Kolotoč

Kolotoč https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445667/bmid_kolotoc-NS5-445667.jpg 4 249 70

Kolotoč série

Dva mladí advokáti – Piotr a Olka – se přátelí už od dob společného studia na vysoké škole. Oba mají naprosto nevydařená manželství: Olčin manžel propadl hazardu a rozfofrovává její peníze jako posedlý, Piotrova manželka se léčí po nervovém zhroucení. Mezi Olkou a Piotrem přeskočí jiskra a začíná románek, který jejich už tak dost složitou situaci zkomplikuje ještě víc. Ovšem aby bylo jasno – ani jeden z nich není bez poskvrny. Olka má problém s návykovými látkami a Piotr zase velice snadno podléhá půvabu děvčat, která se kolem něj motají. Oba však spojuje nejen citové pouto, ale také chuť vydělat pořádný balík. Využijí své právnické znalosti a styky ve zločineckém podsvětí a roztočí kolotočový podvod s DPH. Peníze se jen hrnou, všechno jde jako po másle – ale jen do určitého okamžiku. Někdo něco práskl, prokecl nebo začal spolupracovat s policií. Olku zavřeli a Piotr se skrývá ve Slezsku. Sny o bohatství se rozplynuly… Nebo snad ne? Vždyť se toho může stát ještě hodně, zejména když do hry vstoupí Lilka a Kinga…... celý text

Literatura světová , Romány , Erotika

Vydáno: , Red

Karuzela , 2018

crazyslunicko
crazyslunicko
06.10.2021 3 z 5

Vzhledem k vysoce postavené laťce s první sérií, jsem od knihy očekávala asi pravděpodobně více. Trošičku mi chyběl více propracovaný příběh o podvody s DPH, kde by bylo podrobněji vysvětleno jak se to přesně dělá, ale asi nechtěla autorka poskytovat návod. Co se týče dějové linky Olky a Piotra, tak tam nemám co vytknout jen mi přišel jejich vztah trochu drsnější. Piotr mi přišel trošičku jako idiot, který se nechá tahat za nos a ne opravdu to nebylo tím, že by byl moc "hodný". Kniha u mě neměla ten dostatečný WAU efekt, ale špatná vyloženě nebyla.

Ešína
Ešína
01.10.2021 5 z 5

WOW. Tato autorka mě opravdu baví. Nová série začala velice napínavě a dobře. Moc mě těší, že se zde objevila opět Kinga ze série Prokurátor. Pro mě je předchozí série o dost lepší než začátek téhle, ale i tak jsem se do ní ponořila s velkou chutí a s velkou chutí jsem jí také dočetla. Piotr a Olka jsou skvělý přátelé s výhodami a jejich dialogy se mi v knize líbili asi nejvíc. Už se těším co nám autorka nabídne v dalším díle.
PS: trochu doufám, když se objevila Kinga, že v dalším dílu se objeví prokurátor Zimnický :)

knihomolkaJani
knihomolkaJani
05.09.2021 5 z 5

Opět jsme se dočkali dokonalého díla od této autorky. Z prvu mě tedy kniha moc neoslovila, ale bylo to jen z důvodu, že jsem ji velmi porovnávala s předchozí sérií (této chyby se nesmíte dopustit, jsme zde na druhé straně barikády a má to maličko pomalejší rozjezd). Obě postavy Vám přirostou k srdíčku. Zamilujete si Olky břitký jazyk a impulzivní povahu a i trochu zaslepeného Piotra, ale je to opravdu muž činu se srdíčkem na správném místě. Velmi ráda si přečtu i další knihy z této série . Kniha je nabitá adrenalinem a erotikou!

nikca3976
nikca3976
25.08.2021 5 z 5

edchozí série mě strašně nadchla a tahle série začala naprosto dokonale.Opět polská erotika/krimi.Setkáváme se zde i s postavami z předchozí série,což mě velice těší.Už co jsem začla číst se mi v hlavě honily myšlenky Kdo?Co?Jak?Proč? a To jako fakt?! U těchto typů knížek si vždycky hraju na detektivku a...no...jako detektiv bych se určitě neuživila Jinak postavy jsem si oblíbila hned od začátku...Piotr a Olka jsou nejlepší přátelé,oba dva jsou v manželském svazku (ne na dlouho)po nějaké době se z nich stali přátelé s výhodami..žádná romantika.. drsný sex,bohatý slovník sprostých slov, vzájemné popichování,sarkasmus a hádky..všechno co mám ráda nacpané do jedné knihy ️a ještě pár mrtvol aby se neřeklo

