Komiksová historie moderního světa #2: Od pádu Bastilly po současnost

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Před více než třiceti lety si dal vynikající kreslíř a historik Larry Gonick nesmírně obtížný úkol – vytvořit chytré, přesné a zábavné ilustrované dějiny našeho světa. V této páté a poslední knize Gonick konečně přivádí svou oblíbenou a kritiky chválenou kreslenou sérii do současnosti. Druhá část Komiksové historie moderního světa začíná v éře osvícenství, provází nás dvěma a půl stoletími revolucí, společenských a ekonomických inovací, nacionalismu, kolonialismu, vědeckého pokroku a zrušení otroctví, a končí na začátku jedenadvacátého století válkami v Iráku a Afghánistánu. Komiksová historie nabízí čtenáři v podstatě pokročilý kurz dějin moderního světa, který věnuje srovnatelnou pozornost všem částem zeměkoule. Gonickovo vtipné a poutavé líčení oživuje minulost a staví staré události do úplně nového světla. Ať už se vám Gonickovy komiksové dějiny dostávají do ruky poprvé, nebo sledujete kreslený vývoj naší Země od počátků, tenhle závěr příběhu naší civilizace si nemůžete nechat ujít!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45264/big_komiksova-historie-moderniho-sveta--cTw-45264.jpg 4.611
Série:

Komiksová historie moderního světa 2.


Žánr:
Komiksy, Literatura naučná, Historie

Vydáno: , BB art
Originální název:

The Cartoon History of the Modern World, Part 2: From the Bastille to Baghdad, 2010


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Komiksová historie moderního světa #2: Od pádu Bastilly po současnost

martinstefko
12.05.2020

Kniha "Komiksová historie moderního světa 2: Od pádu Bastily po současnost" skvěle završuje celou sérii, kterou Larry Gonick stvořil a je jednou z nejlepších ukázek toho, jak je možné nahlížet na dějiny. Není to jen něco suchopárného, co se učí na škole, ale mělo by se na ně nahlížet především analyticky, usuzovat z toho, co se stalo, proč se to stalo, co k tomu vedlo. Pochopení některých příčin a následků je pak mnohem jednodušší. A především je důležité, že se o událostech přemýšlí a jen se zbytečně neučíme něco, co ani nemusí být pravda. Jednoduchá tvrzení mohou zamlžit nebo znevážit to, co ser stalo, stejně jako mohou zveličit něco, co ani tak zásadní nebylo. Osobně si myslím, že se ke knize "Komiksová historie moderního světa 2: Od pádu Bastily po současnost" a k jejím čtyřem předchozím dílům ještě vrátím, protože číst o dějinách mě už dlouho tak nebavilo.

LordSnape
17.04.2016

Parádní zakončení komiksové jízdy. Je téměř neuvěřitelné, co vše se událo za posledních pár desítek let. Tolika bolesti, utrpení a mizérie. Měli bychom se nad sebou jako lidstvo zamyslet.


Kapis
21.01.2014

Výborné zakončení, jsem rád, že to u nás vyšlo.