V mrazivých časech

Náš starý dobrý známý, svérázný, sympatický komisař Adamsberg je postaven před nový případ. Na jeho počátku je několik zdánlivých sebevražd, které zaujmou komisařovu pozornost, protože se u každé z nich najde nakreslené prapodivné znamení, naznačující, že věci se zřejmě nemají tak, jak na první pohled působí. Pátrání dovede tentokrát Adamsberga nejenom do vzdálených končin na mrazivý, mlhami zahalený Island, ale také k tajuplné společnosti lidí vyznávajících revoluční odkaz Maximiliena Robespierra, kteří se v dobových kostýmech a parukách scházejí na tajných zasedáních a do slova a do písmene reprodukují průběh někdejších schůzí revolučního Národního shromáždění. Jako i v předchozích knihách staví i zde autorka, profesí archeoložka, svůj příběh na pozadí historických skutečností, v nichž vyšetřovateli, komisaři Adamsbergovi účinně pomáhá orientovat se jeho velmi vzdělaný a bílému vínu holdující major Danglard....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298055/v-mrazivych-casech-IZN-298055.jpg 4.455

Komisař Adamsberg 10.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Argo

Temps glaciaires, 2015

Kniha V mrazivých časech

Bediczek
02.11.2017

Knížka celkem čtivá. Tým vyšetřovatelů je složen ze sympaťáků a místy se jejich počínání i zasmějete. Nejvíc mne bavila část na Islandu. Konec mne však nijak na zadek neposadil, prostě se ukázalo že ona osoba vraždí protože je psychopat, velké překvapení se nekonalo.

izfnp
01.10.2017

Ak nie ste nijak veľkým fanúšikom Vargasovej, odpočítajte si od hodnotenia jednu hviezdu. Inak je to vlastne to, čo čakáte a chcete: prípad vrážd prepletený zdanlivo nesúvisiacimi linkami, ktoré sa snaží správne pospájať stále ten istý komisár Adamsberg a partička osobitých charakterov z jeho komisariátu. Trocha histórie a trocha severu (žeby inšpirácia severskými detektívkami?), veľa zvláštností a veľa odbočiek. A Vargasovej štýl, presne taký, aký má byť. Autorka si vymyslela extrémne vhodnú hlavnú postavu, nakoľko s ňou vie naozaj dobre pracovať a Adamsberg nestráca nič zo svojho čara ani v 10. diele série. U toho vidieť, že autorka má oko na detaily, dobré pozorovacie schopnosti, že má ľudí okolo seba prečítaných, že si všíma ich odlišností a zvláštností. A to všetko prelieva na stránky tak okúzľujúco, že opäť raz nie je o čom. Vargasovej knižky sú vždy trochu iné čítanie, ktoré sa mi veľmi zvláštnym spôsobom hrozne dobre číta.

alzbeta4340
03.09.2017

Detektivka napsaná v typickém Vargasovském stylu. Jsem spokojená, přestože se mi četla ze všech knih o komisaři Adamsbergovi nejobtížněji. To se týká části, kde se komisař zabývá spolkem fanoušků Velké francouzské revoluce. Pro Francouze je to asi detailně známé historické období, mě ale nikdy v dějepise příliš nezaujalo.
Na první pohled nesmyslné spojení této historické linky s islandskou částí zápletky funguje ovšem skvěle. Kniha určitě stojí za přečtení.

čika
11.05.2017

opäť zasa iná detektívka, čo je super.
vargas(ová) má nadhľad, vtip, historické podkutie a lásku ku svojim postavám . uletenosť a zároveň ľudskosť každého z nich je podaná z miernou iróniou, zápletka fajná, cesta na island inšpiratívna :-)

astroweb
21.04.2017

Velmi zajímavé, trochu nelehké čtení, historicky poutavé. Mám v záloze další příběhy od tohoto autora, tento byl první.

Hella
05.04.2017

Bohužel mě kniha na prvních 580 stranách vůbec nechytla, ale třeba jsem byla nesoustředěná nebo na knihu neměla správné rozpoložení. Ještě to někdy zkusím znova.

čef
16.01.2017

Stylem vyprávění klasická detektivka avšak s neortodoxním detektivním sborem a jejím podivínským velitelem, až se mi nechce věřit, že to takto v EU může někde fungovat. Zápletka také velmi zvláštní (od Islandu po Robespierra)a je to v tomto románu to nejlepší - je velmi znát, že je autorka historička a umí přiblížit dobu Velké francouzské revoluce jako jen málo autorů (když ovšem nepočítám 93 od Huga). Prostě je to čtení burcující šedé buňky mozkové zase trochu jinak než je obvyklé - a to je samozřejmě jen dobře.

Boby17
13.01.2017

Právě jsem dočetl svoji první knihu s komisařem Adamsbergem a musím konstatovat, že se mi moc líbila. Jak osoba komisaře a jeho kolegů, tak i samotný příběh. Měl jsem (a stále ještě mám) o francouzské buržoazní revoluci takové povšechné a placaté školní povědomí. Zbouraná Bastila, král a královna sťatí gilotinou, ale jinak nic. Tady se najednou při policejním pátrání objevují rekonstrukce události, kterými žili skuteční lidé konce 18. století, a které dokonce mají svůj přesah až do současnosti. Moc zdařilé a zasloužených 5 hvězd.