knihomolkajanca
knihomolkajanca
18.08.2021 3 z 5

Po povedené trilogii Prokurátor Paulina přichází s další sérií Kolotoč. Ve stejnojmenném prvním díle jsou tentokrát v hlavních rolích lidé, kteří se pohybují na druhé straně zákona. Byla jsem docela zvědavá, jak na mě kniha zapůsobí a jestli se této polské spisovatelce povede udržet laťku, kterou nasadila v první sérii nasadila docela vysoko.

V prvé řadě musím říct, že držet palce těm "zlým" pro mě byla velká změna. Já jsem ve své podstatě při čtení strašný sluníčkář a většinou si přeju, aby dobro zvítězilo. Bylo tak pro mě docela těžké zvyknout si na to, že Piotr a Olka jsou ti špatní a opravdu jim naplno fandit. Naštěstí to Paulina zachránila tím, že kniha je jako obvykle velice čtivá a v podstatě pořád se v ní něco děje. Než jsem se nadála, byla jsem v polovině a chtě nechtě jsem si Piotra a Olku docela oblíbila. Navíc se zde také objevuje Kinga z předchozí série Prokurátor. Toto setkání s naší starou známou pro mě bylo příjemným zpestřením a líbilo se mi, jak se tím vše provázalo.

Z knihy jde poznat, že se autorka v prostředí, o kterém píše, vyzná a moc oceňuji, jak dokáže čtenáře do dané problematiky plynule a nenásilně zasvětit.

Opět zde kromě akce můžete očekávat i peprné scény poněkud drsnějšího rázu a slovníček Piotr s Olkou taky nemají zrovna nejvybranější. Určitě tak nedoporučuji těm, kterým v knihách vadí vulgarismy.

Celkově bych knihu zhodnotila jako o něco slabší než ty předchozí série, hlavně skrz to, že mi trvalo si zvyknout na padouchy v hlavní roli. Přesto mě ale čtení bavilo, a pokud se vám styl Pauliny Świst sedí, věřím, že vám zalíbí i Kolotoč.
Hodnocení: 65%

TheMelorry
TheMelorry
31.07.2021 3 z 5

Neměla jsem velká očekávání, a to milejší překvapení pro mě kniha byla. Ano obsahuje spoustu erotických scén a děj je trochu slabší, ale jako odpočinková četba na "vypnutí" a odreagování je to naprosto ideální a můžu říct, že jsem si čten užila. Navíc je zajímavé sledovat právnické prostředí, podsvětí a jeho nástrahy a hlavní postavy, které jsou vlastně záporné... Uvidíme, jak se bude celý příběh vyvíjet dál.

AliceTief
AliceTief
27.04.2021 2 z 5

No, tak nějak jsem čekala něco jiného, první série mě opravdu bavila, ale tohle se s tím, vůbec nedá srovnat. Hlavní hrdinka mě neskutečně vytáčela a celkově jsem si tam nikoho nedokázala oblíbit =(

janina66
janina66
17.04.2021 3 z 5

Z knihy nejsem vůbec nadšená. Ztěží jsem dočetla. Trochu nuda. Série Prokurátor se mi hodně líbila. Měla hlavu a patu a bylo to živelné. Tato nová kniha na mě působila chladně. Takže další už číst nebudu.

Ksyu
Ksyu
03.04.2021 4 z 5

Nenáročné čtení.Začátek nové triologie mě tedy moc nenadchnul.

HDosoudilová
HDosoudilová
15.03.2021 4 z 5

Od autorky už jsem četla celou předchozí sérii. Kombinace erotiky a napínavé detektivky mě moc baví a tak jsem neváhala se čtením nové knihy. Autorka píše skvěle.
Kolotoč jsem měla přečtený během pár dní. Vlastně, kdybych nemusela do práce, knihu bych přečetla ještě dřív ???? Opět to bylo vysoce čtivé, napínavé a vzrušující. Oba hlavní hrdinové byli vykresleni téměř neodolatelně ????. Zápletka byla perfektní. Moc mě to bavilo i přesto, že je to celkem předvídatelné. I tak mě však konec mírně překvapil. Zároveň mi ale některé scény přišly tak trochu přetažené za vlasy. Obzvlášť v poslední třetině...
I tak ale knihu doporučuji. Je to skvělá oddechovka. A nyní vychází druhý díl s názvem Chobotnice, na který se moc těším.

