Komici na jedničku

Komici na jedničku https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265846/mid_komici-na-jednicku-5W2-265846.png 4 9 4

Oblíbený cyklus Komici na jedničku vysílá Česká televize od roku 2011, čtenáře stejnojmenné knihy nyní zveme na setkáni s osobnostmi českého humoru, které si zcela jistě zaslouží tu nejvyšší známku! Jaké byly osudy protagonistů nejoblíbenějších českých veseloher v průběhuuplývajícího století? Kdo byl nazýván českým bratrem Olivera Hardyho a kdo byl považován za vicekrále komiků? Vydejte se s námi po stopách těch, kdo dokázali vzbudit úsměv v jednom okamžiku!... celý text

Hoblinka
27.02.2023 3 z 5

Až budu příště koukat na film "Zítra to roztočíme, drahoušku", musím se více soustředit na svatební fotku Stellinky a Miloše Kopeckého. Prý je to jejich opravdová svatební fotka. Strhávám hvězdičku za hrubky v textu.

milamarus
29.04.2016 4 z 5

Jako milovnice českých filmů se musím dodatečně pokárat za totální ignoraci stejnojmenného televizního pořadu. Tady mě ale hvězdy, které je dělají nesmrtelnými, neunikly. A jsem moc ráda, že mi na tuto publikaci padly v knihovně oči. :-) Hodnotím ji téměř plným počtem. “Téměř“ kvůli totální absenci zdrojů, ze kterých autoři čerpali.

Nejsem expert, ale je v ní koneckonců zaznamenán život osmi lidí; jejich začátky i konce, a jak název napovídá, především jejich herecká práce, za kterou jsou všichni hodnoceni kladně - nejvyšší možnou známkou. Takže se ptám: odkud máte všechny ty výroky a vzpomínky kolegů, fotografický materiál a přehledy rolí. Ze vzduchu, pane Taussigu?!
(U kapitoly věnující se panu Libíčkovi mě to mrzelo nejvíc. Ač na plátně nepřehlédnutelný, je pro mě velikou neznámou. Uvítala bych proto typy na knihy věnující se jenom jemu.)

I přesto je to moc milá knížka, která stojí za chvíli vašeho času. Doporučuji!

pagac17
05.10.2015

S velkou chutí jsem si přečetl tuto publikaci o nejlepších komicích, jak je autorka vybrala. Většinu znám již z vlastního dětství. Těžko by se mi napsala, který z uvedených byl nejlepší. Považoval jsem vždy Vlastu Buriana a také dnes si myslím, že je to jednička. K němu bych pak přidal vrstevníka Vladimíra Menšíka a žen pak Natašu Gollovou. Je to můj názor seniora. Současně mladí lidé mají jiné názory a také požadavky. Já mám rád humor a dobrou náladu a jmenovaní v té knížce mi ji vždy poskytnou retro v televizi, filmu, rozhlase. Také mám o nich řadu literatury. Být zábavný a dokázat rozesmát je umění a to každý nedokáže. Třeba v dalším vydání předvede autorka další mistři dobré zábavy.

pagac17
05.10.2015

Autoři knihy

Alena Činčerová
česká, 1954
Pavel Taussig
česká, 1949 - 2023

Kniha Komici na jedničku je v