Kóma

Kóma https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1398/bmid_koma-QJK-1398.jpg 4 344 50

Na začátku příběhu je pacientka, která se neprobere z kómatu, a zděšená medička Susan Wheelová absolvující svou první lékařskou praxi ve vyhlášené bostonské nemocnici Memorial. Zvídavost pohledné a upřímné Susan roztočí riskantní kolotoč událostí, když se vydá po stopách nezákonného obchodu s lidskými orgány. Pomáhá jí její kolega a milenec, doktor Bellows, který však úzkostlivě dbá na to, aby nepřekročil hranice kariérní sebezáchovy a svého postu v nemocnici. Susan se pouští do zdánlivě předem prohraného boje s dokonale sehranou lékařskou mašinérií. Ztrácí stopu, ale nevzdává se… Netuší, že oprávněnost svého podezření bude muset prokazovat tváří v tvář najatému vrahovi. Ten je však pouhým vykonavatelem, a proto se vnucuje otázka, kdo je onou šedou eminencí nemocnice a proč se tak vytrvale staví proti snaze nezkušené medičky poodhalit tajemství kómatu. Jeden z prvních a současně nejnapínavějších Cookových románů, který je podobně jako autorova další díla varovným mementem před porušováním lékařské etiky v jedné z nejcitlivějších oblastí zdravotní péče o člověka.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Coma , 1977

mirka71
16.07.2019 4 z 5

Výborné téma, něco malinko přestřelené, třeba ústav, kam se ,,uklidí" lidé v komatu, takhle je to fakt neproveditelné...
Ale zápletka dobrá, jen hlavní hrdinka je svou drzostí a namyšleností zralá na pár facek. Já jsem medička, kdo je víc???

DericCaster
15.06.2019 5 z 5

Tak jako vždy napínavá a čtivá knížka. Obvyklé lékařské prostředí a zočin. Je fakt, že motiv jsem tušil už někdy v půlce knihy a "hlavního" padoucha nedlouho po té. Nic to však neubralo na napínavosti. Cook mne baví.

pingu1
08.03.2019 4 z 5

Obchod s lidskými orgány, mrazivé téma .... Kniha jako vždy napínavá, čtivá. Jen se mi začínají všechny slévat dohromady ...

R0RI
21.01.2019 4 z 5

Táto kniha ma bavila asi najviac od R.Cooka i keď objektívne dodávam,že som ju čítala ako prvú a teda nebola ešte taká "opozeraná" .

Jiparis
15.08.2017 4 z 5

Pekne, napinave, ale misty skoro stejne jako v jinych Cookovych knihach, napr.v Hostiteli.

Alpasstyle
09.08.2017 4 z 5

Trochu mě zklamal konec. Čtení bylo fajn, příběh byl poutavý,takže jsem měla přečteno poměrně brzy :-)

Daenerys.Tar
08.08.2017 5 z 5

Hlavní hrdinka Susan mi občas přišla pěkně protivná a zdálo se mi dost nepravděpodobné, že po dvou letech studia a jednom dni praxe se chová takto. Ale i tak velmi dobrá kniha, napínavý děj.

Rade
27.09.2016

Nedočetla, nebavilo. Krásná a chytrá studentka medicíny, která řeší, zda je možné být současně ženou i lékařkou a na doktory i pacienty kolem sebe kouká, jak když vidí chlapa prvně, mi dost lezla na nervy. Podrobný popis amerického zdravotnictví v sedmdesátých letech minulého století mě nechytl. Po 80. stránce jsem to vzdala (tedy koukla jsem jen na konec, který ale stejně vyplynul z anotace). Nehodnotím.

majík1
06.07.2016 5 z 5

Hodně dobrá kniha a napínavá

Tojemaras
10.05.2016 4 z 5

Dobra kniha,jen me zacinaji trosku stvat ty cookovy pribehy,jsou si vlastne hrozne podobne a je to.na jedno brdo,jak se rika. Nicmene i tak knihu hodnotim kladne,zaver byl moc rychly,uvitala bych dokonceni,jak to se vsemi dopadlo.

dominikB951
28.04.2016 4 z 5

Dobrá kniha, ale hodně odborným věcím, které tam napsal, jsem nerozumněl.

MAXA71
17.02.2016 4 z 5

Prvotina pre mňa od autora a veľmi dobrá. Prečítala som ju skoro naraz.

Luccy78
09.02.2016 4 z 5

Po přečtení mé prvotiny od stejného autora Mozek, jsem si pořídila knihu Koma. A bohužel musím říct, že jsem byla trochu zklamaná. Ani ne tak dějem, ten byl opět velmi napínavý a pravděpodobný, vždyť obchod s lidskými orgány je i dnes bohužel velmi běžnou záležitostí. Nicméně mi přijde, že tato kniha je velmi podobná předchozí čtené Mozek. Takže určitě doporučuji přečíst s nějakým časovým odstupem, aby jste se vyhnuli podobnému zklamání. A já si dám od pana Cooka na nějaký čas pauzu..

ovpana
19.06.2015 3 z 5

Skvělá kniha hezký a dramatický děj.

tuldas
26.02.2015 4 z 5

zbytečně moc odborných popisů ale jinak skvělý jako vždy od Cooka

Marian27
12.11.2014 4 z 5

Cook proste pisat vie! Aj ked zo zaciatku sa nic moc nedialo, potom sa dej skvele rozbehol a uz sa kniha nedala odlozit. Namet bol vyborny, opisy obcas zdlhave, akcii tak akurat a pointa dostatocne desiva ale dufam ze iba vymyslena a s pravdou nema spolocne vôbec nic! Odporucam vsetkym okrem ludi ktorich caka operacny zakrok pod narkozou:).

Helena Lacková
13.08.2014 5 z 5

Kniha je úžasná a film se jim taky povedl

VeronikaZ
24.06.2014 2 z 5

Robina Cooka jsem začala číst už před lety a mám od něj doma pěknou řádku knih. Naposledy mě nadchnul Záchvat. Ale tenhle román...
Susan Wheelerová je už od začátku na ránu, ve skutečnosti by její chování na oddělení neprošlo ani náhodou. Cook je sice lékař, ale asi úplně zapomněl na své studium. Ze začátku děj skoro stál, a když se v poslední třetině rozjel, už jsem si domyslela, jak to vlastně je.

kacaaba
16.04.2014 4 z 5

Mám ráda tohoto autora a jeho knížky se mi líbí. Tady mě však mrzel ten rychlý závěr, že nerozvedl, jak to dopadlo s postavami po odhalení.

adelinka
30.07.2013 5 z 5

Cooka mám rada, preto sa mi kniha čítala dobre.....trochu dlhší úvod bez napätia, ale potom sa to pekne rozbehlo.....kto a prečo zabíja mladých a zdravých ľudí pri narkóze si prečítajte.....