Malý princ a Větrná planeta

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Malý princ a jeho věrná kamarádka Liška pronásledují vesmírem zlého Hada, který se snaží ničit jednu planetu po druhé. Našeptává obyvatelům planet zlé věci, a oni se pak sami postarají o zkázu svého světa. V prvním díle se dostáváme na Větrnou planetu pohlcovanou ledem, neboť někdo zde krade vítr nezbytný k vyrábění tepla a energie, a tudíž k přežití. Odhalí Malý princ, kdo je oním zlodějem, a podaří se mu Větrnou planetu zachránit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/115812/maly-princ-a-vetrna-planeta-115812.jpg 3.626
Série:

Komiksová série Malý princ (1.)

Žánr:
Komiksy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Mladá fronta
Orig. název:

La Petit Prince 1: La Planète des Eoliens

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Malý princ a Větrná planeta

Přidat komentář
triatlet
02. května

Malého prince a Exuperyho mám rád, ale Dorisonovo "pokračování" zavání parazitováním.
Televizní seriál, naštěstí, neznám.
Příběh mi přišel chaotický, malý princ moc moderní, promluvy lišky podbízivě rádoby vtipné.
Původní cena 219,-... momentálně v LK za 38,- - to je odpovídající za "kvalitu".
A jdu se potěšit songem Valérie Čižmárové.

sarka9190
10. ledna

Sérii bych nesrovnávala s předlohou, či respektive, bych to vnímala jako velmi volný odkaz k původnímu příběhu. Mne si Malý princ(originál) získal až v dospělosti, kdy jsem jeho poselství pochopila, takže tuto sérii sbírám a v žádném případě neodsuzuji. Ilustrace půvabné, příběhy solidní - jako malé dítě bych z toho byla odvařená. Už to zde bylo párkráte zmíněno - líbí se mi, jak je cca na 30 stránkách načrtnutý svět, z jehož mytologie by se dala sesmolit pomalu celá knížka. Toho si velmi cením.

Kačkaknihomol
13.08.2018

Teda, člověk by rozhodně neměl hledat v původním díle souvislosti, jak píše pode mnou Monika_cz. Upřímně, původní zadumaný Malý princ, se ostrouhal do jakési tuctové karikatury, původní zadumanost se odhodila úplně pryč, a zbyl nám tu mladý iron man, který má s původním snílkem společného asi jen vzhled a jméno. Ale notak, tohle bude přece totální trhák, ukradnout jednu geniální postavičku, z které se udělá tuctový akční hrdina, který má tendenci srát se do všech a do všeho. A aby se marketing zvětšil ještě víc, uděláme z původního seriálu komiksovou sérii, protože kuva můžem!

Vážně, komiks je přesně to, co devítileté děti tak moc žerou. Hrdina se sklony vyřešit absolutně všechno je sázka na jistotu. Což o to, ať se o to ty děti klidně poperou, mně jen hrozně vadí využití jména "Malý princ", když s ním hrdina nemá nic společného, tím pádem je to pouze a jen marketingový tah.

Kdybych se měla vyjádřit k příběhu, ve zkratce- hrdina přijde na cizí území, jsou mu ukázány podmínky žití, hrdina vycítí, že na onom místě něco smrdí, začne čmuchat, zjistí to "záporáci" (v tomto případě jsou to spíš oběti), hrdina je vržen do basy, z ní se následně vysvobodí, dostane geniální nápad, na poslední chvíli všechno vyřeší a konec zazvonil zvonec! Hm, to úplně nebude to pravý vořechový.

Na fotku na Instagram je komiks vhodný, na čtení pro lidi nad deset let, dle mě, je tento naivní příběh krajně nevhodný.

Monika_cz
13.05.2018

Člověk to musí vnímat jako samostatné dílo a nehledat velké souvisloti s originálním Malým Princem. Byla jsem knihou velice mile překvapená, je chytlavá a nádherně kreslená. A Liška je nejlepší. Plus super krátký komiks na konci.

Tánička11
05.01.2018

Když nebudeme přihlízet na najivitu přiběhu, tak kniha byla docela dobrá malý princ byl odvážný a tak truchu nebo spíš úplně jiný než v knížce od Exupéryho. Ale na druhou stranu nádherné ilustrace a dost zajimavý nápad na přiběh, ale i přesto mě odlákal od dalšího dílu.

martinstefko
16.10.2015

Morální příběh je poměrně důležitý, pokud se jedná o dětský příběh a pokud je podáván dostatečně snesitelně a zajímavě. V tomhle případě to platí. Přesto jsem měl pocit, že se celá série teprve rozjíždí a že je ještě třeba jí dát šanci, aby se scénárista skutečně zapracoval. O kreslířce se tohle říct nedá, ta jede na plné obrátky rovnou od začátku. Když to srovnáte s tím, jak byl animován kreslený seriál, je to příjemné, protože ta 3D animace prostě není něco, co by mi do komiksu moc sedělo a popravdě, Malý princ v ní nevypadá zase až tak dobře. I když není kresba Diane Fayolle zrovna podobná té, kterou použil de Saint-Exupéry ve své knize, pořád je to ten trochu naivní, ale silný chlapec, který miluje svou Růži a chce pomáhat. Čiší z něj ta správná energie, kterou příběh potřebuje. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/07/165-maly-princ-vetrna-planeta-75.html

bibi.r
18.01.2014

Docela milý komiks s i lustracemi, které neurazí.
Malý princ však už není tak naivně dětský, jak ho známe z originálu Saint-Exupéryho. Je jaksi odvážnější a dokonce i riskující, ale ne naivně riskující, ale riskující tak, že si uvědomuje možné následky.

Doporučujeme

Rodrick je king
Rodrick je king
Psí život
Psí život
Poslední kapka
Poslední kapka
Hvězdný prach
Hvězdný prach