LilianaFalcon
LilianaFalcon
03.03.2021 3 z 5

Tohle mi nesedlo. Styl skvělý, ale sympatie k hlavním postavám nic moc. Žádný Dannyho parťáci to pro mě nebyli.

Sarkak94
Sarkak94
01.03.2021 3 z 5

No, tak tentokrát jsem celkem rozpolcena na jednu stranu se mi knížka líbila a na druhou, nevím....jsem nějaká zklamaná.
Ano, dobře se to čte, to je fakt. Děj je dost napínavý a neobvyklý. Ale přišlo mi celkem divné, že hlavní hrdinové ( Olka a Piotrek) jsou záporné postovy, na to jsem si prostě nemohla zvyknout. Na druhou stranu tu, ale byly pasáže u kterých jsem se zase na smála. Opět zde nechybí nějaká ta pikantnější erotika. Střídání vyprávění z pohledů obou hlavních hrdinů, což je fajn.... I přesto si přečtu další díly, autorku a její dosavadní tvorbu mám ráda.

Agida
Agida
14.02.2021 4 z 5

Kniha se mi vcelku líbila, nevadí mi ani ostřejší slovník, v prostředí ve kterém se děj odehrává mi to sedělo. Předchozí série se mi líbila a ani tento díl nezklamal. Jako bonus pěkná obálka, určitě si přečtu i další díl této série.

Wabinka
Wabinka
09.02.2021 4 z 5

Dobrá oddechovka,pravda slovník o dost ostřejší než v předchozí sérii.Jen některé skutky a činy hlavních hrdinů jsou ne na, ale hodně za hranicí zákona,které byly i pro mě hodně. Ale příběh dobrý, čtivý.Zaujalo mě poděkování autorky na konci. Ani další díl si určitě ujít nenechám.

vendy6619
vendy6619
22.01.2021 4 z 5

Velice zábavná kniha z advokátního prostředí protkaná erotikou a sexem. Bavila jsem se! Takže do toho pokud máte odpoledne volné.

Myška43
Myška43
21.01.2021 3 z 5

Po sérii Prokurátor, která mě opravdu moc zaujala, jsem se těšila na další knihu od autorky, ale nadšená rozhodně nejsem. A vím proč. Hlavní aktéři mi vůbec nesedli. To, že se pohybují ve zločineckém prostředí, provádí nelegální činnost a obohacují se na úkor státu mi nevadí, patří to k příběhu. Vadí mi Olka a její postoj k tvrdým drogám a Piotr za přístup k ženám. Na to kolik je jim let, mi připadali chvílemi horší než puberťáci.
Knihu jsem chtěla ne jednou odložit, ale protože už znám autorčin styl, tak mě lákalo, dozvědět se, jak to vše dopadne. Příběh to byl nakonec zajímavý, rozuzlení pro mě nečekané. Sice se tu opravdu nešetřilo sprostými slovy a je tu podstatně více sexuálních scén, ale s tím problém nemám. Prostě to zapadalo do děje. Ve čtení série budu pokračovat. Anotace na další díl mě nalákala a také to, že je propojená s Prokurátorem.

Leniii
Leniii
15.01.2021 5 z 5

Nenáročné oddechové čtení, které je protkané erotikou a tady ty scény se mi moc líbily :) Oproti první trilogii je tu rozdíl, že vlastně čteme o záporákách..což se asi ne každému bude líbit, ale mě se to líbilo!

renett
renett
02.01.2021 4 z 5

Kolotoč se mi moc líbil. Myslím, že hodně čtenářů má přehnaně vysoké nároky na všechny knihy, ale to nejde u každého žánru a stylu. Tato autorka píše knihy lehce čitelné s jednoduchou zápletkou, protkané erotikou. Když sáhnu po jejích knihách, očekávám příjemné a nenáročné čtení, to je to co mě na ní baví a ještě nikdy mě nezklamala.

sofie92
sofie92
28.12.2020 5 z 5

Krásná :)

Irsaf
Irsaf
04.12.2020 3 z 5

Po serii Prokurátor jsem se těšila na další knihu autorky...
Ale bohužel nadšení se nekoná...
První půlka mě skoro vůbec nebavila, druhá už byla maličko lepší...