Malý princ a Větrná planeta

Malý princ a Větrná planeta https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115812/maly-princ-a-vetrna-planeta-115812.jpg 3 38 11

Malý princ (komiks) série

Malý princ a jeho věrná kamarádka Liška pronásledují vesmírem zlého Hada, který se snaží ničit jednu planetu po druhé. Našeptává obyvatelům planet zlé věci, a oni se pak sami postarají o zkázu svého světa. V prvním díle se dostáváme na Větrnou planetu pohlcovanou ledem, neboť někdo zde krade vítr nezbytný k vyrábění tepla a energie, a tudíž k přežití. Odhalí Malý princ, kdo je oním zlodějem, a podaří se mu Větrnou planetu zachránit?... celý text

Komiksy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Mladá fronta

La Petit Prince 1: La Planète des Eoliens

Kapis
03.06.2023 4 z 5

Nějak se mi to povedlo posbírat všech 24 dílů po 29 korun v LK a s potěšením sleduju, jak si to děti samy našly v knihovně, malý Kapis si to prohlížel, ještě ani mluvit neuměl. No a dneska si to tak četli spolu po obědě, než jsme si zašli zahrát fotbal, až mi srdíčko plesalo, a já se k nim přimazlil a četl s nima a ponořil jsem se s nima do příběhu jejich očičkama a teda, vůbec to není špatné musim konstatovat. A dokonce kousek tu má i Moebius. Za mě fajne jak cyp.

wullcann38
30.04.2021 3 z 5

Taková nic moc kniha.

ElikaS
20.03.2021 odpad!

Malého prince miluji a je to jedna z mých nejoblíbenějších knížek, chtěla jsem tedy vyzkoušet nové komiksové vydání. A říct, že jsem byla zklamaná je hodně slabě slovo.

Malý princ v původní knize byl úžasný malý zasněný filozof, který měl naprosto fascinující pohled na svět. To je to, co na něm zbožňuji. Ale tady? Obyčejná postavička, která má názor na všechno a vše napraví a všude se vetře. Kdybyste v knize hledalli, byť jen jednu zajímavou úvahu, nenajdete ji.

Moc nechápu, proč si autor nevytvořil vlastní postavu, protože Malý princ má s původním Malým princem společné asi jen jméno a lišku. No vlastně chápu, proč tvořit něco vlastního, když může parazitovat na původním Exupéryho díle?

Nelíísek
24.12.2019 2 z 5

Na škole jsem k maturitě malého prince četla, no a nijak zvlášť jsem z něho nadšená nebyla.

Zápletka je sice nic moc a vyuzlení příběhu taky není žádná sláva a přece jenom je to kratší komiks pro mladší čtenáře, prostě neoslovilo, neurazilo.

Pro dítě je komiks super, navíc je tam i opravdu pěkná kresba tedy až na tu poslední stránkovou šílenost s těmi kostičkami.

triatlet
02.05.2019 1 z 5

Malého prince a Exuperyho mám rád, ale Dorisonovo "pokračování" zavání parazitováním.
Televizní seriál, naštěstí, neznám.
Příběh mi přišel chaotický, malý princ moc moderní, promluvy lišky podbízivě rádoby vtipné.
Původní cena 219,-... momentálně v LK za 38,- - to je odpovídající za "kvalitu".
A jdu se potěšit songem Valérie Čižmárové.

sarka9190
10.01.2019 4 z 5

Sérii bych nesrovnávala s předlohou, či respektive, bych to vnímala jako velmi volný odkaz k původnímu příběhu. Mne si Malý princ(originál) získal až v dospělosti, kdy jsem jeho poselství pochopila, takže tuto sérii sbírám a v žádném případě neodsuzuji. Ilustrace půvabné, příběhy solidní - jako malé dítě bych z toho byla odvařená. Už to zde bylo párkráte zmíněno - líbí se mi, jak je cca na 30 stránkách načrtnutý svět, z jehož mytologie by se dala sesmolit pomalu celá knížka. Toho si velmi cením.

