Válka starého muže

Válka starého muže https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44355/bmid_valka-stareho-muze-63cd32272b0ce.png 4 190 44

Koloniální války série

John Perry udělal na své pětasedmdesátiny dvě věci. Nejprve navštívil hrob své ženy. Potom vstoupil do armády. Dobrá zpráva je, že se člověk dostal ke hvězdám. Na druhou stranu existuje jen málo planet vhodných k životu – a mnoho cizích ras o ně s námi bojuje. Takže lidstvo válčí. Daleko od Země již desetiletí zuří brutální, krvavé a neúprosné boje. Samotná Země je v bezpečí. Většina jejích zdrojů je v rukách Koloniálních obranných sil, a každý ví, že jakmile nastane čas odejít na odpočinek, může se přidat. KOS nestojí o mladé lidi, chce lidi, kteří mají desetiletí zkušeností a dovedností. Jakmile opustíte Zemi, již nikdy se nevrátíte. Dva roky si odsloužíte v bojích, a pokud přežijete, můžete se usadit na jedné z těžce získaných planet. John Perry se chápe této příležitosti. Myslí si, že ví, co ho očekává. Ale opravdový boj, světelné roky od domova, je daleko těžší, než si dokáže představit, a co se z něho stane, je ještě mnohem neskutečnější.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Classic

Old Man's War , 2005

CuPe77
09.08.2019

Tak takto začíná skvělá série . . .
Je to chytré
je to dobré
je to čtivé

protokol
18.07.2019 4 z 5

pekná scifi velké a rozmanité množstvo mimozemštanov aj dostatok akcie občas humor proste kvalitné scifi
spoiler: dej sa odohráva na začiatku skupina dochodcov sa rozhodne že ich už nebaví len prežívat z nedokonalími opotrebovanými telesnými schránkami tak sa nechajú naverbovať do kolonialnej armády čakajú od toho že armáda omladí ich staré kosti ale realita je iná dostanú nové telo niečo ako hulk skrížený s s dokonalími mmodelmy výsledok zelený manekíni a tak začína ích vícvik a nasadenie v boji

doporučujem fanušikom SF jediné m´=inus sú medziplanetárne súboje je ich nenej a sú stručné

Metla
19.06.2019 4 z 5

Stáří... tělo i rozum Vás nechávají ve štychu, za sebou máte kvanta vzpomínek, před sebou vyhlídku na hřbitov a doufáte v existenci nebe (nebo aspoň neexistenci pekla). Pokud ovšem nežijete v budoucnosti podle Scalziho, kde dostanete možnost opustit chátrající, scvrkávající se tělesnou schránku: stačí své zkušenostmi opředené vědomí poskytnout armádě. Brzy z vás zase může být zdravím kypící svalnatý mladík či sexy kráska... a po výcviku na vás ve vesmíru čekají nové výzvy (převážně násilného charakteru).
"Válka starého muže" je do jisté míry standardní military scifárna, ozvláštněná "geriatrickými" kadety a jejich cynickými postřehy. Rušil mě postavami užívanej pražskej žargon - vono se někomu blbě věří pokročilej věk, když se vyjadřuje jako uhrovitej puboš.
Scalziho dílko má švih, ráda přimhouřím oko nad dokonalostí hlavního hrdiny, v poličce i v Kindlu shromažďuji další romány tohoto autora... Ale opravdu pocta manželství a nehynoucí lásce, plus trochu dumání nad lidskostí stačí ke sbírání prestižních cen? Já s ohledem na všechny ty nominace a vítězství zkrátka očekávala něco víc, než fajn oddychovou knížku s akcí, humorem a nenáročným filozofováním. Moje chyba. 75%

Teredo
01.05.2019 5 z 5

Na této knize se musí ocenit především autorův vypravěčský styl, který je vtipný a zkrátka se výborně čte. Víc mě bavila první polovina, kdy netušíte, jak se důchodci zapojí do války a jen netrpělivě čekáte, co si autor vymyslel. Rozhodně mám v plánu přečíst i další díly.

3DD!3
20.03.2019 5 z 5

Knižní Hvězdnou pěchotu mám rád hodně a Scalzi se přesně trefuje do Henleinova stylu (však se k tomu v děkovačce přiznává). Válka starého muže se po Avatarovském úvodu mění v akční smršť narvanou nápady a dobrými hláškami. Hrdina navíc není typický zelený mozek, vlastně je spíš jeho opak, jen v zeleném těle. Všechno bezvadně odsýpá a vybuchuje až mě mrzelo, že už je konec. Skvělá odpočinková četba.

Stauff
12.03.2019 5 z 5

Hodně dlouho jsem tuto knihu přehlížel, vždy jsem sáhl po něčem "lepším". Přece nebudu číst o pětasedmdesátiletém dědkovi, který vleze do armády. Ó, jak jsem byl hloupý... Tato kniha nemá chybu, snad jen mohla být dvakrát tak dlouhá. Je to prostě parádní jízda!

Belisima
06.03.2019 3 z 5

Od autora jsem cetla Zanik imperia a to se mi libilo mnohem vice. Napad dobry, ale pouze do doby, nez zacali skutecne bojovat. Pote to uz nebylo uveritelne a uz jsem se v deji placala a uz me to nebavilo.

