Kombucha - Nápoj z čajovej huby

Kombucha - Nápoj z čajovej huby https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294330/bmid_kombucha-napoj-z-cajovej-huby-QZD-294330.JPG 3 1 1

Skala317
01.08.2021 3 z 5

Knižka je napísaná asi až príliš vedecky. Autor sa nám snaží tematiku Kombuchy predostrieť zo všetkých uhlov pohľadu a dozvieme sa tu praktické a základné informácie ako:

založenie zákvasu,
na čo si dať pozor pri pestovaní
prečo je dôležitý cukor
aký cukor a aké množstvo ho použiť
chemický obsah kombuchového nápoja
jeho účinky - ako pomáha
rozmnožovanie Kombuchy
škodcovia
umiestnenie kvasnej nádoby
aký druh čaju použiť a mnoho iného...

Na konci knihy nájdeme listy ľudí, ktorí si pomocou Kombuchy vyliečili závažné ochorenia, spolu so správou ako Kombucha vyliečila aj prezidenta Regana.

Správa o dvoch regiónoch Ruska, kde si ľudia pestovali Kombuchu v každom byte a kde neboli žiadne nádorové ochorenia je očividná a dôveryhodná.

Kniha je napísaná veľmi uniformne, vedecky s mnohými odbočkami a citáciami na iných autorov a ich diela. Sú tu odkazy na výskumy, grafy a obsahy chemických látok v nápoji.

Áno, autor je vedec, no ja mám pocit, že kniha mohla byť napísaná viac "bližšie k publiku".

Ono, tie praktické informácie tu samozrejme sú, no hneď sú "rozryté" odbočkami, citáciami, odkazmi na iné vedecké práce. Nedá sa do knihy poriadne začítať, neustále ste vyrušovanými rôznymi postrannými informáciami.

Všetko potrebné na pestovanie Kombuchy tu však nájdete, len je to roztrúsené a musíte to hľadať.  Najdôležitejšia je aj tak prax. Keď viete koľko máte dať cukru, vody a čaju a ako sa huba správa- to Vám stačí. Plus pár vecí na ktoré si dať pozor a hotovo.

Všetko ostatné príde v praxi.

Kniha sa podobá slovníku z ktorého si vyberiete niečo potrebné, no nečítate ju celú, pretože by ste sa asi zbláznili...

Vo vydavateľstve Fontána vyšla ešte jedna kniha o Kombuche, možno tá bude viac " bližšie k ľuďom napísaná".

Autorovy knížky

1991  60%Kombucha - Nápoj z čajovej huby