Rozkol

John Scalzi se vrací do světa koloniálních válek Koloniální unie umožnila člověku dosáhnout hvězd. Díky planetě Zemi měla téměř neomezený přísun nových vojáků, kteří bojovali za rozšíření lidského vlivu ve vesmíru, a kolonistů, kteří osídlovali nové světy. Země však tento vztah přerušila a lidstvo je nyní rozdělené. Koloniální unie stojí před zhroucením... a lidstvo jako celek čelí možnému zániku. Posádka diplomatické koloniální lodi Clarke je zvyklá dostávat ty nejhorší úkoly. Když však těsně před citlivou misí zmizí špičková diplomatka i se svým týmem, je právě druhořadý diplomatický tým z lodi Clarke povolán, aby důležitá jednání dovedl do zdárného konce, nebo skončil jako obětní beránek v možném válečném konfliktu, který hrozí v případě neúspěchu. Velvyslankyně Ode Abumweová, příslušník Koloniálních obranných sil Harry Wilson a celý jejich tým výzvu přijímají, a ocitají se posléze uprostřed politického, diplomatického a vojenského uragánu, který ohrožuje nejen diplomatická jednání s mimozemskými rasami, ale především samotnou budoucnost lidské rasy ve vesmíru......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/203685/valka-stareho-muze-rozkol-203685.jpg 3.817

Koloniální války 5.

Romány, Sci-fi
Vydáno, Classic

The Human Division, 2013

Kniha Rozkol

trudoš
30.01.2019

Pátá kniha Koloniálních válek je zase jiná než ty předchozí. Je tvořena souborem různorodých příběhů, propojených stejnými hrdiny. Některé texty přitom fungují jako samostatné povídky, jiným pointa nebo nějaký závěr chybí úplně a jsou tu jen proto, aby vyhrotily hlavní dějovou linku odvíjející se v pozadí. Stinnou stránkou téhle koncepce je, že se vlastně dokola opakuje stejný motiv - kdo může mít zájem na tom, aby Koloniální unie, Shromáždění a Země byly v rozkolu? - bez toho, aby došla nějakého naplnění.
John Scalzi tentokrát perlí hlavně v dialozích, kdy pro věčné špičkování mezi hrdiny, pomalu nezbývá čas pro něco vážnějšího. Překvapivé je, že jednotlivé příběhy jsou poměrně rozdílné, jednou akční, jindy zase emotivní, přičemž celkové vyústění posune ústřední konflikt zase o kus dál, lépe řečeno do ještě větších trablů, než byla situace dosud. Tak trochu to připomíná dobrodružné příhody vesmírné lodi Enterprise, což je fajn změna, ale přiznám se, že autora mám raději v jiné rovině.

tomas5037
23.05.2018

Spíš soubor povídek lehce propojený dějovou linkou. Bohužel příběh není z pohledu čtenáře úplně dovysvětlen. Nezbývá než hledat odpovědi v dalším díle :)

Däniken
19.09.2017

Ani ne tak roman, ale kniha plna ruznych epizod, ktere do sebe nakonec nejak zapadaji.
Podle me uplna slatanina!

Fanousci "kolonialnich valek" si muzou pripsat 1,5 novy plus na sve zelene konto.

Ládja
19.01.2016

Kvalitativně někde na pomezí druhého a třetího dílu. Vysoko před Příběhem Zoe. Je to zas trochu jiný pohled na Kolonizovaný vesmír a na celkový vesmír Scalziho, ale už nemá takovou páru jako první, nebo i druhý díl. Něco tomu schází a místy až zbytečně přebývá. Mohlo být kratší a i méně překombinované. Ale proč ne...jako odpočinkovou četbu ve které se nic moc jiného nehledá ideální.

evarec
05.12.2014

Moje hodnocení: Není to až tak špatné. Tato kniha je ukázka toho, jak se těžko žije dalším navazujícím dílům. První díl Válka starého muže mě nadchnul, skvělá myšlenka, čtivý příběh, napětí graduje, kniha má i své poselství. Jenomže s postupujícími díly nějak všechno upadá, to je asi osud většiny pokračování. Přesto to není až tak špatné, asi jsem měla velké očekávání a doufala, že tenotkrát autor třeba překvapí jako v prvním dílu.