Komedie

Komedie https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140357/bmid_komedie-659146a82b396.png 5 37 4

Obsahuje: Zkrocení zlé ženy, Sen noci svatojánské, Benátský kupec, Veselé windsorské paničky, Jak se vám líbí, Večer tříkrálový nebo Cokoliv chcete

Greenfingers
09.03.2020 5 z 5

Osobně mám raději Shakespearovy komedie než dramata. Vyznačují se lehkostí a humorem, jsou prostě pohádkově krásná. Lze je číst kdekoliv a kdykoliv, nikdy člověka neomrzí.

hana1984
06.06.2016 5 z 5

Tato kniha právem patří mezi špičková díla literatury. A kdo ji doma nemá (stejně jako Jiráskovy Staré pověsti české),je u mě kulturní barbar.Tohle je základ.

ikp5930
05.09.2015 5 z 5

začala jsem Snem noci svatojánské. četlo se mi to dobře, zajímavý děj nato že je to psané ve verších tak mi forma celkem sedla. Na komedijích oceňuji jednodušší postavy a rozdílnější jména. U tragédií jsem si postavy nemhla neustále zapamatovat. Doporučuji těm kdo se v literatuře chtějí psunout o něco do předu.

Maica
01.11.2012 3 z 5

Četla jsem jen Zkrocení zlé ženy a to kvůli referátu. Děj se mi docela líbil, forma ale ne. To se ovšem dalo čekat - je to psáno ve (volných) verších a starou češtinou. Dál se mi moc nelíbilo "napravení" Kateřiny, ale to asi souvisí s tehdejší dobou. Ráda bych to někdy viděla jako divadelní hru, myslím, že by to mohlo být zajímavé.