Kóma

Kóma https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97672/koma-97672.jpg 4 344 50

Na začátku příběhu je pacientka, která se neprobere z kómatu, a zděšená medička Susan Wheelová absolvující svou první lékařskou praxi ve vyhlášené bostonské nemocnici Memorial. Zvídavost pohledné a upřímné Susan roztočí riskantní kolotoč událostí, když se vydá po stopách nezákonného obchodu s lidskými orgány. Pomáhá jí její kolega a milenec, doktor Bellows, který však úzkostlivě dbá na to, aby nepřekročil hranice kariérní sebezáchovy a svého postu v nemocnici. Susan se pouští do zdánlivě předem prohraného boje s dokonale sehranou lékařskou mašinérií. Ztrácí stopu, ale nevzdává se… Netuší, že oprávněnost svého podezření bude muset prokazovat tváří v tvář najatému vrahovi. Ten je však pouhým vykonavatelem, a proto se vnucuje otázka, kdo je onou šedou eminencí nemocnice a proč se tak vytrvale staví proti snaze nezkušené medičky poodhalit tajemství kómatu. Jeden z prvních a současně nejnapínavějších Cookových románů, který je podobně jako autorova další díla varovným mementem před porušováním lékařské etiky v jedné z nejcitlivějších oblastí zdravotní péče o člověka.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Coma , 1977

Lady.Lucrezia
Lady.Lucrezia
28.11.2023 4 z 5

Cook mě baví, je to čtivé, ale za ten fofr konec jdou hvězdy dolů.

Radimka
Radimka
17.07.2023 4 z 5

I když mě medička chytroprdka byla dost nesympatická a neumím si představit, že to, co vyváděla, by ji kdekoliv /nejen v Americe/ prošlo, tak jsem ke konci byla dost napnutá a do posledního odstavce nebylo jasný, jak to dopadne. Proto 4*, i když se o žádnou kvalitní literaturu nejedná.

Ivetaa
Ivetaa
18.01.2023 4 z 5

Kdybych věděla, že konec je takový nijaký, nepustila bych se do jinak skvělého čtení. Nemám ráda otevřené konce, nebo jsem třeba závěr nepochopila. Nevím.

aliza
aliza
29.10.2022 4 z 5

Knihy od Cooka jsou čtivé a mám je ráda. U této bych řekla, že měla pomalejší rozjezd, ale jinak super.

martunka
martunka
08.10.2022 3 z 5

Není to špatné, ale moc mě tahle kniha neoslovila.

Hakate
Hakate
03.09.2022 5 z 5

Knihy od Cooka mám ráda, a ráda se k nim vracím.
Napínavé, čtivé, skvělá zápletka, jako vždy.

Kluvo
Kluvo
01.04.2022 4 z 5

Výborné, len nečítať ďalších Cookov!

TaNya_
TaNya_
28.12.2021

Anotace mě sice hned zaujala a knížku jsem si kvůli tomu taky přečetla, no na druhou stranu vyspoilerovala, to co se čtenář dozví víceméně až na konci. Navíc jsem s touto znalostí hned uhodla "padoucha", takže moc velké rozuzlení to pro mě nebylo. Jenže styl psaní je skvělý a alespoň průběh děje byl napínavý, takže i přes ztrátu překvapení jsem to spokojeně zhltla během chvilky.

evaval
evaval
06.10.2021

Klasický Cook, co nezklame.

Belanna
Belanna
20.09.2021 5 z 5

Cooka mám ráda.
Vždy napínavé, neotřelá zápletka, dobře se čte. Ani tato kniha není vyjímkou.

Jája92
Jája92
15.08.2021 4 z 5

Z počátku příběhu mi byla Susan krajně nesympatická, ale naštěstí se to po pár kapitolách změnilo. Příběh je velmi napínavý a emotivní.

baji42
baji42
01.08.2021 4 z 5

Další velmi dobře napsaná knížka od mistra tohoto oboru. Susan mi byla velice sympatická.

07hop
07hop
07.02.2021 5 z 5

klasika

Ticiana
Ticiana
05.01.2021 4 z 5

První kniha od tohoto autora. První půlka docela pomalá, pak to bylo spis vražedné tempo. Susan byla jako nějaká superhrdinka, co stihla za 3 dny. Viník se dal cekat, spis mne překvapila myšlenka zla na úkor vyššího dobra... ale vždy to jde i jinou cestou.

Kontryhelka
Kontryhelka
01.12.2020 5 z 5

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Bohužel dobří a poctiví lékaři a lidé,kterým lékařská etika něco říká jsou pronásledováni a usiluje se jim o život. Hlavně aby nezhatili plány těm padouchům. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

anája
anája
17.05.2020 5 z 5

Četla jsem knihu a pak i viděla film obojí bylo super i pozor spoiler ,,Ti lidé v kómatu odklízení do jiné části nemocnice.

Lotka
Lotka
03.05.2020 3 z 5

Susan je takový MacGyver v sukních.

detektivkar
detektivkar
05.04.2020

zdravim kniha úžasná a hlavně medička suzan, vystupuje eště v nějaké jiné knize od cooka abych si jí přečetl přednostně? díky moc za odpověď.

ber-tram
ber-tram
07.02.2020 4 z 5

Bizarní scenérie zavěšeného těla dekorující obal avantgardního soundtracku Jerry Goldsmithe se v knize zjevuje až ve finální infiltraci Susan do Jeffersonova institutu.
Shoda okolností je povážlivá: před pár týdny přečtený Případ dívky v tísni od Michaela Crichtona vrhl klatbu na bostonský špitál Memorial. I Cook jej znesvětil medicínským neřádstvem. Film Coma režíroval Michael Crichton. Mají snad proti Memorialu cosi osobního, nějaké nedoléčené bebí? 6/20

cantona
cantona
13.11.2019 5 z 5

Lékařský thriller jako víno. Četl se sám. Děj měl spád a napětí by se snad dalo krájet. Příběh byl v podstatě super až na ten useklý konec, ale každý si ho může domyslet. Odborného názvosloví je zde přehršel takže chápu, že laik měl problém s tím o čem se mluví, ale člověk, který dělá ve zdravotnictví musí jásat....