Josselin, bývalý vlastník významného podniku na výrobu papírových krabic, je nalezen v křesle, zastřelen dvěma ranami z revolveru. Maigret, který se případu ujme, zjišťuje zarážející skutečnost: žádný objektivní důvod pro vraždu tu neexistuje! Vždyť z bytu se nic neztratilo a Josselin sám byl typickým příkladem zcela počestného člověka, jehož rodina je bez sebemenší poskvrnky, takže nemá co skrývat. Přesto komisaře pronásleduje pocit, že mu stále cosi uniká. A proto dříve, než vyřeší „případ slušných lidí“, musí paradoxně nahlédnout za zdánlivě průzračný závoj vzájemné ohleduplnosti a počestnosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Maigret et le client du samedi / Maigret et les braves gens , 1996

drakamena
23.01.2023 3 z 5

Maigret a sobotní návštěvník: Tak trochu jiná detektivka. Nejsem si jistá, jestli jsem někdy četla nějakou s podobným námětem. Zajímavá, ale taky dost smutná. Maigret asi vskutku udělal všechno, co mohl.

Maigret a případ dobrých lidí: Kniha se mi líbila a uvažovala jsem, že bych jí dala i víc hvězdiček. Ovšem jen do chvíle, než Maigret začal přešlapovat a otálet s pořádným výslechem rodiny oběti jenom proto, že to byli "slušní lidé". Proč? Lhali mu a on to věděl. Kdyby to nebyli "slušní lidé", měl by stejné ohledy? Přiznávám, že tohle mě opravdu podráždilo. Lidé, kteří lžou při vyšetřování, i když byla zabita jejich milovaná osoba, si žádné ohledy nezaslouží, a to bez ohledu na jejich "slušnost".

iceVS
30.07.2022 4 z 5

Bylo to výborně napsané, to ano. Jen mi z obou příběhů zůstal velmi nepříjemný pocit. Bylo to divné, smutné. Odpudivé.

Mrňous1
02.01.2021 5 z 5

Opět výborný Maigret, co víc si přát.

cukrovka
26.08.2020 5 z 5

Knížka obsahuje dva detektivní případy komisaře Maigreta. Ač jsou příběhy krátké, je v nich vše, co má zajímavý příběh mít. Jsou zde dobře vykreslené postavy i prostředí, zajímavá zápletka a samozřejmě skvělý komisař Maigret a jeho osobitý vyšetřovací styl.

čef
27.03.2020 5 z 5

Dvě krátké, ale velmi pěkné detektivky z Montmartru. První je konec jednoho slabocha, který toleroval život ve třech. Druhý je o slušných, ale také poněkud slabošských lidech, kteří podporovali hajzla, který se uměl jen přiživovat na druhých. Prostě pro dobrotu ne na žebrotu, ale do hrobu. Vyprávěno jako vždy uměřeně, poutavě, takže se to dá číst vždycky i vícekrát.

konicekbily
12.03.2018 5 z 5

Útlá knížečka přináší dva příběhy slavného komisaře. Ukazuje dva nejčastěji používané úvody příběhů. Sobotní návštěvník navštíví komisaře v bytě a požádá ho o pomoc, kdežto ve druhé detektivce je Maigret vzbuzen a přesouvá se na místo vraždy. Pohodové odpočinkové čtení.

jiri77
03.02.2013 5 z 5

Další dva skvělé detektivní příběhy komisaře Maigreta. Pohodové čtení.

komisař Maigret

Kniha Maigret a sobotní návštěvník / Maigret a případ slušných lidí je v