Příběh staré šperkovnice

Příběh staré šperkovnice https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321727/mid_pribeh-stare-sperkovnice-qts-321727.jpg 4 49 25

Po požáru kláštera a poutního kostela v Králíkách je nalezena kazeta se starými šperky. Avšak nálezce, prostý zednický pomocník, záhy umírá. Komisař finanční stráže Eduard Plischek díky válečnému vysloužilci Mourkovi zjišťuje, že jeden z klenotů, rozpůlené zlaté srdce, patřil sestrám Magdě a Marii. Ty doprovázely jeho pluk při tažení do Neapolska jako markytánky a srdce s sebou nesly jako talisman. Tady ale stopa končí..... celý text

pollyanna
17.04.2018 5 z 5

Tohle byla opravdu krásná kniha, poklidná a přitom velice poutavá. A dokonce lepší než první díl. Doufám, že paní Macková napíše ještě další knihu. Jen korektury by příště nakladatelství mělo svěřit do rukou odborníka, tolik chyb na tak pěknou knihu, to je opravdu škoda.

alnahu
30.01.2018 5 z 5

Historická detektivka-případ nalezené truhličky plné šperků-vyšetřuje komisař finnační stráže Eduard Plischek.Začne zdlouhavé pátrání po majiteli šperků,proč si je někdo složitě schovával na příhraničním poutním místě.Příběh má své tajemství a rozpůlené srdce, které patřilo sestrám Marii a Magdě je opředeno kletbou.Jednoduchý odpočinkový děj ,čtivě napsaný.

Iki1
07.08.2017 3 z 5

Čtení to je hodně prázdninové připomínající spíše červenou knihovnu (zvláště konec je to typicky červený). Historické detektivky obecně trpí příliš jednoduchým dějem, nepříliš komplikovaným, zde už od poloviny knihy hodně jednoznačným. V této knize oceňuji zvládnutý vypravěčský autorčin jazyk a dobré historické reálie. Na to, že jde o vázanou knihu, tu bylo větší množství gramatických chyb ve shodě podmětu s přísudkem.

Nestorkea
27.07.2017 4 z 5

Milá oddechovka s příjemnými hlavními postavami.

Honzin
16.04.2017 4 z 5

Kniha před přečtením mě zaujala několika atributy, zajímavá grafika obalu, pro mě nová autorka a také období C. K. monarchie. Slovo příběh v názvu knihy opravdu na stránkách odvíjí barvitě zasazený příběh regionu, místních obyvatel i doby.
Knížka je psaná čtivě a s jistým životním nadhledem. Pro mě příjemné večerní čtení o velikonočních svátcích.