Komenského vlastní životopis - Autobiografie Komenského pro období 1628-1658

Komenského vlastní životopis - Autobiografie Komenského pro období 1628-1658 https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335818/mid_komenskeho-vlastni-zivotopis-autobi-yeh-335818.jpg 5 4 2

Komenského vlastní životopis zachycuje vzpomínky z let 1628-1658, od odchodu do exilu až po nalezení konečného útočiště v Amsterodamu. Tento poslední Komenského spis, vydaný až roku 1670 pod názvem Pokračování v bratrském napomínání, vznikl v obranné polemice jako reflexe i obhajoba vlastního života. Autor se přiznává k motivaci svého reformního díla, které chápal jako službu mládeži i celému lidstvu. Jediný dochovaný exemplář byl objeven a vydán teprve počátkem minulého století. Málo známé dílo, které nyní znovu zpřístupňujeme širší veřejnosti, obsahuje mnoho podrobností o osudech a názorech „učitele národů“ a zároveň nám ukazuje jeho lidský rozměr.... celý text

Literatura naučná , Biografie a memoáry , Historie

Vydáno: , ALMI

Pokračování v bratrském napomínání , 1670

Kabuky
30.05.2022 5 z 5

Kvalitní historický pramen.

pagac17
07.08.2017

Prostudoval jsem se zájmem tuto knihu o našem nejlepším Čechovi v naších dějinách. Stojí zato se s tímto spiskem seznámit

Kniha Komenského vlastní životopis - Autobiografie Komenského pro období 1628-1658 je v