Hellrampage
01.02.2019 4 z 5

Od Války starého muže som nič nečakal a na oplátku som dostal poriadnu jazdu, ktorá sa zastaví až na konci knihy. Celý dej plynie svižne a vy otáčate stránky zbesilou rýchlosťou. K dokonalosti mi chýbalo akési lepšie ukončenie, aj keď je pravda, že sú tu pokračovania, ktoré dej ďalej rozvinú. Aj tak mi kniha neprišla celistvá, len ako nejaká krátka šarvátka, v ktorej sa ale veľa vecí stalo (pre jednu osobu). V celkovom merítku ľudia vs vesmír sa v podstate nič neudialo a v tomto prípade by som bral aj 3x dlhšiu knihu, nie len 250 strán, ktoré prečítate prakticky okamžite. Kto má rád nenáročné sci-fi, vrelo odporúčam. 90%

Finn69
29.01.2019 4 z 5

Moc pěkná a svižná space opera. Hezky napsaná, živé postavy i děj, navíc se nebere až tak úplně vážně. Prostě tohle je podle mého gusta - vypadá to, že jsem objevil novou sérii a mám na nějaký čas vystaráno :) Snad tuhle docela vysokou laťku udrží i další díly.

VesmirnaOndatra
09.01.2019 4 z 5

V budúcnosti sa vďaka bioinžinierstvu a genetickej manipulácii podarí ľudstvu splniť vlhký sen každého HRistu t.j dostať na pracovný trh 20 ročných absolventov s polstoročnými skúsenosťami a dať tak druhú šancu všetkým nám, čo sme vždy chceli umrieť mladí, ale nestihli sme.

Svižné, vtipné a nenáročné čítanie do postele.

tibis
25.10.2018 5 z 5

Zaujiave a vtipne a to hodnotim vyzsie ako co kolvek. Cital som to asi 3x a vzdy som sa pri tom bavil. Bodajby aj knihy o Enderovi mali tolko vtipu.

Hella
27.12.2017 4 z 5

Psáno nádherně lehkým perem, s vtipem, nadsázkou i místy k zamyšlení. Bomba!

tomas5037
17.10.2017 5 z 5

Heinleinovka psaná hovorovou češtinou, kde si kadence sprostých slov místy nezadá s lehkým kulometem. Prostě akční kniha co si na nic nehraje, dávám palec nahoru!

Truckline
03.09.2017 5 z 5

Skvělá kniha! Sympatická hlavní postava, smysl pro humor i momenty k zamyšlení. Nemohl jsem se od knihy odtrhnout a všech 368 stran mi uteklo během jediného dne. A mám pocit jako bych to prožil sám...

Flexi
03.01.2016 4 z 5

dobrá sci fi, jednodušší co do technologických popisů, méně náročná ke čtení, ale zábavná a nenudí

Ládja
04.10.2015 4 z 5

Zas jedna z knih, které se musí přečíst a které se vlastně ani nečtou, ale svým způsobem se žijí. Řekl bych, že člověk musí mít trochu více fantazie, aby se vše v knize dalo nějak pobrat, ale stojí to za to. Knížka plyne a najednou je konec. Kdo má jen trochu rád sci-fi a k tomu ještě military, tak je tato kniha nutnost. Ale jak se píše i v komentářích níže, nejde jen o čistou střílečku. Když se čtená více zamyslí najde v knize něco z dnešního světa, stačí se začíst, dávat pozor a zároveň se nechat vést...

bapi
13.08.2014 5 z 5

Na sci-fi zase tak moc nejsem, ale tohle je fakt pecka!

Pralev
06.04.2014 4 z 5

První půlka je takové jednoduché, oddechové čtení nevyžadující příliš přemýšlení. Nápad jsme už někde viděli :o) (ačkoli Scalzi na svém webu sám popisuje, že jde o podobnost skutečně čistě náhodnou, Cameron na svém díle pracoval 15 let a navzájem se se Scalzim nijak neinspirovali)
Jenže od druhé poloviny to začalo být o hodně zajímavější. Hlavní hrdina začíná řešit morální otázky, svou vlastní existenci, smysl válek.. Hodně zajímavá je část, kdy bažant začne mluvit o nesmyslnosti války a vyzdvihuje diplomatické řešení. Kýval jsem hlavou, přestože postava je v podstatě podaná nesympaticky, autor se do ní vyloženě strefuje (načež přijde zajímavé rozuzlení o několik stran později). Celkově se dá říci, že to není kniha, kterou bych někomu vyloženě doporučil, ale pokud se vám nějakým způsobem dostane do ruky, měla by se vám líbit.

Danushka
26.02.2014 5 z 5

Paráda! Perfektní smysl pro humor, děj pěkně žene vpřed. Řekla bych, že se ta kniha četla sama. Vývoj hlavního hrdiny mi vzdáleně připomněl Asprinovy Války hmyzu, ale zde nešlo o tak radikální změny v myšlení, přecejen jsme pouze lidé... Nebo ne? :-)

orson
21.07.2013 5 z 5

Nevěděl jsem co si přečíst, tak jsem zabrouzdal na goodreads.com (zahraniční obdoba databáze knih) a narazil jsem na Válku starého muže. Moc jsem od toho nečekal, ale byl jsem mile překvapen - docela slušná military sci-fi s originálně vymyšleným světem. Nechci nic prozrazovat, ale první díl jsem dočítal dosti pozdě pozdě v noci a teď už hltám druhý :)

mimozemské civilizace senioři válečné sci-fi

John Scalzi
americká, 1969
2010  85%Válka starého muže
2011  75%Poslední kolonie
2010  76%Brigády duchů
2011  63%Příběh Zoe
2014  69%Rozkol

Kniha Válka starého muže je v