Kombinování rostlin – Smíšená kultura v praxi

Kombinování rostlin – Smíšená kultura v praxi https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389060/bmid_kombinovani-rostlin-smisena-kultura-Hhk-389060.jpg 5 16 6

Praktická zahradnická příručka ukazuje, jak na záhonech kombinovat zeleninu a bylinky tak, aby prospívaly a přinášely co největší výnosy. Autorka podrobně popisuje jednotlivé druhy, jejich nároky na pěstování, stanoviště, osvětlení a zálivku. Kniha obsahuje podrobné tabulky a náčrtky, které přehledně shrnují, jak rostliny sázet vedle sebe a s jakými rozestupy.... celý text

Literatura naučná , Příroda, zvířata

Vydáno: , Esence

Mischkultur im Hobbygarten , 2012

Imor
06.08.2023 5 z 5

Tato kniha je zajímavá tím, že ji napsala řádová sestra z fuldského kláštera svatého Bonifáce. Více než padesátiletá praxe se smíšenými kulturami se odrazila v kvalitě této knihy a jsem za ni ráda. Najdete zde opravdu detailní osevní plány, jaká je role bylinek a květin ve smíšených kulturách a také praktické rady nejen v přirozené ochraně rostlin.

Predator3313
25.12.2021 5 z 5

Super kniha pro moderní pěstování bez chemie a v souladu s přírodou.

ZuzanaK.
04.10.2021 5 z 5

Praktický, přehledný a hezky zpracovaný rádce pro pěstitele, co to chtějí zkusit jinak, barevně, zdravě, trochu pracně a zároveň si to vše trochu ulehčit a mít radost z užitkové a přitom báječně barevné a dokonce i úrodné zahrádky.
Některé postupy už mám ověřeny a opravdu fungují (dokonce i mně :)

Greenfingers
07.09.2019 5 z 5

Autorka - řádová sestra vychází ve své knize z vlastních dlouholetých zkušeností při pěstování zeleniny, bylinek a ovoce. Mnohé praktiky uplatňuji také na vlastní zahrádce a mohu potvrdit, že s úspěchem. Pokud se týká smíšených kultur, kniha přináší velmi podrobné návody a grafické náčrtky jak postupovat při vysévání či osazování záhonů. Doporučuji!

jprst
13.08.2019 5 z 5

Hodnotná a dobře zpracovaná publikace s přehlednými a především srozumitelnými radami, které jsou ověřeny dlouholetými zkušenostmi a praxí autorky.

zelena_zabicka
01.03.2019 4 z 5

Kniha je výborným pomocníkem pro praktikování smíšené kultury. Oceňuji především rady, co použít jako předkulturu, co jako následnou kulturu a tipy na záhonové výsadby v průběhu roku. Kniha je krásně udělaná. Co bych do ní ale zařadila - a proč dávám jenom 4 hvězdičky - je nějaká přehledná tabulka co s čím sázet. (podobně jako má ve své knize Zdravá zahrada paní Vlašínová), pro takové to rychlé podívání, když už stojíte na zahradě s nějakou sazenicí v ruce a nejste dopředu připraveni. Kapitoly věnované smíšeným kulturám jsou jinak v této knize perfektní, doplňkové kapitoly věnované např. hnojení, kompostu, ochraně rostlin,... jsou v jiných knihách zpracovány o lépe (ale na tyto kapitoly kniha až tak necílí).

zelenina pěstitelství, pěstování zahrádkářství, zahradničení permakultura ekologická zahrada, ekozahrada

Christa Weinrich
německá, 1950