Kolo temnoty

Luxusní zaoceánský parník na své první plavbě po Atlantickém oceánu překypuje bohatstvím a dekadencí… Prastará tibetská bedna s neznámým obsahem je chráněna děsivou výstrahou… Agent FBI musí čelit tomu, z čeho má největší strach – sobě samému… Pendergast odveze Constance na dalekou cestu v naději, že jí přiblíží svět, který jí byl doposud zapovězen. Míří do Tibetu, kde se Pendergast intenzivně věnuje tréninku bojových umění a duchovnímu studiu. V odlehlém klášteře se dozvědí, že kdosi záhadně ukradl vzácný a nebezpečný artefakt, který mniši po celé generace střežili. Pendergast svolil k tomu, že se ujme hledání. Stopa zavede jeho i Constance na palubu největšího a nejluxusnějšího zaoceánského parníku na světě Britannia, který poprvé vyplouvá na moře. Plavba přes Atlantik je však plná hrůzy a děsu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26745/kolo-temnoty-APa-26745.jpg 4.3178

Pendergast (8.)

The Wheel of Darkness (2007)

Horory, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, BB art

kyssling

Nebýt až příliš nadpřirozeného jevu, dal bych plný počet hvězd.

Metroušek

Podle mne jedna z nejlepších knih série o Pendergastovi. Skvěle jsem se bavil. Černý humor mám prostě rád, a o mysticismu vím dost na to, abych ho respektoval a občas se ho i bál.

Romžiry
10.07.2017

Tento díl trochu slabší, ale pořád čtivý.

soukroma
21.03.2017

Nebýt tam duchařina a tibetské mytično (démon, tulpy, mandaly aj.) jen bych se tetelila, neb číst o takové obří moderní lodi je vždycky skvělý zážitek, i když se hnala do záhuby.

Elea
25.05.2016

Po vynikající Diogenovské trilogii mě tato kniha zklamala, dlouho trvalo než děj dostal spád, závěr byl trochu překombinovaný a Pendergast mi připadal jiný než v předcházejících dílech. Stále se nemohu rozhodnout, jestli jeho hovorový jazyk (především v první části) je záměrem autorů nebo vinou překladu. Podle mého názoru je to nejslabší kniha celé série.

petulka.sasanka
01.03.2016

Nebyla špatná, ale v porovnání s jinými jeho knihami slabší.

paul2843
04.09.2015

Zklamala mě atmosféra, která mě zkrátka nevtáhla moc do děje a konec mohl být taky trošku víc zapletenější. U této knihy jsem si uvědomil, že nemám rád příběhy s "nadpřirozenými" silami jako je zde zvláštní kouřová postava, která udala příběhu šťastný konec. :) 3+

MorbidCuriosity
06.04.2015

Konečně po dlouhé době se mi zas do ruky dostaly další dvě knihy ze série. Jednou z nich bylo právě Kolo temnoty. Asi už to tak zkrátka mám, že jakmile se usalaším s pendergastovkou někam do kouta, tetelím se blahem. A tahle knížky byla opět jízda :).
Trochu zamrzelo, že tam tentokrát Pendergast figuroval spíš jako "vedlejší" postava a celá ta věc se záhadnou kouřovou postavou mi přišla přitažená za vlasy, ale je to prostě Pendergast. A navíc si myslím, že po sérii knih o Helen, která na mě osobně zas takový dojem nezanechala, je tato kniha menším vysvobozením a lze tu těch pár drobností odpustit :).

Lucis.s
12.11.2014

Pendergasta čtu od prvního dílu (Relikvie) a kupodivu nesdílím nadšení většiny zde. Kniha byla sice dobrá, ale pro mě ze všech dílů zatím nejslabší. Možná to bylo nepřítomností D´Agosty, Smithbacka, Nory,.... nevím, každopádně četla jsem od nich lepší.

terpin
06.10.2014

Tak tato knížka mě dostala. Dobře se mi to četloa doporučuji dalším čtenářům.

BukaJ
06.07.2014

Super kniha! Byla lehce zdlouhavá, ale nemohu jinak, než toto dílo hodnotit kladně. Prostředí v němž se děj odehrával, pro mne nebyl úplně nejideálnějším řešením, ale přesto velmi dobré dílo.

Clarins
19.05.2014

Jedna z nejnapínavějších knih.

Mako123123
01.11.2013

Konečne!... Konečne môžem s čistým svedomím túto v poradí 9. knihu ktorú som od (Preston=Child) prečítal, ohodnotiť plným počtom 5/5. Na každej doteraz mnou prečítanej knihe (od tejto autorskej dvojice) mi dačo vadilo, niečo koli čomu som nedokázal dať s úplnou serióznosťou plné hodnotenie. Avšak tuná ho konečne dávam. Mal som nízske očakávania- myslel som si že to bude trošku nudnejšie, menej pútavé atd... ale opak sa ukázal pravdou. :) 90%- čili 5/5

Hespik
27.08.2013

Znovu mne autor zaskočil tím, kdo se skrýval za tím vším na lodi....... napínavé, akční

čef
28.05.2013

Příběh začíná a končí v klidu Tibetu. Mezitím se dějí věci. V jednu chvíli jsme skoro jako v klasické detektivce v Orient expresu střiženému Sherlockem, pak jsme v katastrofickém románu a nakonec honíme duchy v napínavém horroru. Takhle napsáno to vypadá na pěknou blbost, ale kupodivu to tak při čtení nepůsobí. Stále je na co se těšit, stále je potřeba se o hrdiny bát a fandit jim. Trochu dětské naivity jako při čtení pohádek je ovšem třeba, ale to snad tolik nevadí. Hlavně, že jsme se pobavili.

Kortexo
06.03.2013

Skvělý, napínavý a promyšlený horor.

Salinka
07.05.2012

Kniha mě dost dlouhou dobu příliš nebavila, až někdy kolem 130 stránky začala být zajímavá a už se četla sama, zbylých cca 200 stran jsem pak přečetla za jedno a půl odpoledne a nemohla jsem se odtrhnout. Takže nakonec nelituji, že jsem ji i přes počáteční nevelký zájem dočetla. Oproti jiným románům s Pendergastem se v tomto objevuje pouze on a Constance, to mi zezačátku také vadilo, ale pak už se příběh rozvíjel sám a objevovali se další zajímavé postavy.