Kačkaknihomol
13.08.2018 1 z 5

Teda, člověk by rozhodně neměl hledat v původním díle souvislosti, jak píše pode mnou Monika_cz. Upřímně, původní zadumaný Malý princ, se ostrouhal do jakési tuctové karikatury, původní zadumanost se odhodila úplně pryč, a zbyl nám tu mladý iron man, který má s původním snílkem společného asi jen vzhled a jméno. Ale notak, tohle bude přece totální trhák, ukradnout jednu geniální postavičku, z které se udělá tuctový akční hrdina, který má tendenci srát se do všech a do všeho. A aby se marketing zvětšil ještě víc, uděláme z původního seriálu komiksovou sérii, protože kuva můžem!

Vážně, komiks je přesně to, co devítileté děti tak moc žerou. Hrdina se sklony vyřešit absolutně všechno je sázka na jistotu. Což o to, ať se o to ty děti klidně poperou, mně jen hrozně vadí využití jména "Malý princ", když s ním hrdina nemá nic společného, tím pádem je to pouze a jen marketingový tah.

Kdybych se měla vyjádřit k příběhu, ve zkratce- hrdina přijde na cizí území, jsou mu ukázány podmínky žití, hrdina vycítí, že na onom místě něco smrdí, začne čmuchat, zjistí to "záporáci" (v tomto případě jsou to spíš oběti), hrdina je vržen do basy, z ní se následně vysvobodí, dostane geniální nápad, na poslední chvíli všechno vyřeší a konec zazvonil zvonec! Hm, to úplně nebude to pravý vořechový.

Na fotku na Instagram je komiks vhodný, na čtení pro lidi nad deset let, dle mě, je tento naivní příběh krajně nevhodný.

Monika_cz
13.05.2018 5 z 5

Člověk to musí vnímat jako samostatné dílo a nehledat velké souvisloti s originálním Malým Princem. Byla jsem knihou velice mile překvapená, je chytlavá a nádherně kreslená. A Liška je nejlepší. Plus super krátký komiks na konci.

Tánička11
05.01.2018 3 z 5

Když nebudeme přihlízet na najivitu přiběhu, tak kniha byla docela dobrá malý princ byl odvážný a tak truchu nebo spíš úplně jiný než v knížce od Exupéryho. Ale na druhou stranu nádherné ilustrace a dost zajimavý nápad na přiběh, ale i přesto mě odlákal od dalšího dílu.

martinstefko
16.10.2015 4 z 5

Morální příběh je poměrně důležitý, pokud se jedná o dětský příběh a pokud je podáván dostatečně snesitelně a zajímavě. V tomhle případě to platí. Přesto jsem měl pocit, že se celá série teprve rozjíždí a že je ještě třeba jí dát šanci, aby se scénárista skutečně zapracoval. O kreslířce se tohle říct nedá, ta jede na plné obrátky rovnou od začátku. Když to srovnáte s tím, jak byl animován kreslený seriál, je to příjemné, protože ta 3D animace prostě není něco, co by mi do komiksu moc sedělo a popravdě, Malý princ v ní nevypadá zase až tak dobře. I když není kresba Diane Fayolle zrovna podobná té, kterou použil de Saint-Exupéry ve své knize, pořád je to ten trochu naivní, ale silný chlapec, který miluje svou Růži a chce pomáhat. Čiší z něj ta správná energie, kterou příběh potřebuje. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/07/165-maly-princ-vetrna-planeta-75.html

bibi.r
18.01.2014 3 z 5

Docela milý komiks s i lustracemi, které neurazí.
Malý princ však už není tak naivně dětský, jak ho známe z originálu Saint-Exupéryho. Je jaksi odvážnější a dokonce i riskující, ale ne naivně riskující, ale riskující tak, že si uvědomuje možné následky.