Kolotoč strachu

Kolotoč strachu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238954/bmid_kolotoc-strachu-93c-238954.jpg 4 193 73

František Langmaier série

Jednoho dne zavítá do ordinace klinického psychologa Langmaiera mladá dívka Kristýna. Kristýna není jen obyčejná pacientka. Její příběh lékaře uchvacuje a motivuje ho k tomu, aby si vyřešil i své vztahy. Dívka byla psychicky a sexuálně zneužívána vlastním otcem. Dostává se do dětského domova, kde se spřátelí s vychovatelkou, která se stává její druhou mámou. Přítel, kvůli kterému se rozhodne opustit zázemí dětského domova, dívku rovněž týrá. Tím se hlavní hrdinka dostává do stejného kolotoče, který zažila ve svém dětství. Dokáže se vymanit z bludného kruhu? Kniha byla inspirována skutečnými událostmi.... celý text

ivibery
01.06.2022 5 z 5

Skvělá, velice čtivá kniha. Z brutality páchané na ženě mi naskakovala husí kůže. Po přečtení jsem ještě dlouho na příběh myslela. Bylo to smutné čtení, ale výborně podané. Doporučuji!

Olous1
20.05.2022 5 z 5

Přečteno za jeden den. Velmi depresivní čtení,to mě fakt dostalo. Takové násilí ze strany muže je neuvěřitelné,ale boží mlýny zamlely. Ženy jestli máte takového muže tak se ho rychle zbavte.

janedeka
10.05.2022 5 z 5

Knihy pana Vavříka by měly být zařazeny mezi povinnou četbu. Tato kniha (stejně jako Návrat z pekla a Případ Kláry P.) je velmi čtivá, poučná a srozumitelná, proto podle mého zaujme mladé čtenáře, kteří se v knihách zatím hledají. Jak už bylo v komentářích zmíněno, popsaný příběh může pomoci mladým dívkám a ženám, aby včas poznaly, zda žijí s psychopatem nebo sociopatem. Není pochopitelně vyloučeno, že role muže a ženy může být prohozena.
Věřím, že pan Vavřík napíše další knihu, protože jeho knihy jsou skvělé...

PetraCy
29.11.2021 5 z 5

Smutný příběh mladé dívky, kdyby tato kniha měla jediné takové ženě pomoci, stála za to...

ela1972
03.11.2021 5 z 5

Silná kniha o smutném životě jedné dívky, která jen toužila po troše lásky a uznání.
Po přečtení této knihy si budu muset přečíst i ostatní díla autora.

Viopes
25.08.2021 5 z 5

Kniha se četla dobře, přestože má tak drsný obsah. Stále jsem si říkala, kdy je ta poslední kapka, která ženu přiměje vystoupit z kruhu, přiznat si, že je něco špatně a hlavně jednat ve svůj prospěch. Časem si přečtu i další knihy od autora, ale musím si dát pauzu.

GYROTOURBILLON
26.07.2021 5 z 5

Smutné , ale uvěřitelné. Souhlasím se všemi 4 - 5*
Určitě doporučuji

Lucc93
22.07.2021 5 z 5

Děsivý a reálný příběh. Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne, protože jsem byla zvědavá, jak příběh dopadne a nemohla jsem se odtrhnout. Doufám, že kniha třeba někomu pomůže na cestě za lepším životem.

maximus13
14.07.2021 5 z 5

Velice smutný příběh o dětství, které si žádné dítě nezaslouží. Kniha má však nakonec velice veselý až optimistický závěr. Rovnou mohu doporučit i druhý díl této knihy, která však pojednává o pomoci psychloga Langmaiera jiné dívce s těžkým osudem.

KatyM.
28.12.2020 5 z 5

První kniha p. Vavříka a určitě ne poslední. Silný příběh. Kniha velmi čtivá.

daja51
13.12.2020 5 z 5

Velmi silný a smutný příběh ze života - bohužel mně však vadil styl psaní, který provázel celou knihu - plně se ztotožňuji s názorem navi11, kde přímo píše do komentáře
"Takových slovních klišé, která bijí do očí jsem dlouho v žádné knize neviděla. Ve stylu Saturninovského - vystrčila bojovně bradu vpřed :-) apod. V každé druhé větě nějaké přirovnání." - sorry, tohle mně opravdu při četbě vadilo.

Květ
04.10.2020 5 z 5

Nesmírně čtivá kniha na děsivé téma zneužívání a domácího násilí, přečetla jsem takzvaně jedním dechem, Vavřík píše skvěle. Příběh působí reálně, je inspirován skutečnými událostmi, o to je to vše strašnější a smutnější. Od autora si určitě ještě něco přečtu. (4,5*)

Jajina564
08.03.2020 5 z 5

Hodně silný příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout a přečetla na jeden zátah. Škoda, že není možnost dát víc hvězdiček.

rodak
03.03.2020 5 z 5

Jo jo asi se to děje,já se s tím nikde nikdy nesetkal.Každopádně držím palce všem kdo tím prochází.Tyto knihy by mohly lidem pomoci.Je třeba co nejvíce takové příběhy zviditelňovat.

richardgregl1
10.01.2020 5 z 5

Pěkný a zajímavý příběh. Je hrozné, že se něco takového děje! Nechť je tato kniha inspirací všem s podobnými osudy. R.

LéňaM
17.09.2019 5 z 5

Uzasny příběh na základě skutečné události.
Od knihy se nedalo odtrhnout.
Málokdy ctu knihu 2x ale tuto jiste mezi ně zaradim.
Vsem vřele doporucuji

alexis818
11.09.2019 5 z 5

První setkání s panem Vavříkem a naprosté nadšení.Příběh velmi silný,plný emocí a moc pěkně napsaný.Doporučuji.

HaHy7
08.08.2019 4 z 5

Neuvěřitelně čtivý příběh o Kristýně na zakladě pravdivých událostí, která si prošla peklem týrání, zneužívaní a mlácení v počátku otcem později partnerem. V životě ušla velký kus cesty, potkala se s lidmi, kteří ji ovlivnili, pomohli, aby to ve svém životě zvladla, dostala se tam, kde je a hlavně... začala si života uživat a radovat se z něj.

zuzana2599
03.08.2019 4 z 5

Opravdu silné čtení, skutečný příběh plný násilí, strachu, obav, ponižování a bolesti. Příběh je také velmi poučný a vede čtenáře k zamyšlení. Ráda si od autora přečtu i další knížku.

Kerberos
07.06.2019 5 z 5

Četla jsem jedním dechem,depresívní čtení o to smutnější,že se jedná o skutečný příběh.Dívka,která vyrůstá v prostředí kdy je týrána matka a posléze i ona, se nepoučí a najde si stejně násilnického partnera,ke kterému se několikrát vrací i přeze všechno bití.To nechápu,že si někdo nechá tak ubližovat a nebrání se.